Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Strajk nauczycieli w powiecie pleszewskim. Będą referenda

› Aktualności 11 miesięcy temu    4.03.2019
Redakcja
komentarzy 48 ocen 1 / 100%
A A A

Powiat pleszewski. Strajk nauczycieli. Protest nauczycieli. Dziś władze Prezydium Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęły decyzję o dacie strajku w oświacie.

 

Jak poinformowały władze ZNP - w szkołach, gdzie zakończył się etap mediacji i nie osiągnięto porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń - zorganizowane zostaną referenda odnośnie strajku. Jeśli za strajkiem opowie się ponad połowa nauczycieli i innych pracowników szkoły, zostanie on organizowany. 

Jeżeli nauczyciele opowiedzą się za protestem - wówczas rozpocznie się on od 8 kwietnia. I potrwa aż do odwołania. Wspomniana sytuacja dotyczy powiatu pleszewskiego, gdzie etap mediacji został zakończony.

W powiecie pleszewskim przeprowadzono już wymagane mediacje, które odbyły się m.in. w starostwie powiatowym. - Spisano protokół rozbieżności - informuje Sławomir Sobczyk, szef wydziału oświatu. Jak dodaje, dyrektorzy naszych szkół zaznaczali, że wypłaciliby wspomniane podwyżki, jednak nie mają dziś po prostu budżetów, które pozwalają spełnić wspomniane roszczenia.

Bo pieniędzy w oświacie jest coraz mniej. W samym Pleszewie subwencja oświatowa będzie w tym roku mniejsza o niemal milion złotych. I - dopóki nie będzie finansowego wspracia z rządu - sytuacja się nie zmieni. 

Rząd na podwyżki się jednak nie zgadza - dlatego środowisko nauczycielskie zdecydowano się na zaostrzenie dotychczasowego protestu. Sytuację zaoginiły ponadto niedawne nowe obietnice socjalne rządu PiS - m.in. 500+ na pierwsze dziecko. - Aktualnie sytuacja w oświacie jest bardzo napięta: trzy reprezentatywne związki zawodowe, w tym największy – Związek Nauczycielstwa Polskiego, weszły w spór zbiorowy - opisywał niedawno wprost w liście do premiera Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Obecnie władze związku opowiadają się za poniesieniem wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 zł - z wyrównaniem od 1 stycznia 2019.

Dziś szef ZNP starał się uspokoić rodziców zaznaczając, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, by strajk nie wiązał się problemami uczniów. Z drugiej strony dodawał, że rodzice nie powinni oczekiwać, że "ulegną tej psychologicznej presji związanej choćby z terminem egzaminów".

 A Wy? Co sądzicie o całej sytuacji? Popieracie protest nauczycieli? A może obawiacie się, że najbardziej poszkodowani będą w tym wszystkim sami uczniowie? Macie dzieci w szkołach? Jak oceniacie sprawę? Zapraszamy do komentowania
 

Czy popierasz protest nauczycieli?

ankieta dodana 04.03.2019, ilość wszystkich głosów: 207
Tak
53%
Nie
42%
Nie mam zdania
5%
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dino
11 miesięcy temu ocena: 100%  48
Nauczyciel też jest rodzicem i też ze swoimi dziećmi odrabia lekcje, przygotowuje się na kolejny dzień pracy, zakupy i normalne rodzinne sprawy do załatwienia.Może jak tak mają dobrze nauczyciele i dużo wolnego, to można się zamienić i poszukać dobrze prace w szkole z kilkoma podyplomówkami lub jak kto woli-w kilku szkołach żeby mieć etat i jeździć po całej gminie.Fajne to nie jest.I jeszcze jedno, gdyby nie nauczyciel, to nie umiałbyś pisać, czytać , obsługiwać kompa i wielu, wielu innych rzeczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do aaa
11 miesięcy temu ocena: 67%  47
przepraszam za błąd nie 2 lata ale maksymalnie 1 rok po przepracowaniu 7 lat. A łącznie mogą to być 3 LATA URLOPU ZDROWOTNEGO !!! w ciągu całego zatrudnienia. Link do przywilejów nauczycieli: http://wyborcza.pl/1,97654,206... lub https://serwisy.gazetaprawna.p...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda boli
11 miesięcy temu ocena: 0%  46
Trytytka - w szkole, w powiecie pleszewskim, do której uczęszczałam znam 4 nauczycieli, którzy dostali od ręki urlop dla poratowania zdrowia. Tak, oburzają i mnie 56 dni kalendarzowe, oczywiście, że kwoty brutto, całe szczęście. A ilu innych ludzi nie ma odpowiednich miejsc pracy? Przedstawiciele handlowi non stop gadaja przez telefon w aucie, kierowcy non stop siedzą, informatycy przy komputerach etc... także nie tylko nauczyciele nie maja odpowiednich miejsc pracy :) Nie jesteście jedyni... radzę - zmień pracę, skoro Ci tak źle. Pokaż swoja kreatywność w innym zawodzie!
~ Trytytka
11 miesięcy temu ocena: 67%  45
Ilu znasz nauczycieli biorących urlopy dla poratowania zdrowia? Wcale nie tak łatwo taki dostać. Trzeba mieć udokumentowaną chorobę zawodową lub chorobę mogącą prowadzić do choroby zawodowej. No i co z tych "przywilejów" tak bardzo Cię oburza? 56 dni KALENDARZOWYCH urlopu a więc łącznie z sobotami i niedzielami? Dodatki? Zwykły nauczyciel ma dodatek za wysługę lat (maks 20%), dodatek motywacyjny (50-150) i ewentualnie za wychowawstwo (ok 100 zł.). Oczywiście są to kwoty brutto. Mamy jeszcze trzynastkę ale to podobnie jak cała strefa budżetowa. Nie mamy odpowiednich miejsc pracy (państwa ani samorządów na to nie stać) i dlatego połowę pracy wykonujemy we wlasnych domach, na swoim sprzęcie, książkach i innych pomocach naukowych. Jak w szkole czegoś brakuje to bardzo często przynosimy z domu.
~ Rodzic
11 miesięcy temu ocena: 55%  44
"Ojciec ucznia" zgadzam się z Tobą! Jak nauczycielom zarobki nie pasują, to niech zmienią pracę na inną. Niech po przeszło 8 godzinach niełatwej pracy, ślęczą z dziećmi przy lekcjach, nadrabiają zaległe tematy których nie zdążyli przerobić na lekcjach bo na sprawdzianie z pewnoscią one będą, pomagają im w przygotowaniach do konkursów (bo to teraz zadanie rodzica, a jak!)... Szkoda mi tylko tych nielicznych nauczycieli z powołania, którzy są wyzywani na równi z tymi, którzy nie potrafią dodać przysłowiowego 2+2... Bo i takich mamy w szkołach coraz więcej... NIE DLA PROTESTU NAUCZYCIELI!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
11 miesięcy temu ocena: 70%  43
PPL brzydko tak kłamać, nie ma czegoś takiego jak 2 letni urlop
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 53%  42
też słyszałem o niedouczonym nauczycielu. Znajomy opowiadał że jest jakiś nauczyciel od matematyki co uczy z błędami, nawet dzieciaki mu zwracały uwagę. Rodzice zrobili raban u władz szkoły a nauczyciel poszedł na urlop zdrowotny , pewnie ten 2 letni. Szkoła blisko miasta Pleszewa.
~ asarak
11 miesięcy temu ocena: 62%  41
Rodzic dzisiaj nic nie musi, dziecko również nie musi się uczyć bo przecież to męczące, a dzieciom nie wolno się męczyć. W telewizji mówili, że jak się będzie miało dzieci to tylko same przyjemności i 500+. Dziecko nie musi startować w konkursach jak pomoc WŁASNEMU DZIECKU tak cię męczy... Porażka. Co do programu nauczania to proszę do ministerstwa, a nie do nauczycieli, którzy nie mogą nic zmienić w tym temacie. Cieżko takie rzeczy pojąć? To chyba wiedza wszystkim dostępna. Ale czego można wymagać od ludzi, którzy pewnie ledwo podstawówkę skończyli ;). Btw. nie jestem nauczycielem. Po prostu nie podoba mi się jak ludzie ograniczeni się wypowiadają nie mając o niczym pojęcia.
~ Słońce Peru
11 miesięcy temu ocena: 49%  40
Kolejna kasta zawodowa chce być ponad społeczeństwem. Nie, nie nie ! Jak wam się nie podoba, to wyjedźcie do Anglii lub Angeli .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 79%  39
Aż przykro czyta się te komentarze. Ta zawiść, ten jad. W Pleszewie po staremu. Tutaj nic się nie zmienia. Mali ludzie, którzy nic ze sobą nie robią, nie robili, zazdroszcz innym, ze maja zle i musza protestować. Parodia. Dobrze, ze ja to miasto już tylko odwiedzam czasami i nie musze tu mieszkać. Szkoda tez, ze nikt nie docenia pracy nauczycieli. Porażka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieczysław
11 miesięcy temu ocena: 79%  38
Do pracy w szkole wyjechałem wczoraj po godzinie 7 rano. Powrót około 15, szybki obiad i do 23 walka z papierologią. Tak jest prawie każdego dnia łącznie z weekendami. Uczę matematyki i informatyki + wychowawstwo i inne stałe obowiązki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1111
11 miesięcy temu ocena: 100%  37
Areczku, a kto mówi o kartkówkach, jest cała masa biurokratycznej roboty
~ Arek
11 miesięcy temu ocena: 19%  36
Nie rób kartkówek uczniowie cię będą lubili bardziej mniej papierologii a oceny to bystry nauczyciel po samej aktywności ucznia na lekcji będzie umiał wystawic
~ Binzin
11 miesięcy temu ocena: 65%  35
Moim zdaniem bardzo dobrze, ze protestują. Wynagrodzenia nauczycieli są śmiesznie niskie. Polacy chcieliby żeby ich dzieci były super mądre i wykształcone, ale dla kadr nie ma pieniędzy. Poza tym w Pleszewie po staremu. „Ja mam zle to inni tez musza”. A co zrobiłeś pracowniku „prywaciarza” żeby mieć lepiej poza narzekaniem? Prawdopodobnie nic. Ot, Polska nasza, mentalność chłopska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tata ucznia
11 miesięcy temu ocena: 50%  34
Tych nauczycieli ponosi!!! A kto każe im po 5h iść do domu i sprawdzać prace klasowe lub kartkówki? Niech zostanie w szkole i sprawdza. A który zawód ma płatne 2 miesiące urlopu+2 tygodnie ferii? W jakim zawodzie można iść na roczne L4 do polepszenia swojego zdrowia??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
11 miesięcy temu ocena: 47%  33
na urlop zdrowotny mogą iść na 2 lata a nie na rok , generalnie pracują 30 % tego co wszyscy. Klasyczne podejście roszczeniowe do życia..
~ Bezpartyjny
11 miesięcy temu ocena: 55%  32
Trzeba bylo sie ksztalcic cale zycie tak jak nauczyciele i nie pisac bzdur ze pracuja 40 godz a kto poprawia klasowki kto prowadzi wywiadowki i spotkania z rodzicami jesli ktos zazdrosci to prosze sie przekwalifikowac albo robic dzieci i dostawac kase za darmo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Enej
11 miesięcy temu ocena: 56%  31
Panie bezpartyjny, równie dobrze Wy "pedagodzy" możecie się przekwalifikowac. Droga wolna, po co protesty
~ Arek
11 miesięcy temu ocena: 45%  30
Przecież wiadomo jak się teraz robi studia to wcale nie jest szczyt trudności w obecnych czasach i każdy przy odrobinie zaangażowania mógłby zostać nauczycielem ale inni bystrzejsi nimi nie zostali bo po co z powołania to już prawie nie ma belfrow
~ mgr inż.
11 miesięcy temu ocena: 55%  29
Nie pogardzaj bliźnimi swymi, którzy także są wyżej wykształceni a zarabiają znacznie mniej niż wy magisterstwo nauczycielskie.
~ mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 50%  28
Nauczyciele, zwalniajcie się, nie ma podwyżki to się zwolnijcie, tylu jest młodych na wasze miejsce. Pracowników fizycznych, kasjerek w marketach brakuje, będzie jak znalazł, dostaniecie 2 tys i będzie cacy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirmił
11 miesięcy temu ocena: 88%  27
Gdzie oni są? Jak potrzebne jest np. całoroczne zastępstwo to żadnych chętnych jakoś nie ma.
~ ppl
11 miesięcy temu ocena: 40%  26
tak podwyzki po 1000tys a rodzice z dziecmi jeszcze w domu po 8 h zapierdolu musza pracowac bo co wy tematu niewyrobiliscie . albo wszystko w szkole ogarniacie albo was problem. ja zeby utrzymac dom ja pracuje zona pracuje i po 8h musze dorobic zeby utrzymac wszystko . to jeszcze z dzieckiem zaleglosci nadrabiac albo zadania domowe . a wy lajt ferie wakacje swieta .poknijcie sie w leb
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zapalnik
11 miesięcy temu ocena: 90%  25
1000 tyś to 1000000. Nieuku bez szkoły ^^
~ Duzik
11 miesięcy temu ocena: 86%  24
Tak widzę tych rodziców... Na czacie lub Facebooku non stop.
~ zeszyt
11 miesięcy temu ocena: 46%  23
Czy można poznać nazwiska pleszewskich POdjudzaczy do strajku nauczycieli ? Może ktoś je zna...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Enej
11 miesięcy temu ocena: 47%  22
Strasznie macie w tych szkołach, naprawdę. Na głowę nie pada, w klasie cieplutko, jeszcze lekcje z kawusia w ręce się prowadzi. Ktory zawód ma taki komfort? Rozumiem, że każdy chce zarabiać godnie ale 1000zl podwyżki??? Nie wiem czy się śmiać, czy płakać, naprawdę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anty
11 miesięcy temu ocena: 100%  21
chyba dawno nie byłeś w szkole kiedy jest na minusie , nauczyciele nie chodzą na krótki rękaw jak państwo urzędasy, siedzą w kurtkach, tak samo dzieciaki, nie przeszkadza ci że twoje dziecko siedzi na lekcjach w kurtce bo klasy są niedogrzane? ogrzewanie jest załączane rano i zanim sie nagrzeje to dzieciaki ida wtedy do domu i znowu jest na min do następnego dnia, w rzadko której szkole jest ciepło, jakoś w urzędach tego sie nie zauważa
~ anty
11 miesięcy temu ocena: 100%  20
chyba dawno nie byłeś w szkole kiedy jest na minusie , nauczyciele nie chodzą na krótki rękaw jak państwo urzędasy, siedzą w kurtkach, tak samo dzieciaki, nie przeszkadza ci że twoje dziecko siedzi na lekcjach w kurtce bo klasy są niedogrzane? ogrzewanie jest załączane rano i zanim sie nagrzeje to dzieciaki ida wtedy do domu i znowu jest na min do następnego dnia, w rzadko której szkole jest ciepło, jakoś w urzędach tego sie nie zauważa
~ bibi
11 miesięcy temu ocena: 78%  19
Chyba w chorych rojeniach taka wizja się zrodziła. Kawka na lekcji...
~ Prezes
11 miesięcy temu ocena: 89%  18
Może najwyższy czas Panie Broniarz pomyśleć też o nauczycielach gorszego sortu, o tysiącach nauczycieli zatrudnionych przez stowarzyszenia, z wynagrodzeniami nieporównywalnymi do tych, jakie otrzymują ci lepsi nauczyciele. Inaczej to wszystko staje się bez sensu. Kształcisz się przez lata, później doskonalisz, podnosisz kwalifikacje, masz pasję, lubisz swoją pracę i co dalej? Do biedronki lub kauflandu na kasę, bo tam lepiej płacą?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
11 miesięcy temu ocena: 52%  17
Likwidacja komunistycznego reliktu- Karty Nauczyciela konieczna ! Gramy w otwarte karty albo znaczone.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
11 miesięcy temu ocena: 90%  16
To ci super Broniarz. Przez lata siedział cichutko jak rządzili kolesie z PO. Cud powiadam. Teraz przejrzał i zobaczył, że przez cale lata (ostatnio chyba w 2012 r.) nauczyciele nie mieli podwyżek i chce strajku właśnie teraz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ () ()
11 miesięcy temu ocena: 47%  15
POgłupieli !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ )) ((
11 miesięcy temu ocena: 33%  14
POszaleli !
~ Gość
11 miesięcy temu ocena: 56%  13
1000 zł podwyżki ale do tego 40 godz tydzień pracy, 26 dni urlopu oraz likwidacja rocznego urlopu zdrowotnego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
11 miesięcy temu ocena: 100%  12
Nie znam nauczyciela, który z urlopu dla poratowania zdrowia skorzystał więcej niż raz. Większość, których znam nie skorzystała nigdy.
~ Tt
11 miesięcy temu ocena: 82%  11
A wie "gość" ile nauczyciel naprawdę pracuje?
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 70%  10
Zgadzam się z Tobą.
~ Janek
11 miesięcy temu ocena: 56%  9
Drodzy nauczyciele podwyżek nie będzie bo kasa musi iść na kiełbasę wyborczą dla ciemnego pisowskiego luda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
11 miesięcy temu ocena: 63%  8
Ciemny człowieku. Rząd zaproponował podwyżkę 508 zł od września. Może to nie 1000 zł, ale jest to znaczna podwyżka a nie żadna podwyżka, zwłaszcza, że w kolejnych latach będą następne. Przejrzyj!
~ Pleszewianin
11 miesięcy temu ocena: 57%  7
Jezeli rzad ma na dzieci 500+ i na emerytury dla osob ktore cale zycie siedzialy w domu i nie odprowadzaly skladek to dlaczego nie ma dac nauczycielom przeciez oni pracuja a dziecioroby nie pracowali nie pracuja i pracowac nie beda bo my na nich pracujemy a oni za darmo dostaja i sie znas pracujacych smieja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pan Tadeusz
11 miesięcy temu ocena: 44%  6
Jeżeli są nauczyciele, którzy myślą jak "Pleszewianin" to makabra . I jak tutaj darzyć szacunkiem takie osoby. Pustostan masz w głowie - Pleszewianin
~ xyz
11 miesięcy temu ocena: 52%  5
Pleszewianin , ale z Ciebie osioł , przecież jak nie bedzie dzieci to Was nikt nie bedzie potrzebowł , najpierw trzeba zdbac o klientów
~ Robert
11 miesięcy temu ocena: 59%  4
Ojciec ucznia. Masz rację kocham Cię za ten wpis.
~ ojciec ucznia
11 miesięcy temu ocena: 61%  3
Łżesz. Powinieneś popracować w markecie za kasjerkę, w restauracji, w "obrabiarekach", w "aparaturze", u "kotlarza", w "komunalce", u ogrodnika, w firmie budowlanej..... Tam ludzie zapie.....8 godzin a urlopu mają max 26 dni. Przez ten strajk przestaję was nauczyciele szanować. Kpicie sobie z innych warstw społeczeństwa.
~ Pablo
11 miesięcy temu ocena: 58%  2
Czemu oni nie wpadną na pomysł protestu w czasie np. letnich wakacji co? Teraz protesty i wszystko odbijać się będzie na uczniach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zapalnik
11 miesięcy temu ocena: 93%  1
Ojciec pracowałem jako nauczyciel przez rok, za 1800zl . Rzuciłem teraz robię jako spawacz u piecarza mam 4500zl i zero odpowiedzialności. Nie masz pojęcia o pracy nauczyciela więc się nie wypowiadaj ;) Zero papierów, zero rodziców z pyskiem, zero godzin popołudniowych za Free. ^^ Moim byłym już uczniom doradzam dobry fach lub medycyne ;) No i największy plus pracy fizycznej nie musisz uważać na każde wypowiedziane słowo. Zakładanie cudzych butów polecam Tobie.