Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Strefa Militarna zachwyciła widzów

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.07.2015
Hanna Hejduk
komentarzy 9 ocen 17 / 82%
A A A
Inscenizacja Budziszyn 1945Inscenizacja Budziszyn 1945 fot. T. Piecuch

Trwająca 3 dni pod Gostyniem Strefa Militarna dobiegła końca. Od piątku do niedzieli tłumy zwiedzających podziwiały liczne inscenizacje na małej i dużej arenie, sprzęt wojskowy oraz dioramy rekonstruktorów (stoiska).

Można było iść do kina "Słońce", sprawdzić się torze przeszkód, a przede wszystkim porozmawiać z grupami, które wiernie odtwarzały swoje formacje. Podziw wzbudzał sprzęt, który największe wrażenie zrobił podczas inscenizacji Budziszyn 1945 (kliknij).

Organizatorzy - Stowarzysznie Historia Militaris stanęli na wysokości zadania. Przyjechało prawie 90 grup rekonstruktorów, którzy dawali widzom prawdziwą lekcję historii.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Strefa Militarna 2015. Dzień pierwszy

Strefa Militarna 2015. Dzień drugi

Strefa Militarna 2015. Dzień trzeci

Ogień, strzały i krzyki na dużej arenie

 

 

+ 14 głosów: 17 (82%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szabla
ponad rok temu ocena: 50%  9
świetna impreza, byłem w sobotę od rana żadnego problemu z dojazdem nie było zero korków :P trudno żeby impreza w takich warunkach polowych była przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ojarocinie.pl
ponad rok temu ocena: 38%  8
reportaż z piątku: http://ojarocinie.pl/?p=844...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawi54
ponad rok temu ocena: 29%  7
Banda idiotów bawią się w wojsko ale jak mieli iść na 2 lata do woja to się migali!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojak
ponad rok temu ocena: 50%  6
To nie było wojsko lecz zbieranina bandyckiej zbolszewizowanej hołoty, wcielająca pod przymusem polskie mięso armatnie. Ty faciu czerwony wojsko to jest w USA, ale nie tutaj. Nie wiesz co pierdolisz.
~ pitr
ponad rok temu ocena: 69%  5
Sam jesteś i ..................... ta
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 67%  4
a my każdego dnia, niestrudzenie wracaliśmy tam mimo skwaru pełni podziwu dla organizatorów. Jadąc pierwszy raz mieliśmy tylko problem z odszukiwaniem drogowskazów. To fakt osoba niepełnosprawna mogła mieć wiele kłopotów w przemieszczaniu ale przy takiej imprezie plenerowej to chyba niestety nieuniknione :(.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczyciel
ponad rok temu ocena: 23%  3
Wybrałem się tam w sobotę po południu. Już przed Gostyniem stałem w korku. Żeby się dostać do Podrzecza musiałem objechać całe miasto i wjechać od strony Rawicza, bo od strony Jarocina stał policjant i nie wpuszczał. Wreszcie dotarłem, ale to nie koniec mordęgi. Samochody zaparkowane gdzie się da! Żadnych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych! Kiedy w końcu udało mi się zaparkować, to na wózku musiałem pokonać ok. 300m, a kiedy dostałem się do środka, trawa i wyboje sprawiły, że po pół godzinie ręce odmówiły posłuszeństwa. Na dodatek tłumy ludzi, że trudno było się przecisnąć. Po tej męczarni odechciało mi się podziwiać wystawy, inscenizacje i sprzęt. Trudno było zrobić zdjęcie. Po dwóch godzinach miałem dość. Wróciłem do Jarocina zmordowany, zły i sfrustrowany. Takie wielkie imprezy powinno się choć w niewielkim stopniu przystosować do osób niepełnosprawnych. Pozdrowienia dla organizatorów!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZETI
ponad rok temu ocena: 75%  2
chłopie, trudno żeby inscenizacje wojny zrobic na wybetonowanym placu z podjazdami dla niepełnosprawnych o wymiarach co najwyżej 10x10 zebyś ty sie przypadkiem nie zmęczył.czasami trzeba tez włączyc myslenie..
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 67%  1
Wystarczyło zostawić samochód przy PKSie. Następnie wsiąść do niskopodłogowego, darmowego autobusu, który zawoził ludzi bezpośrednio na teren zlotu. A jeszcze wcześniej sprawdzić w internecie informacje o festiwalu (trasa przejazdu autobusu, rozkład jazdy - to wszystko było podlinkowane na lokalnych portalach). Ale po co. Jestem nauczycielem, to jadę "na pałę". Zaraz się okaże, że złośliwi organizatorzy nie chcieli wciągnąć wózka na czołg.