Strzelecki Puchar BIL-a

Strzelecki Puchar BIL-a - Zdjęcie główne

W siedmiu konkurencjach rozgrywane były na Karczemce Otwarte Zawody Strzeleckie „Puchar BIL-a”. Miejscowi strzelcy nie zawiedli, zajmując wiele czołowych lokat.

W pistolecie centralnego zapłonu całe podium było nasze. Zwyciężył Andrzej Błaszczyk (92 punkty), wyprzedzając Karola Samborskiego (90) i Grzegorza Szulczyńskiego (88). Ostatni z wymienionych był ponadto drugi w karabinie centralnego zapłonu na 300 metrów (95). W strzelaniu z karabinu centralnego zapłonu na dystansie 100 metrów zwyciężył Paweł Czuwaj (95), a drugi był Jacek Antczak (93). Ze startu zapewne zadowolony był Krzysztof Kubiak, który zwyciężył w karabinie sportowym dowolnym (88), a w pistolecie sportowym z wynikiem 92 punkty ustąpił pola jedynie Piotrowi Kiliańczykowi (ZKS Warszawa; 96). Trzecie lokaty w obu wymienionych konkurencjach także przypadły zawodnikom Gilzy: odpowiednio Mirosławowi Włodarczykowi (84) i Szymonowi Słomie (89). W karabinie centralnego zapłonu 200 metrów najlepszym był Marek Kośla (ZKS Warszawa; 75), na 300 metrów – Janusz Skrzypczak (VIS Gostyń; 95), a w trapie wygrał Daniel Terebiński z Muszkietu Konin (20). Zawody zorganizowane zostały przez KS Gilzę LOK Pleszew.