Sukces Bartosza Stephana

Sukces Bartosza Stephana - Zdjęcie główne

Pięcioro reprezentantów UKS-u Taekwondo Pleszew uczestniczyło w minioną sobotę w Zalasewie koło Swarzędza w Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim „Wielkopolska Cup”. Zawody rangi P2 najmilej wspominać będzie Bartosz Stephan.

Pleszewianin, od września podnoszący swoje kwalifikacje w AZS-ie Poznań, okazał się najlepszy w kyorugi do 63 kg, a dodatkowo wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju wśród juniorów. W drodze po triumf pokonał 24:11 Jana Sobieckiego (AZS Warszawa), 15:8 Łukasza Cudnocha (Start Olsztyn) oraz 12:10 Szymona Grabowskiego (Start Olsztyn). Nieco mniej szczęścia mieli pozostali nasi reprezentanci. Spośród nich blisko podium był Patryk Tomczyk (kyorugi kadetów do 37 kg), który po dwóch zwycięskich walkach przegrał ćwierćfinałową potyczkę. Sporego pecha miał Szymon Richter, startujący w grupie kadetów do 45 kg. Zwyciężał 5:2 Jakuba Kłujszo (Start Olsztyn), ale z dalszej rywalizacji wyeliminowała go kontuzja. Mariusz Adamkiewicz, debiutujący w kyorugi juniorów do 51 kg uległ, niestety, doświadczonemu Bartoszowi Duszyńskiemu (KS Taekyon Sierpc), a Michalina Czerwińska (kyorugi kadetek do 59 kg) przegrała za sprawą „złotego punktu” z Pauliną Sikorą (ULKST Borne Sulinowo).