Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Świąteczne zwycięstwo Kosza

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    22.12.2018
Piotr Hain
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Drużyna Kosza odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwoDrużyna Kosza odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo fot. Dawid Bela

Drużyna Kosza sprawiła swoim kibicom świąteczny prezent, wygrywając we Wrocławiu z wyżej notowanym w tabeli zespołem Röben Gimbasket Wrocław.

Kosz przegrał w I rundzie osiem spotkań, w tym u siebie 79:90 z dzisiejszym rywalem, dlatego wielkich powodów do optymizmu nie było. Tym bardziej, że nasz zespół znów nie dysponował optymalnym składem. A jednak! Zespół Roberta Kościuka po raz ostatni był na prowadzeniu w 8’, po trafieniu Luki Malachowa (19:16). Odtąd zaczęła się zarysowywać przewaga naszego zespołu, która na początku trzeciej odsłony urosła do 17 punktów (50:33). Gospodarze zaczęli odrabiać straty, ale nie na tyle, by odwrócić losy potyczki. Fakt, w końcówce zrobiło się nieco nerwowo, bo Koszowi zaczęło brakować sił, ale tym razem nie powtórzyła się sytuacja z Kątów Wrocławskich. – Nie mógł dzisiaj zagrać Dominik Grudziński, który pojechał ze Stalą do Szczecina, nie przyjechał z nami chory Rafał Kikowski, nie w pełni sił był Grzegorz Małecki, dlatego to zwycięstwo tym bardziej cieszy. Bardzo dobry mecz rozegrał nasz młody zawodnik Mateusz Zimny, który sporo dał drużynie i w obronie, i w ataku. Uważam, że w ogóle wszyscy chłopcy zapracowali na ten duży sukces. Mieliśmy odpowiednią skuteczność, w tym w rzutach za trzy punkty, udało nam się w miarę powstrzymać lidera rywali, Lukę Małachowa. Bardzo się cieszę z tej wygranej i wierzę, że tak, jak zakończyliśmy ten rok, tak zaczniemy następny – powiedział Kasper Smektała, trener Kosza.

RŐBEN GIMBASKET WROCŁAW – KOSZ PLESZEW 75:78 (19:23, 14:24, 23:16, 19:15)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 17 (3), Grzegorz Małecki – 15, Mikołaj Spała – 14 (1), Mateusz Zimny – 13, Przemysław Galewski – 9 (1), Patryk Marek – 4, Łukasz Ptak – 4, Mikołaj Serbakowski – 2; najwięcej dla Röben Gimbasket: Maciej Kościuk – 22 (3), Luka Malachow – 19 (2)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Komuś mocno uwiera Kosz, ale coś mu nie wychodzi. Brawa dla koszykarzy. Ten sezon to i tak sukces po tych zawirowaniach. A Gimbasket jeszcze powalczy w play off i to nie są dzieciaki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maruda duda
8 miesięcy temu ocena: 0%  2
Nie napisali tylko, że były to tzw.trzecie wrocławskie rezerwy, tam grały dzieciaki po 16 lat.......no ale zwycięstwa nikt nie odbierze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ td59
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
na całą drużynę gimbasketu przypada 4 zawodników urodzonych po 2000 roku włącznie, jeden 16 latek, więc nie sądzę, żeby to były rezerwy jakiegokolwiek klubu.