Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Siedem godzin w pracy dla rodziców? Jest projekt [SONDA]

› Aktualności 5 miesięcy temu    4.12.2018
Redakcja
komentarzy 3 ocen 1 / 0%
A A A

Prawo pracy. Skrócenie o godzinę czasu pracy jednego z rodziców, którzy wychowują dzieci do lat 15. Taki projekt wniosło do Sejmu Polskie Stronnictwo Ludowe. Inicjatywa - o nazwie "godzina dla rodziny" będzie głosowana niebawem w parlamencie.

 

Projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego nie jest nowy. Już raz był głosowany w Sejmie, jednak został większością głosów odrzucony. Teraz ponownie wrócił jednak do parlamentu, gdzie znów ma zostać poddany  ocenie posłów.

R E K L A M A

Inicjatywa zakłada skrócenie dziennego czasu pracy do siedmiu godzin - przysługiwałoby to jednemu z rodziców w sytuacji gdy drugi również pracuje. I - co ważne - obniżenie czasu pracy nie wiązałoby się z obniżką wynagrodzenia. Pomysł - o robocznej nazwie "godzina dla rodziny" w teorii ma pozwolić m.in. na szybszy odbiór dzieci, które dziś np. oczekują w świetlicach na przybycie mamy czy taty po pracy.

Podczas pierwszej próby przeforsowania ustawy w Sejmie sceptyczny był m.in. Główny Inspektorat Pracy. Dziś rząd również wskazuje, że zmiany mogą wpłynąć źle na gospodarkę - m.in. zwiększy to koszty pracodawców, poza tym może też nieść za sobą efekt dużej ostrożności pracodawców do zatrudniania osób, którym taki przywilej by przysługiwał.

A WY? CO SĄDZICIE O PROPOZYCJACH PSL? ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SONDZIE ORAZ DO KOMENTARZY:

Co sądzisz o skróceniu czasu pracy dla rodziców dzieci do 15. roku życia?

ankieta dodana 03.12.2018, ilość wszystkich głosów: 128
To dobry pomysł
68%
To zły pomysł
30%
Jest mi to obojętne
2%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ ktoś
5 miesięcy temu 4
To jest głupota.
~ jarock
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
PSL to partia nie mająca wiele wspólnego z pierwowzorem ruchu ludowego Witosa i Mikołajczyka. Dziś są w stanie wejść z każdym do koalicji...Szkoda, że tych mądrych tez nie wygłaszali jak rządzili przez kilkanaście lat .
~ Qwerty
5 miesięcy temu ocena: 50%  2
Czyli pracownicy nie posiadający dzieci w odpowiednim wieku mają pracować za tych uprzywilejowanych? Dostaną za to większe wypłaty? A Ci pracujący mniej - odpowiednio mniejsze?
~ Zyta
5 miesięcy temu ocena: 67%  1
Projekt nie jest taki zły. Tylko nie wiem czy wzięli pod uwagę pracodawców. Bo wyobraźmy sobie sytuację gdzie w danej firmie czy urzędzie 3/4 zatrudnionych są to osoby mające dzieci w tym wieku i nagle co się będzie działo ? O godzinę wcześniej większość pracowników wychodzi do domu i firma czy urząd musi przez tą godzinę pracować z bardzo okrojoną kadrą i kto ma ich wtedy zastąpić na stanowiskach pracy. A co z płacą mają mieć płacone jak za 8 godz. ? Nie jestem pracodawcą ani też ta sytuacja mnie nie będzie już dotyczyła ale czy nie zrobi się jakiś chaos w zakładach pracy ?
R E K L A M A
R E K L A M A