Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Strajk rozpoczęty! Jak wygląda sytuacja w naszych szkołach?

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    8.04.2019
Redakcja
komentarzy 52 ocen 4 / 25%
A A A
Dziś w szkołach rozpoczął się strajk. Strajkują także nauczyciele ZSUG w PleszewieDziś w szkołach rozpoczął się strajk. Strajkują także nauczyciele ZSUG w Pleszewie

Powiat pleszewski. W szkołach rozpoczął się strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w naszym regionie?

 

Według najnowszych danych - do godz. 12.00 - na naszym terenie strajkowało ok. 500 osób

PLESZEW

W ZSP nr 1 w Pleszewie nie pojawił się żaden uczeń, nie ma także dzieci w przedszkolu. Do godz. 8:20 wszyscy nauczyciele, którzy pojawili się w szkole wpisywali się na listę strajkową.

CZYTAJ TAKŻE: ZAJĘCIA DLA DZIECI NA CZAS STRAJKU NAUCZYCIELI

ZSP nr 2 - do godz. 8.30 do strajku przystąpili wszyscy nauczyciele, którzy pojawili się dzisiaj w szkole. Nie strajkuje administracja i obsługa placówki. W szkole i w przedszkolu, podobnie jak w filii przedszkola w Brzeziu, nie pojawił się dzisiaj żaden uczeń.

ZSP nr 3 - W największej szkole w Pleszewie, w której uczy się ok. 600 dzieci - ZSP nr 3 - nie pojawił się żaden uczeń, podobnie jak w podlęgającej placówce filii przedszkolnej w Dobrej Nadziei. Do strajku przystąpiła większość kadry, nie strajkują katecheci i jedna z nauczycielek. Do strajku przystąpiła administracja. Nie strajkuje obsługa. 

ZSP w Kowalewie: - Do szkoły nie przyszło dziś żadne dziecko. Do godz. 8.30 strajkowała zdecydowana większość pracowników - z nauczycieli na listę strajkową nie wpisała się jedna osoba.

ZSP w Lenartowicach: W placówce w Lenenartowicach również nie zjawiło się dziś żadne dziecko. Wszyscy, którzy stawili się do pracy podjęli akcję strajkową.

ZSP w Taczanowie Drugim: Żadne dziecko nie zjawiło się w szkole. Wszyscy nauczyciele - poza katechetami - wpisali się na listę strajkową.

Przedszkole Publiczne nr 2 "Miś Uszatek": - W placówce zjawiła się czwórka dzieci. Od rana do strajku przystąpiło 15 pracowników. Nie strajkują 3 osoby z obsługi.

Władze Pleszewa zorganizowały na czas strajku komitet wsparcia dla szkół o czym pisaliśmy na naszych łamach w piątek.  Od rana w jednostkach podlegających pod miasto zjawiło się w sumie 31 dzieci na zorganizowane dla nich zajęcia (4 w domu kultury, 12 w bibliotece oraz 15 w spółce "Sport Pleszew").

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie: Do szkoły przyszło dziś 5 uczniów. Do godz. 12.00 strajkowała większość osób - poza katechetami i dwójką innych nauczycieli. Dziś szkoła miała jednak zaplanowane rekolekcje.

ZSUG w Pleszewie: Nauczyciele strajkują (na chwilę obecną 21 osób), podobnie administracja. Wszyscy uczniowie ZSUG z kolei - zgodnie z wcześniejszym apelem - powinni zgłosić się dziś na zajęcia praktyczne w swoich zakładach pracy.

LO w Pleszewie: - W szkole nie ma uczniów, dziś odbywają się rekolekcje. Strajkują 34 osoby.

Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie: Strakują cztery osoby - wszyscy nauczyciele, którzy pojawili się dziś w pracy.

ZST w Pleszewie: - Strajkuje zdecydowana większość nauczycieli (poza jedną osobą). W szkole nie ma żadnego ucznia.

CHOCZ

Ze względu na bezterminowy strajk w oświacie, do którego przystąpili pracownicy naszej placówki, dyrektor Zespołu Szkół w Choczu informuje, że od 8 kwietnia do odwołania zajęcia dydaktyczno-wychowawcze nie będą się odbywały. O zmianie sytuacji będziemy informować na bieżąco.

GIZAŁKI

Do strajku nie przystąpiła szkoła w Tomicach. Placówki w Gizałkach i Białobłotach oraz przedszkole w Nowej Wsi strajkują. Na chwilę obecną (godz. 9.00) na listę strajkową nie wpisał się jeden z nauczycieli ze strajkujących szkół. W Gizałkach nie pojawił się żaden uczeń. W Białobłotach - do szkoły przyszło 7 uczniów i 1 przedszkolak. 

GOŁUCHÓW

Wszystkie dzieci, które przyszły dzisiaj do szkoły lub przedszkola mają zapewnioną opiekę pedagogów - mówi Krystyna Kubiak, szefowa GZEAS-u i wicewójt gminy Gołuchów. Do strajku przystąpiły placówki w: Jedlcu, Gołuchowie, Kościelnej Wsi, Tursku i Kucharkach. Nie strajkuje szkoła stowarzyszeniowa w Kucharach. 

DOBRZYCA

W Gminie Dobrzyca większość szkół jest stowarzyszeniowych: Koźminiec, Lutynia, Galew i Karmin. Tam zajęcia odbywają się normalnie. Jedynymi placówkami samorządowymi są: SP i Gimnazjum w Dobrzycy oraz przedszkole. Jak zapewnia wiceburmistrz Ewa Wasielewska, zajęcia opiekuńcze są przygotowane i w podstawówce, i w przedszkolu. Te dzieci, które zjawiły się tam dziś rano, mają zapewnioną opiekę. Gimnazjum pracuje normalnie. Na lekcje przyszło ok. 80% uczniów. 

CZERMIN

W gmine Czermin do strajku przystąpiły dwie placówki: w Czerminie i Broniszewicach. Nie strajkuje szkoła w Żegocinie. Jak się dowiedzieliśmy do szkół stawiła się część uczniów. - W szkole pojawiło się 14 dzieci, mają zapewnione zajęcia opiekuńcze - informuje Mariusz Wieczorek, dyektor szkoły w Broniszewicach.

Czy popierasz protest nauczycieli?

ankieta dodana 08.04.2019, ilość wszystkich głosów: 1022
TAK
48%
NIE
49%
NIE MAM ZDANIA
3%
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (53)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzice uczniów
7 miesięcy temu ocena: 100%  53
Możecie redakcjo już tych ludzi ze zdjęcia zdjąć, poznaliśmy strajkowiczow. Zapamiętaliśmy ich twarze...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PL
7 miesięcy temu ocena: 50%  52
Marek puknij ty sie w czolo postkomuna to wasz wodz kaczor wychowany w tych czasach w stanie wojennym odsypial sobotnia bibe do 12
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABC
8 miesięcy temu ocena: 100%  51
Taka Rzeczpospolita jakie młodzieży chowanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
8 miesięcy temu ocena: 74%  50
W tomicach widać powołanie nauczycieli i winnych miejscowościach a tych co sobie zrobili strajku TO Pozwalniac Dyscyplinarnie i po sprawie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eryk
8 miesięcy temu ocena: 35%  49
Za powołanie rachunków nie oplacisz
~ Marek
8 miesięcy temu ocena: 75%  48
Jak to się pozmieniało. Kiedyś strajkowano przeciwko komunie. A teraz strajkuje postkomuna czyli ZNP.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Donek
8 miesięcy temu ocena: 67%  47
Jak widzę niektóre wpisy nauczycielki na fejsie to mi się wymiotować chce. Już tak pisze pięknie co to nie ona i kogo nie nauczyła ja piernicze macie takie wysokie mniemanie o sobie że szkoda słów. Troszkę skromności , przypomina mi Bolka Wałęsę aby w jego wypowiedziach słychać ja zrobiłem to ja tamto A bez innych by był głupcem. Drodzy nauczyciele zawsze można iść do famotu lub kociołki malować czy spawacz. No tak będziecie musieli pracować przez 5 dni lub 6 po 10 h no tak o w wakacje ferie i święta..... brak słów jesteście zwykłymi ludźmi jak my i skończcie się wywyzszac !!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel
8 miesięcy temu ocena: 79%  46
Parodia. Nie wszystkim po równo. Niektóre ćwoki ,, uczą,, w szkołach przez kolesiostwo - przykład można znaleźć w szkole w Kowalewie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 67%  45
---Prawda---
~ Jaaa
8 miesięcy temu ocena: 60%  44
Oczywiście! Jestem za tym żebyś podwyżki dostali Ci co uczą, co potrafią wytłumaczyć a nie odbębnić lekcje na lapu calu, niech się rodzic męczy.
~ karol
8 miesięcy temu ocena: 67%  43
W Choczu nawet ksiądz strajkuje skandal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 68%  42
Jeżeli dziecko nie pójdzie na korepetycje to nie jest w stanie sobie poradzić z materiałem,a w dodatku za korepetycje trzeba zapłacić to niech sobie dolicza to do pensji ile zarobia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pleszewianie
8 miesięcy temu ocena: 63%  41
Proszę nie uogólniać, moje dziecko nie było na żadnych korepetycjach, skończyło jedno z Pleszewskich gimnazjów, Pleszewskie liceum a teraz z powodzeniem studiuje Prawo. Jak się chce to można.
~ Prezes
8 miesięcy temu ocena: 73%  40
Panie i Panowie z ZNP, Solidarności i Forum nie zapominajcie o nauczycielach ze szkół stowarzyszeniowych, bo nie są Oni gorszymi ludźmi, gorszymi nauczycielami, a zapominając o Nich stajecie się ludźmi dbającymi tylko i wyłącznie o własne tyłki. A jeśli już za późno i zapomnieliście, to tylko apel do władz, do rządu - wszystkie szkoły pod stowarzyszenia. Tam nie strajkują np. Koźminiec, Lutynia, Galew i Karmin. Do dzieła!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
8 miesięcy temu ocena: 50%  39
Popieram! A poziom przekazywania wiedzy w stowarzyszeniach zupełnie inny. Podjęcie do ucznia też inne. A nie przychodzi strudzony nauczyciel 30 lat pracy i on jest zmęczony i drze się na uczniów jak ma to miejsce w Dobrzycy. Skandal! Wszystkie szkoły pozamykać i zrobić stowarzyszenia.
~ jarock
8 miesięcy temu ocena: 67%  38
Najpierw zlikwidować Kartę Nauczyciela czyli przywileje gwarantujące bezkarność a potem rozmawiajmy o płacy.Szkoła jest dla uczniów ! Nauczyciel jest tylko pracownikiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NAUCZYCIEL Z GMINY GIZAŁKI
8 miesięcy temu ocena: 100%  37
Kłamiecie TOWARZYSZE !!! W Gminie Gizałki w strajkujących szkołach nie wpisało się na listę strajkujących KILKU NAUCZYCIELI. Kłamstwa JAK ZA KOMUNY !!! WSTYD !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 65%  36
Ale niech dostaną nawet dwa tys podwyżki nie mam nic przeciwko tylko niech uczą 8 h dziennie.Nauczyciel lekcje odwali 45min a reszta rodzic bo na korepetycje niestety nie wszystkich stać.A czy wszyscy odprowadzają podatek i uczą legalnie poza godzinami pracy?No właśnie to może czas wielki, aby zaczęto sprawdzac kto ile uczy, a ile zarabia i odrabia bo nauczyciel nauczycielowi nierówny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dali
8 miesięcy temu ocena: 65%  35
Ja myślę że oni powinni strajkować żeby to rodzice te 1000zł dostali dlatego że to rodzice odwalają za nich czarną robotę kiedyś było inaczej to co nauczyciel nauczył starczyło a teraz rodzic w domu po przyjściu z pracy musi uczyć pociechę i dobrze jak jest jedna a nie więcej to jest poprostu porażka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
8 miesięcy temu ocena: 68%  34
Drodzy nauczyciele z powiatu pleszewskiego, strajkujecie ok, ale żebyście chociaż uczyli tak, żeby dziecko nie musiało chodzić na korepetycje.... brak słów. Podwyżki dla tych którzy potrafią uczyć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kicha
8 miesięcy temu ocena: 20%  33
Kasa - jacy oni drodzy ?
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 72%  32
W Polsce niestety trzeba walczyć o swoje, bo większość powie Ci, że i tak masz za dużo. Czy jesteś lekarzem, nauczycielem, policjantem, przeciętny Polak i tak Ci powie, że masz za dobrze. Nie przeszkadza im, że patologia, która pije piwko jak idziesz do pracy i jak z niej wracasz, dostaje 500+ i inne dodatki. Polakom przeszkadza jak człowiek za ciężką pracę chce godnie zarabiać. Dlatego nauczyciele, nie słuchajcie. Walczcie o swoje. Normalny, wykształcony, na poziomie człowiek zgodzi się z Wami. A reszta. Reszty juz się niestety nie zmieni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 80%  31
@Onie Dlatego właśnie nauczyciele powinni walczyć o swoje, a nie słuchać co ma do powiedzenia przeciętny Polak. Jest tak zawistny, że uważa, że ich praca to misja, a nie praca zarobkowa. Najpierw mają się zarżnąć, a później lud może coś rzuci, jakiś ochłap. Jak mnie to śmieszy :) A czy jesteś kobietą czy mężczyzną nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Reprezentujesz pewną grupę, o której wspomniałem i jak dla mnie możesz być nawet hermafrodytą ;)
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 0%  30
A może jestem kobietą? Kolejny dowód :masa idzie za tłumem który krzyczy...brak Ci konkretnych argumentów , a raczej są słabe. Trudno -diagnoza wydana internetowo -zakompleksiony facet (a może kobieta???), prowokacja udana. Żegnam
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 100%  29
@Onie. Chłopie, ale Ty jesteś zakompleksiony. Próbuje normalnie zapytać, a Ty swoje. Rozumiem, że Twój zawód "najtwojszy", a reszta to ma misje, służbę i powinna za darmo :)
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 33%  28
Nie rozumiesz? uuuu kiepscy nauczyciele byli?nie nauczyli logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem?A!już wiem! To byli ci co z gotowych podręczników dla nauczycieli uczyli.Ale co ja tam "przeciętniak "wiem.
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 75%  27
@Onie. Po pierwsze nie jestem nauczycielem :) Po drugie nie przeszkadza Ci rozdawnictwo na inny rzeczy, a brak podwyżek dla nauczycieli czy policjantów? Pytam, bo chce zrozumieć tok Twojego myślenia. Czyli nauczyciele najlepiej jakby pracował za darmo? Policjant też (służba) Wtedy będzie ok? :D Brak słów.
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 36%  26
Bo my was z podatków utrzymujemy i to my "przeciętni" jesteśmy waszymi pracodawcami. Rząd nie ma swoich pieniędzy-to my "przeciętni " składamy się na wasze wypłaty i komuś zabiorą żeby wam dać. Tak wiem ktoś " przeciętny " to wam wyjaśnił.Nie ma za co dziękować, tylko proszę jutro grzecznie do szkoły na lekcje i bez ekscesów. Bo proszę pamiętać jeszcze że nauczyciel to nie praca zarobkowa tylko misja życiowa.
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 29%  25
A jednak dotarło!
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 80%  24
@Onie i kolejny przeciętny Polak. Dziękujemy za obszerną wypowiedź w dyskusji.
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 38%  23
Jak się płaca nie podoba to proszę poszukać innej pracy -to takie proste!!!!
~ Polska
8 miesięcy temu ocena: 89%  22
O! I już mamy przeciętnego Polaka. Jeżeli myślisz, że nauczyciel pracuje tylko 18h to jesteś strasznym ignorantem. Niżej w komentarzach ktoś wrzucił badania nad rzeczywistym czasem pracy nauczycieli. Proszę poczytaj, a może wyzbędziesz się swojej przeciętności ;)
~ .mn.
8 miesięcy temu ocena: 32%  21
ciężka praca 18 godzin tygodniowo? aha....
~ Marcin
8 miesięcy temu ocena: 30%  20
Jak źle to zawsze można iść na kawę do marketu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
8 miesięcy temu ocena: 66%  19
Drodzy Mieszkańcy! O co tutaj chodzi? Przecież nauczyciele nie postulują by zabrać każdemu pracującemu po trochę i dać im? Skąd zatem ten problem z protestem? Czy Polacy naprawdę tak się zachowują tylko z zazdrości? Z zazdrości o co? O problemy? O strajk? O to, że rząd i ministerstwo mają nauczycieli gdzieś? Przecież nikt Wam nie chce zabrać i oddać "tym złym nauczycielom". Nikt Wam nie każe pracować dłużej i oddać nauczycielom. Serio? Zazdrość tak Waz zżera? Proszę wyjaśnijcie mi to.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odpowiedź
8 miesięcy temu ocena: 50%  18
Ja się moim dzieckiem zajmuje i wiem jak ja miałam przekazywana wiedzę. Jak czegoś nie rozumiałam poszłam do nauczicela i mi wytłumaczył a teraz? Dziecko nie musi pracować w domu, ja się w domu nie uczyłam i całkiem nieźle na tym wszylam, bo całą potrzebną wiedzę otrzymywałam w szkole, oczywiście były wyjątki a teraz jest odwrotnie. Mało który nauczyciel potrafi przekazać wiedzę. Nie szukam darmowej opieki dla dziecka, tylko sprawiedliwości, chcesz podwyżki to się wykaż. Nie można tego powiedzieć o zdecydowanej większości nauczycieli. Najprościej nauczyć byle jak a potem zapraszam na korepetycje.
~ Pytanie
8 miesięcy temu ocena: 80%  17
@odpowiedź Przeczytałaś co napisałem? O rzeczywistym czasie pracy nauczyciela itd? Bo z tego co widzę to szukasz opiekunki do dziecka (darmowej w dodatku). I postulujesz żeby nauczyciele pracowali więcej, bo Ty nie masz co z dzieckiem zrobić? Ja też chodziłem do szkoły. Był czas na naukę i na zabawę. I nie potrzebowałem korepetycji. Zawsze najgorszy jest nauczyciel. Zawsze. Dziecko, anioł, IQ 200. To ten zły nauczyciel nie wytłumaczył. O zmianę programu proszę do ministerstwa, nie do nauczycieli, bo oni tego zmienić nie mogą. No niestety, a dziecko musi coś popracować w domu. Nie tylko odpoczywać. Ale mam wrażenie, że to Ty nie chcesz pomóc dziecku, której tej pomocy najwyraźniej potrzebuje.
~ Onie
8 miesięcy temu ocena: 33%  16
Jaka praca taka płaca!!!
~ odpowiedź
8 miesięcy temu ocena: 30%  15
@pytanie nie chodzi o to żeby dziecko miało osiem godzin lekcyjnych, tylko żeby nauczyciele się nimi zajmowali. A myślisz, że jak dziecko przyjdzie do domu po 5 godzinach to dalej uczyć się nie musi? Cała masa zadań domowych których sam nie da rady zrobić bo nauczyciel ma to gdzieś i nie wytłumaczy, do tego dochodzą korepetycje. Dziecko w domu ma odpoczywać. Niech nauczyciel poprawia sprawdziany w szkole. Na świetlicy podczas gdy dzieci odrabiaja zadania domowe. Ja nie chcę generalizować ale niestety większość nauczycieli taka jest. Bo znam też fantastycznych nauczycieli którym należy się podwyżka ale większość to dno.
~ Pytanie
8 miesięcy temu ocena: 88%  14
@odpowiedz Czyli codziennie Twoje dziecko ma mieć 8h lekcyjnych? Gdzieś słyszałem, że dzieci są przeładowane zajęciami? Poza tym nauczyciel tyle pracuje. Gdzieś niżej jest komentarz o rzeczywistej pracy nauczyciela. A co do programu nauczania to do ministerstwa. Nauczyciele wykonują zadania z góry przysłane. To nie jest ich wina.
~ odpowiedź
8 miesięcy temu ocena: 33%  13
chodzi o to, że nauczyciel powinien pracować 8 godzin dziennie, żebym mogła zostawić dziecko w szkole o 8 i odebrać o 16, żebym mogła spokojnie pracować. Chodzi o to, żeby moje dziecko wyniosło z lekcji tyle, żebym nie musiała go wysyłać na korepetycje, albo spędzać na tłumaczeniu całe wieczory.
~ Pleszewianka
8 miesięcy temu ocena: 51%  12
Czy ktoś ze strajkujących zapytał się co zrobię z moimi dziećmi? Nie - musiałam wziąć urlop. Nauczyciele przegięliście!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abc
8 miesięcy temu ocena: 85%  11
Dlaczego traktujesz szkołę jako przechowalniędla dzieci?
~ Ka
8 miesięcy temu ocena: 74%  10
Ja też jestem mamą i też moje dziecko zostało dziś w domu. POPIERAM TEN STRAJK, ponieważ chcę żeby moje dziecko było uczone przez dobrych nauczycieli. Oni muszą dobrze zarabiać, muszą czuć się docenieni. Nasze społeczeństwo jest trudne.nie przeszkadza nikomu, że kotlarz albo ogrodnik zarabiają krocie, często kosztem swoich pracowników, ale nauczyciel, lekarz lub inny pracownik umysłowy najlepiej jakby pracowali za darmo. A rządzącym nie zależy na dobrym systemie edukacji... Bandą analfabetów i ignorantów łatwiej jest manipulować...
~ ciekawe
8 miesięcy temu ocena: 71%  9
Czyli jednak nauczyciel potrzebny?
~ Rodzic
8 miesięcy temu ocena: 47%  8
A kto tam rodzicom wróci za bilety miesięczne dla dziecka dojezdzajacego do szkoły?Jakby nie patrzeć my rodzice też pracujemy po to, aby dziecku zapewnić dobry byt,aby było nas stać na jego kształcenie.Moze teraz czas, aby rodzice zaczęli strajkowac i domagać się dla nauczycieli pełnego wymiaru pracy czyli 40 h tygodniowo, tyle ile pracuje przeciętny rodzic.Wtedy nie będą musieli zabierać pracy do domu,poniewaz będą mieli czas na sprawdzenie sprawdzianów w szkole i przygotawac się do lekcji na kolejny dzień.Sprawdziany trafia do ucznia już na drugi dzień, a nie za dwa tygodnie.Z całym szacunkiem niech im dadzą ta podwyżkę jak mają mało, ale niech pracują tyle godzin ile się należy czyli chociaż 40.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Neutralna
8 miesięcy temu ocena: 77%  7
Popieram. Normalny człowiek w pracy ma przerwę 15 min i żyje a złapać nauczyciela w szkole to też się trzeba natrudzić bo tu okienko tu coś ... Jednak osobiscie uważam że kiedyś dzieciaki były bardziej wychowane z całym szacunkiem ale jeśli dzieciak zasłużył to nauczyciel krzyknął itd a teraz ? Spróbuj chociaż uwagę zwrócić to już masz jakąś rabnieta mamusie że znecasz się nad jej dzieckiem ...niestety w dzisiejszych czasach dzieciom brak dobrego wychowania i szacunku dla starsZych ...
~ Anty
8 miesięcy temu ocena: 44%  6
Paranoja. Moim zdaniem jeśli im się nie podoba niech zmienią pracę. Ile ludzi musi się przekwalifikowac jeśli nie podoba im sie w pracy lub uważają że ich zarobki są za niskie. Ja pracuję 9 godzin dziennie za 2400 zł. Mam także wyzsze wyksztalcenie. Moja praca także jest odpowiedzialna. Różnica jest taka że jesli pracuję się w firmie prywatnej nie można strajkować......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anty
8 miesięcy temu ocena: 46%  5
Do popieramstrajk naucyzciel również może zmienić pracę i się przekwalifikowac, tak jak robi to wielu, ale po co lepiej nic nie robić w tym kierunku.... A dlaczego ci nauczyciele co od PiS dostali 500 + siedzą cicho.. W tym wypadku rząd jest Ok. Szkoda słów... KAŻDA PRACA KAŻDEGO CZŁOWIEKA JEST ODPOWIEDZIALNA.
~ Popieramstrajk
8 miesięcy temu ocena: 72%  4
Różnica jest taka, że możesz pójść do szefa i poprosić o podwyżkę. Nauczyciel nie może. Ty możesz poszukać pracy w innej firmie za lepszą kasę, nauczyciel może co najwyżej zmienić szkołę na inną, ale lepiej zarabiać nie będzie. W prywatnych firmach również można strajkować, choć nie w każdym przypadku. Tam samo nie w każdej szkole mogą strajkować. Proponuję się douczyć.
~ Donek
8 miesięcy temu ocena: 51%  3
Nie ze jestem przeciwko nauczycielom, aczkolwiek wydaje mi sie ze nie maja zle. Ile tak na prawdę pracują? Jak się przeliczy godziny pracy na czas pracy to wychodzą lepiej niż inni. Za chwile wszyscy beda strajkowac a pracowac nie bedzie mial kto jak im sie nie widzi prosze bardzo niech zmienia prace lub wyjada za granice tam ich docenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Popieramstrajk
8 miesięcy temu ocena: 71%  2
MEN też kiedyś chciało udowodnić, że nauczyciele mało pracują. Zamówili więc w jednostce podległej ministerstwu badanie czasu pracy nauczycieli. Oto wyniki: http://www.ibe.edu.pl/pl/compo...