Stal grała z Górnikiem Konin

Stal grała z Górnikiem Konin - Zdjęcie główne

Piłkarze Stali Pleszew rywalizowali dzisiaj z Górnikiem Konin w meczu o mistrzostwo Wielkopolskiej Ligi Juniorów.

Wielu zawodników z Konina występowało jeszcze wiosną w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych i doświadczenie tam zdobyte było widać na pleszewskim boisku. Górnik zwyciężył 3:1. Pierwszą bramkę strzelił z rzutu karnego Mikołaj Karbowy, a "jedenastka" podyktowana została za faul Macieja Matuszczaka na Ryszardzie Rogowskim. Jeszcze w pierwszej połowie stalowcy doprowadzili do wyrównania. Pięknym uderzeniem w "okienko" konińskiej bramki popisał się Michał Kozłowski. Niestety, krótko po przerwie Piotr Radoszewski idealnie przymierzył z rzutu wolnego i piłka po raz drugi zatrzepotała w bramce Stali. Wynik pojedynku ustalił Mikołaj Karbowy precyzyjnym strzałem przy słupku. Trzy punkty pojechały do Konina. W sobotę pleszewianie zagrają w Kaliszu z Włókniarzem, a na własnym boisku ponownie wystąpią w sobotę, 3 września. Wtedy to podejmą Unię Swarzędz.