„Srebro” unihokeistek z Żegocina

„Srebro” unihokeistek z Żegocina - Zdjęcie główne

Unihokeistki ze Szkoły Podstawowej w Żegocinie poprawiły osiągnięcie sprzed roku. Wtedy zdobyły brązowe medale Igrzysk Dzieci, tym razem powróciły ze srebrnymi krążkami!

Finałowe zawody odbyły się w dniach 17-18 grudnia w Kamionkach. Zagrało w nich osiem drużyn, wyłonionych w poszczególnych rejonach. Podopieczne Waldemara Filipiaka i Marka Jezierskiego pokonały w fazie grupowej 6:3 SP Radzewo (gospodarz zawodów) oraz 4:0 SP Kotlin (rejon Poznań teren wschód), zremisowały natomiast z SP Brudzew (rejon Konin) i do drugiej fazy awansowały z drugiego miejsca. W półfinale ograły 4:1 SP Kębłowo (rejon Leszno). W decydującym starciu znów zagrały z rywalkami z Brudzewa, tym razem przegrywając 0:8. Wicemistrzostwo Igrzysk Dzieci, poparte srebrnymi medalami i grawertonem za drugie miejsce w Wielkopolsce, to jednak wspaniały sukces. Nadia Sobczak, Oliwia Krysińska, Michalina Palak, Patrycja Gauza i Martyna Mikołajczak wyróżnione zostały w kolejnych pojedynkach nagrodami „najlepszy zawodnik meczu”. Pierwsza z wymienionych otrzymała dodatkowo nagrodę „najlepszy zawodnik turnieju”. Gratulacje należą się także pozostałym dziewczynom: Amelii Rogackiej, Weronice Typańskiej, Nikoli Gutowskiej, Oliwii Serbiak, Mai Owczarek, Julii Andrzejewskiej i Honoracie Ciesielskiej.