Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Śmieci od 270 tys. mieszkańców trafią do Jarocina. Przyłączył się Pleszew

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    15.10.2017
Redakcja
komentarzy 48 ocen 7 / 0%
A A A
 fot. Przemysław Niewiada

Jarocin. Gospodarka odpadami. ZGO Jarocin. Porozumienie międzygminne w Jarocinie. Składowisko odpadów. Pleszew w porozumieniu

R E K L A M A

Miasto i Gmina Pleszew jako 19. przyłączyła się do porozumienia międzygminnego dotyczącego wspólnego zagospodarowania śmieci komunalnych przez Zakład Gospodarki Odpadami.

- Rozmawialiśmy jednocześnie z Jarocinem, Kaliszem i Ostrowem. Analizowaliśmy do samego końca, co będzie dla nas najkorzystniejsze. Przeważyła bliskość terenu i gwarancja, że koszty nie przełożą się na mieszkańców - mówił burmistrz Marian Adamek w trakcie uroczystego podpisania porozumienia. - Wnioskowaliśmy o to, żeby Pleszew był przyłączony do regionu VI, teraz finalizujemy formalności.

 

Wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz i jednocześnie prezes spółki przypomniał, że budowa ZGO kosztowała 150 mln zł i jest „największym w Wielkopolsce i jednym z największych w kraju przedsiębiorstwem zajmującym się gospodarką odpadami”. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości do porozumienia przystąpią kolejne samorządy.

 

Pierwszy plan wojewódzki w 2003 roku zakładał przynależność gminy Pleszew właśnie do regionu VI. W kolejnych planach zadecydowano, że Pleszew przyłączony zostanie do regionu IX, w którym działają dwie instalacje o statusie regionalnym: Ostrów Wlkp. i Kępno.

- Dla Pleszewa najbliższą instalacją - pomijając wielkość i możliwości zakładu - jest instalacja w Witaszyczkach, dlatego ta współpraca jest jak najbardziej uzasadniona – dodał wiceburmistrz.

Porozumienie międzygminne zawiązało 17 samorządów z 6 powiatów w 2008 roku. Wspólnym dziełem członków porozumienia jest rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. o nowoczesny zakład zagospodarowania odpadów w podjarocińskich Witaszyczkach. Zakład posiada status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla regionu VI.

 

Burmistrz Adam Pawlicki podkreślił, że w dzisiejszych czasach liczy się efekt skali, który powoduje olbrzymie możliwości. - Zmienia się rynek gospodarki odpadami, szczególnie nowe regulacje gwałtownie przyspieszają zmiany na tym rynku. Tylko duże podmioty będą mogły podołać tym wyzwaniom - mówił szef jarocińskiego samorządu.

 

- Początkowo w ramach porozumienia, ZGO w Jarocinie odbierało odpady od 170 tys. mieszkańców. Dziś ta liczba wzrosła do 270 tys. Efekt skali spowoduje, że mieszkańcy gmin, które należą do porozumienia nie będą mieli tak dużych podwyżek, jakie mogłyby być w przyszłości, bo wpływy będą wyższe. Efektywność naszej instalacji będzie znacznie większa, dlatego wszystkie gminy na tym skorzystają – podkreślał burmistrz.

 

ZOBACZ WIDEO Z KONFERENCJI

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 7 (0%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (50)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jak
ponad rok temu ocena: 100%  50
Ale jak rozbudowywali wysypisko to nikt nie protestował ,tylko mieszkańcy Leszczyc.Teraz sobie smròd wąchajcie.ZGO wyròwnać drogę na Leszczycach po śmieciarkach ,albo jeździć rondem i koło policji!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1r
ponad rok temu ocena: 100%  49
co tak wali!!! co tak wali!! sukces? Roszkow-Siedlemin-Ługi, SMRÓD jak nie wiem. Przecież to jest skandal, odpady z ubojni od piątku rozrzucają po polach. Wystarczy przyjechać na tzw. zielony zakątek. Ptaki i psy to roznoszą, niedawno w tv. był podobny temat, potem były jakieś przypadki zachorowań. Oczywiście służby nic nie zrobią... Norki rządzą, liczy się kolesiostwo i układy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To śmierdzi
ponad rok temu ocena: 50%  48
Właśnie to śmierdzi największe wysypisko. Śmieci. w tej części kraju. Ale to nie koniec w Golinie będzie gorzej śmierdzieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2Jarek
ponad rok temu ocena: 56%  47
Wiele głosów sprzeciwiających się działaniom ekipy pawlicko-gibasiewiczowej. Ciekawe czy i jak będziecie za rok głosować?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yoda
ponad rok temu ocena: 57%  46
Ten Pan nadużywa słowa SUKCES! W KSIAŻCE JEGO PIERWSZE SŁOWO CO "SUKCES". NA KAZDEJ KONFERENCJI o czymkolwiek jest słowo "sukces". Obsesja.To jest jakas propaganda sukcesu, tak po amerykansku troche. Nie przecze, zeby Pan Adam był leniwym burmistrzem, bo robi bardzo duzo, ale stanowczo za duzo gada o sobie w kategoriach SUKCES, SUKCES, SUKCES! NIECH MÓWIA ZA NIEGO SŁOWA NIE CZYNY! NATOMIAST DRUGA SPRAWA JEST, ZE CO DLA JEDNEGO SUKCESEM DLA INNEGO MOZE BYC KOMPLETNA PORAZKA, TO CHYBA kazdy inteligetny, ale tez kierujacy się w życiu też empatią,! Nieraz jest tak, ze cos komus zabiorę to jest moj sukces, ale nie sukces drugiego człowieka!:) Trzeba troche wyjrzec poza swoja perspektywe, wtedy okaze, sie, ze jak sie jedzie koło intermarche to czuc OKROPNY SMRÓD! NIE WIEM WIĘC NA ILE TE ŚMIECI SKŁADOWANE W JAROCINIE SA SUKCESEM, MOZE NA tyle, na ile mozna na nich zarobic, ale tak na dluzsza mete TRUJEMY SRODOWISKO I NASZE DZIECI!!! A ZDROWIE JEST PANIE ADAMIE, WAZNIEJSZE NIZ PIENIADZ!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ yoda
ponad rok temu ocena: 71%  45
ZIEMII NIE DOSTALIŚMY PO TO BY NIĄ HANDLOWAĆ, ALE ZA DARMO, WODA , POWIETRZE, MINERAŁY, ROPA NAFTOWA ITP, TO JUŻ BYŁO NA ZIEMII, ZANIM BYŁ "PIENIĄDZ" i handel! To ludzie uczynili ziemię sobie poddaną, ale w sposob kupczenia jej zasobami, ale tez na duza skalę zaśmiecania ich plastikami itd./ Platikowe torby, też, ktoś produkuje dla chęci ZAROBKU I TO TEŻ PEWNIE JEGO SUKCES, ALE NIE SUKCES CAŁEJ ZIEMII. CAŁA ZIEMIA CIERPI I JEST DLA NIEJ OGROMNA PORAŻKĄ, COŚ CO JEST PRODUKOWANE DLA ZAROBKU, BEZ POMYŚLUNKU, CO SIE Z TYM STANIE ZA PARE LAT ! TAKŻE, SUKCES TO TAKIE SŁOWO TYLKO, ktore politycy lubia powtarzac i sobie przypisywac, bo sa nieswiadomi, ze duze pieniadze z czegos, to sukces chwilowy, prawdziwy sukces, to zdrowe otoczenie i swieże powietrze, a nie tylko kasa! KASA , SUKCES I WYGLĄD, TO są wyznaczniki bycia na topie na tym SWIECIE MATERIALNYM dla osob pozbawionych wiary w coś wiecej i swiadomosci tego, że kazdy człowiek ma duszę, oraz , że ziemia tez ma swego rodzaju duszę!
~ zen z ZGO
ponad rok temu ocena: 72%  44
SMIECI TRFIĄ NA GOŁEBIĄ I DO ODOLANOWA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wierzę że dobro.byt nadejdzie
ponad rok temu ocena: 29%  43
Każdy pieniądz , czy to ze śmieci, czy z ubojni kurczaków, czy z browarów i z każdej innej strony który trafi do gminy , bezpośrednio ze sprzedaży gruntów lub pośrednio z podatków przyda się dla rozwoju naszej gminy, naszego miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wdzięczni wyborcy
ponad rok temu ocena: 55%  42
Dzięki ci dobrodzieju nasz że tak ładnie nas prowadzisz drogą ku słońcu czyli do rozwoju . Miasto się pięknie rozwija , mieszkańcy szczęśliwi i zadowoleni . Inwestorów sporo a to gwarantuje życie w spokoju i dobrobycie . Oby tak dalej miły włodarzu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czy Pawlickiego popieraja ludzie z domu wariatów?
ponad rok temu ocena: 65%  41
nie trudno się domyślić że spierdoliłeś od czubków!!!!!!!!!!!!!! Skoro Pawlickiego popierają ludzie z domu wariatów to rzeczywiście duże osiągnięcie
~ Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 61%  40
Dziękuje, dziękuje i proszę ponownie o głosy. Mój ROZWÓJ się jeszcze nie zakończył :-)
~ enola
ponad rok temu ocena: 56%  39
A może ktoś wie dlaczego znowu śmierdzi w całym Jarocinie? Nikt tego nie czuje?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ na Gołębiej smród, po prostu skifa!!!!!
ponad rok temu ocena: 71%  38
zapewne masz na myśli głównie ulicę Gołębią?
~ nn
ponad rok temu ocena: 40%  37
pewnie baka puscilas lub pusciles.
~ Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 63%  36
To z urzędu gminy, ciężko wytrzymać, ale czego nie robi się dla kasy... aa przepraszam mieszkańców... Pozdrawiam moich wyborców !
~ PZ
ponad rok temu ocena: 56%  35
ludzie głosujcie na ZJ i adama przecież widzicie ile jest pracy w urzędach i spółkach gminnych w Jarocinie w porównaniu do roku 2000 !!!! :-)))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sic
ponad rok temu ocena: 58%  34
do PZ - co ty piszesz za bzdury! W urzędzie nie ma pracy, sam Pawlicki się chwalił, że zmniejszył znacznie zatrudnienie. W spółkach intratna posada jest tylko dla swoich.
~ !
ponad rok temu ocena: 80%  33
Oczywiście praca zawsze się znajdzie dla swoich.
~ Opozycja totalnie nachalna
ponad rok temu ocena: 34%  32
Zapylenie o którym piszesz ma swoje epicentrum przy ul : Węglowej - a więc centralnie tam gdzie jest komin elektrociepłowni . A druga sprawa smrodu o którym piszesz . Otóź wielokrotnie przejezdzałem rowerem obok wysypiska (przeważnie latem ) i jakoś niczego brzydkiego nie wyczułem ?! Może ci śmierdzi na Dąbrowskiego obok Kauflandu - tam gdzie sie zbieracie i knujecie przeciw burmistrzowi ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 75%  31
Czy naprawdę jest się z czego cieszyć, że odbieramy odpady od 272 tys. mieszkańców Wielkopolski? Efekt skali dotyczy nie tylko ceny odpadów, lecz niestety również smrodu. Przy czym cena jednostkowa ze wzrostem ilości odpadów spada, a smród przeciwnie - rośnie. Wg monitoringu powietrza (firma AIRLY) aktualne zapylenie wynosi w Jarocinie prawie 80 (jakość powietrza wg CAQI), co oznacza złą jakość powietrza. Przy takim zapyleniu doradza się nie wychodzić z domu. A jakie jest skażenie chemiczne i bakteriologiczne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
ponad rok temu ocena: 72%  30
A w Pleszewie leją....podobno juz dali na msze.......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIAK
ponad rok temu ocena: 24%  29
W NASTĘPNYCH WYBORACH NA 100% ZAGŁOSUJE NA PANA PANIE BURMISTRZU PAWLICKI . JAROCIN ZASŁUGUJE NA DOBREGO WŁODARZA I MENAGERA .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwer
ponad rok temu ocena: 66%  28
to sobie głosuj, człowieku patrzysz ale nie widzisz....
~ PAWLICKI, MIESZKAŃCY JAROCINA NIE CHCĄ ABYŚ BYŁ DALEJ BURMISTRZEM< ROBISZ Z MIASTA KUBEŁ NA ŚMIECI A O MIESZKAŃCÓW NIE DBASZ< MIAŁEŚ ZAŁATWIC MIEJSCA PRACY I CO ????TRZY LATA MINĘŁY A TY ŚMIECI ZWOZISZ!!!!!!!!!!!!!!!
ponad rok temu ocena: 80%  27
NIECH PAWLICKI WYNOSI SIĘ Z JAROCINA JAK NAJSZYBCIEJ PAWLICKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZASYPUJE JAROCIN ŚMIECIAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 63%  26
Są miejsca pracy... przy sortowaniu śmieci za 1200 :-))
~ Prezes
ponad rok temu ocena: 85%  25
Gibon zabierz sobie te śmieci do łodolanowa!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
ponad rok temu ocena: 79%  24
marian jesteś w błędzie albo ktoś zle cię poinformował w ZGO NOVA zarabia się 1500 podpinajacy a kierowca 2100-2300 taka jest prawda a że w ZGO pracownicy tyle zarabiają to zasługa byłego(był nie wygodny do machlojek"opalonego")więc już go nie ma TAKA JEST PRAWDA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marian smiaek
ponad rok temu ocena: 53%  23
ta fajnie w zgo jarocin zaraiajja w prawie 3 tysiecy a w zgo novej tadeusza kosciuszki tylko 2 500 i kto tu robi baadeulona smeci jest duzo ale malo pieniedy niech ktos mi powie dlaczego w zgo witaszycha zarabiaja wiecej niz w zgo nova taduesza ksciouszki w jarcnue
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do cepa mariana
ponad rok temu ocena: 74%  22
po co te kłamstwa śmieszny głupi marianie!!!!!!!!!!!!!!!!!! idź i zapierdalaj w smrodach za 1200 zł,. i przestamn głabie jarociński uprawiać jakąś śmierdzącą adamową propagandę, myślisz jak się posraszi to ci nie przeszkadza to innym też!!!!!!?
~ porazka
ponad rok temu ocena: 89%  21
pewnie jest to tak uczciwie przeprowadzone jak budowa ubojni w Golinie!!! Szkoda, że zabrakło uczciwego artykułu o tej sytuacji, że burmistrz wydał skróconą decyzję środowiskową, że sołtys Goliny Żyto nie poinformował mieszkańców Goliny, że jest taka decyzja i, że można się odwołać, nie zrobił żadnego spotkania wiejskiego, nikt nic nie wiedział. Że radni z golińskiego PSL o wszystkim wiedzieli i też nie powiadomili mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Psl_nie zrobimy nic bo stracimy chlebodawce
ponad rok temu ocena: 100%  20
PSL_to układ z Biernac _ a resztę ich działań to tylko taka symulacja
~ 007
ponad rok temu ocena: 72%  19
Wypierdolenia Malinicza podstawą aby "opalony"posadził swoich na stanowiska na 1/2etatu za 17tys.m-c
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie wierzę aby ludzie w Jarocinie byli takimi idiotami
ponad rok temu ocena: 84%  18
Jarocin miasto smrodu i śmieciarzy! to jest sukces pawlickiego, niewatpliwie z naszego miasta zrobił kubeł na smieci, za pewien czas dojdzie do katastrofy ekologicznej i epidemia! ale co to obchodzi Pawlickiego i jego popieraczy! ważne że bedzie kasa szła itp. Żal tylko, że Gazxeta nie widzi problemu tylko jak pelikan wszystko łyka co Adam powie ,to jest tragiczne i groteskowe! Najważniejsze żeby ogłupić mieszkańców do tergo stiopnia żeby już nie wiedzieli co tak naprawdę się dzieje, wtedy Pawlicki wszystko może ludziom zrobić i będzie z uśmiechem czekał na ich głosy! Naprawdę ludzie w Jarocinie jesteście takimi idiotami!!!??? Myślę że za chwilę czujne oko cenzora Gazety usunie ten komentarz, no cóż mamy adamową demokrację
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skazany za...
ponad rok temu ocena: 62%  17
Wierz mi. Są
~ kat
ponad rok temu ocena: 86%  16
Pleszew wyjdzie na tym jak Zablocki na mydle A z drugiej strony zobaczcie jaka niebotyczna jest różnica w oplątach na śmieci przez mieszkańców miedzy Jarocinem a Pleszewem = 1, 50 złotego!! Mimo, ze Jarocina ma oczyszczalnie śmieci na miejscu To jest ten ROZWOJ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozwój tak śmierdzi że hej
ponad rok temu ocena: 86%  15
Jarocin miastem śmieci i odpadów których nikt inny nie chce , brawo Pawlicki tylko sie nadajesz do spłukania w kiblu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozwój nie do zatrzymania
ponad rok temu ocena: 20%  14
Kolejna pięknie rozwijająca sie inwestycja . Burmistrzu nasz dobrodzieju następną kadencje masz w kieszeni .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz
ponad rok temu ocena: 91%  13
To dlatego kolejny członek zarządu zgo nova jest synem pana burmistrza Pleszewa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
ponad rok temu ocena: 100%  12
Zeby podpisać umowę to COŚ ZA COŚ no i synalek ma stanowisko
~ ola
ponad rok temu ocena: 84%  11
to co mamy płacić tyle samo co Pleszew ? ktoś na głowę upadł czy co ? Jarocin obudź się jak nie chcesz być łupany po kieszeni przez Pawlickiego , głosowałem na tego faceta i mam go dość niestety , bardzo się Adam zmieniłeś , zapomniałeś że pieniądze to nie wszystko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 96%  10
Tylko zeby pracownikom dobrze zaplacili ,a nie sobie premie dawac na koniec roku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 12%  9
Wysypisko z Jarocina? Ale z was cepy. To jest praca i podatki na następne kilkadziesiąt lat dla miasta, ale w du.... zawsze źle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 007
ponad rok temu ocena: 79%  8
Michu udaj się do lekarza może się znajdzie o takiej specjalności aby ci pomóc CHOĆ WĄTPIĘ
~ abc
ponad rok temu ocena: 82%  7
Michu, ty chyba nie masz węchu, ani nie widzisz lub nie chcesz widzieć, tych chmar czarnych kraczących ptaszysk i tych chmar gołębi zasrywających jarociński rynek. Tak, Jarocin dzięki inwestycjom Pana Pawlickiego stał się regionalnym śmietniskiem. Inni wybrali drogę inwestycji przyjaznych mieszkańcom. A, cepem to jesteś ty.
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 88%  6
ja .. ale "sukces" , powinni na wjazdach do miasta zawiesić banery "zapraszamy do nas, Twoje śmieci już tu są"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
ponad rok temu ocena: 67%  5
i hasło "to miasto brzmi" można by też zmienić już na inne bardziej aktualne...
~ październik 2017
ponad rok temu ocena: 75%  4
Może do tego jakąś fotkę.
~ Ech...
ponad rok temu ocena: 92%  3
Jarocin - czytaj największe wysypisko śmieci.... Kiedyś był festiwal...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kkk
ponad rok temu ocena: 90%  2
I czym tu się chwalić p. Burmistrzu? Że zrobiliście z Jarocina wysypisko śmieci ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jkp
ponad rok temu ocena: 84%  1
Na terenie Jarocina nie powinno być wysypiska,smród jest okropny,nie wiem jak to burmistrz znosi
R E K L A M A
R E K L A M A