Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Strajk trwa, ale drugi dzień egzaminów przebiegł spokojnie

› Aktualności 2 miesiące temu    11.04.2019
Redakcja
komentarzy 18 ocen 2 / 0%
A A A

Powiat pleszewski. Dziś uczniowie przystąpili do egzaminów z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Mimo trwającego od poniedziałku strajku, udało się je przeprowadzić bez problemów.

 

Trwa czwarty dzień strajku nauczycieli. Mimo protestu dzisiejszy egzamin gimnazjalny - poodbnie jak wczoraj - odbył się zgodnie ustalonym harmonogramem.

Czytaj także: Trzeci dzień strajku nauczycieli. Egzaminy odbędą się bez zmian.

Przypomnijmy: dziś uczniowie pisali egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. W sumie przystąpiło do niego 227 uczniów z terenu Miasta i Gminy Pleszew. 35 uczniów w ZSP nr 1, 58 uczniów w ZSP nr 2, 58 uczniów w ZSP nr 3, 35 uczniów w ZSP w Taczanowie Drugim, 41 uczniów w ZSP w Kowalewie.

Czytaj także: Strajk rozpoczęty. Jak wygląda sytuacja w naszych szkołach?

Jak z kolei wyglądała sytuacja kadrowa w szkołach? Poniżej prezetnujemy dane na godz. 8.30:

Przypomnijmy: jutro - w piątek - gimnazjaliści będą pisać egzamin z języka obcego.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PL
2 miesiące temu ocena: 67%  18
POWIEDZ SYNOWI ZEBY NIGDY NIE MAZYL O ZAWODZIE NAUCZYCIELA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
2 miesiące temu ocena: 80%  17
Powiedz Synowi, że jak wybierze zawód lekarza, policjanta , nauczyciela to niech nigdy nie opuszcza pacjenta, pokrzywdzonego czy ucznia. NIGDY !!!
~ tata
2 miesiące temu ocena: 91%  16
Syn mi powiedział wprost - tata, to wszystko jest polityka,ci którzy chcą zaprzestać strajkowania, bo uważają, że dostają od rządu w miarę przyzwoite podwyżki, są poddawani presji..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic 2
2 miesiące temu ocena: 90%  15
I zacząć walczyc o uczniów czyli niech związki zawodowe podejma bój o zniesienie egzamonów koncowych poza maturą pisemną. Na podstawie świadectw szkoly srednie i wyższe same sobie przeprowada rekrutację. Przeciez teraz nauczyciele zmuszenie sa do uczenia pod egzaminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic 2
2 miesiące temu ocena: 69%  14
Skoro nauczycielom mało płacą to niech strajku nie robią kosztem dzieci. Niech zrobią tylko lekcje z uczniami i wystawia im oceny. Nie potrzeba wywiadówek bo rodzice przeczytaja oceny z dziennika elektronicznego, a świadecto dawac tylko na koniec szkoły i wydrukują je sekretarki. Tematów do dziennika nie wpisywać, bo rodzicom niepotrzebny, sprawdzic tylko obecność. Zadnych wycieczek, zadan domowych, zadnych szkoleń, zadnej dokumentacji i po krzyku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Misiu
2 miesiące temu ocena: 86%  13
Nie rozumiem za czasów po zarabiali super dużo pieniędzy że cicho siedzieli A teraz Pis im zabrał czy co hehe ? Dyscyplinarnie i po sprawie. W trybie pilnym i te tepe nauczycielki co na fejsie głupoty pisza w ogóle nie dopuścić do pracy z dziećmi już w ogóle niech do łopaty Ida
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszek
2 miesiące temu ocena: 50%  12
Misiu prawdę piszesz zgadzam się w 100% pozdro
~ b."schetyńczyk"
2 miesiące temu ocena: 88%  11
Nauczyciele, czy Wy nie widzicie, że Wasz autorytet upada . Odcknijcie się. Przecież rząd zagwarantował Wam podwyżki, uzyskaliście to o co walczycie.Obietnice od rządu PiS mają gwarancję, nie są kłamstwem, nie są gruszkami na wierzbie jak u Schetyny i jemu podobnych. Bądźcie sobą. Broniarz wyprowadza Was w szambo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
2 miesiące temu ocena: 79%  10
Nauczyciele ! Wracajcie w poniedziałek do pracy . Egzaminy się odbyły, zasygnalizowaliście problem, trzeba zreformować szkolnictwo... Czas będzie działał na Waszą niekorzyść. Jestem przekonany, że Pan Broniarz polityk to Wasz zły doradca bo dla Niego ten strajk to "być albo nie być "... Nie działajcie dzieciom na szkodę bo dla Nich jest SZKOŁA !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
2 miesiące temu ocena: 17%  9
Jakie to smieszne dla krow i swin beda pieniadze a dla nauczycieli nie ma policji za strajk placono a nauczycielom nie rzadzacy traktujcie wszystkich polakow rowno bo to wy zrobiliscie podzial
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Korpo
2 miesiące temu ocena: 80%  8
Do krowy bedzie 500 zł w ciagu roku. To jak tak te biedme nauczyciele sie tym zasłaniaja niech dostaną 500 :12 to 42zł. Jak o to walczą to niech im dadza
~ ja, ona i przyjaciele
2 miesiące temu ocena: 82%  7
Anna - piszesz jakie to śmieszne.... śmieszna to Ty jesteś. Z Twojego rozumowania wnioskujemy, że jesteś nauczycielką, a jeżeli jesteś, to pożal się Boże, makabra. Kompromitujesz siebie i swoje środowisko zawodowe. Pomyśl: to nie krowa i świnia dostają pieniądze, a rolnik. Zażyj bilobil, on poprawia myślenie.
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 81%  6
Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem Krowy i świnie to pieniądze unijne tylko na rolnictwo. A tak szczerze - co ci zawinili rolnicy, to im już nic się nie należy?
~ małżonkowie
2 miesiące temu ocena: 78%  5
"Panie Grzegorzu /Schetyna/ ! Kocham Pana ! - Sławek Broniarz ze ZNP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lemiesz - brona
2 miesiące temu ocena: 67%  4
Przywódcę -nauczyciele - macie godnego siebie. Biedronkowa "Wiosną" POwiało
~ ojciec
2 miesiące temu ocena: 71%  3
Kiedy wreszcie nasze dzieci będą mogły wrócic do szkoły? Nauczyciele, walczcie o swoje ale nie kosztem dzieci...trzeba było strajkowac razem z policjantami a nie dać się wpuścic Bronkowi w maliny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
2 miesiące temu ocena: 86%  2
Brawa dla dwóch pleszewskich przedszkoli, ktore nie starjkowały i WIELKIE brawa dla nauczycieli, którzy byli z uczniami podczas egzaminów!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kk
2 miesiące temu ocena: 40%  1
Łamistrajki