Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Składowisko odpadów w Pieruchach usuną za rok?

› Aktualności ponad rok temu    5.08.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Po rekultywacji przez 30 lat teren po składowisku w Pieruchach trzeba będzie monitorować.

Gmina Czermin. W przyszłym roku powinny rozpocząć się prace związane z rekultywacją składowiska odpadów znajdującego się w Pieruchach. Koszt uporządkowania całego terenu to ok. 300 tys. zł.

 

R E K L A M A

Składowisko odpadów w Pieruchach zostało uruchomione w 1997 roku. 16 lat później - w roku 2013 - wydano decyzję o jako zamknięciu. Od tamtej pory trwały przygotowania do rekultywacji całego terenu (chodzi w sumie o ok. 2,45 hektara).

Obecnie wszystko wskazuje na to, że śmieci zostaną usunięte w przyszłym roku. Inwestycja realizowana jest wspólnie przez gminę Czermin oraz ZGO w Jarocinie.

- Projekt realizujemy w grupie - kilka gmin, które również mają problem związany z rekultywacją opracowały swój kosztorys, a wniosek o dotację, poprzez jarocińską spółkę, poszedł wspólny - tłumaczy wójt Sławomir Spychaj.

W przypadku gminy Czermin koszt rekultywacji składowiska w Pieruchach to 300 tys. zł. Dotacja, która została już nam przyznana, to ok. połowa tej sumy.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie trwają ostatnie przygotowania i rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a same prace powinny rozpocząć się w przyszłym roku.

- Po rekultywacji przez 30 lat trzeba będzie ten teren monitorować. Średni koszt to ok. 20-30 tys. zł rocznie. Jeśli wszystko przez 10 lat będzie dobrze, to badania będzie można potem przeprowadzać co dwa lata - opowiada wójt.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A