Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Spotkanie druhów z politykami i duchownymi

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    10.02.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. OSP Chocz

Spotkanie druhów z politykami i duchownymi. „Jak na wsi jest szkoła, kościół i straż – to jest życie”

Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu – wraz z kapelanem - ks. kan. Tadeuszem Pietrzakiem - uczestniczyli w spotkaniu noworocznym. Tym razem odbyło się ono w sali OSP w Pólku koło Kalisza. A obecny tam biskup - Łukasz Buzun - mówił do druhów: Jeśli we wsi jest szkoła, kościół i straż pożarna to jest życie. Nic i nikt tego nie zastąpi.

Coroczne spotkanie strażaków to już tradycja. Wszystkich witał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, a zarazem wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękował druhom za trud i ofiarną pracę. - To jest piękne co czynicie dla drugiego człowieka – podkreślił Krzysztof Grabowski. Z kolei biskup Łukasz Buzun wskazywał na ważną rolę strażaków w życiu społeczeństw lokalnych. – Straż spełnia różne zadania od udziału w akcjach ratowniczych po uświetnianie uroczystości kościelnych. Życzę wam, aby ta posługa dawała satysfakcję i radość – powiedział biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, który wyjawił, że w młodości miał okazję grać w orkiestrze strażackiej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!