Szlachetna Paczka. Szukają lidera w powiecie pleszewskim

Opublikowano:
Autor:

Szlachetna Paczka. Szukają lidera w powiecie pleszewskim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pleszewski. W powiecie pleszewskim wciąż brakuje lidera w ramach akcji Szlachetna Paczka. Bez niego nie będzie można otworzyć rejonu akcji na naszym terenie.

 

- Cały czas szukamy lidera w powiecie pleszewskim, bez którego nie możemy otworzyć rejonu Szlachetne Paczki. Zgłosiły się osoby gotowe udostępnić sale i pomóc liderowi, jednak nie otrzymaliśmy ani jednego zgłoszenia do roli lidera - informuje Beata Naglak, koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki.

Jak zaznacza, ostateczny termin upływa z dniem 15 sierpnia. - Po tym terminie rejon zostanie zamknięty, a pomoc nie dotrze do potrzebujących rodzin - zaznacza Beata Naglak.

Program Szlachetna Paczka dociera do rodzin lub osób samotnych z dedykowaną pomocą, czyli pomocą dostosowaną do potrzeb konkretnej rodziny.

- Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy. Czasami ludzie źle odbierają nasz program, mówią że jest 500+ a my jeszcze im pomagamy, ale tak naprawdę od momentu wprowadzenia programu 500+ nie obejmujemy pomocą rodzin wielodzietnych, chyba że występuje dodatkowy problem np. samotność lub choroba i tych środków naprawdę nie wystarcza - zaznaczają ludzie ze Szlachetnej Paczki.

- Często jako wolontariusze docieramy do prawdziwej biedy i płaczemy razem z nimi, słysząc jak marzą o tym żeby kupić sobie owoce, bo teraz chodzą do sklepu i tylko je oglądają żeby oczy nacieszyć, albo jak wychodząc zimą do pracy zamarza woda w szklance, albo o marzeniu żeby na śniadanie jeść coś innego niż tylko chleb ze smalcem... Nie spodziewamy się takich historii w naszych rejonach, wydaje nam się, że nie ma prawdziwej biedy, tymczasem oni nie krzyczą, nie wołają o pomoc ale dzielnie znoszą przeciwności losu i walczą o lepsze jutro. My chcemy im pomóc aby w miarę możliwości zaczęli radzić sobie sami, czasami wydarzyła się jakaś tragedia w życiu rodziny i wystarczy jedna pomoc aby rodzina stanęła na nogi i zaczęła normalnie funkcjonować, czasami praca z rodziną trwa dłużej i jesteśmy też na to gotowi. Zdarza się , że wystarczy pomoc lekarza specjalisty lub prawnika i wszystko wraca do normy. W takich przypadkach kierujemy rodzinę do paczek specjalistycznych tzw. Paczki+ - komentuje koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki.

- Rozpoczynając moją przygodę ze Szlachetną Paczką, myślałam tylko o rodzinach w potrzebie, myślałam tylko o tym żeby dawać coś od siebie. Patrząc z perspektywy 3 lat widzę ogromny swój rozwój dzięki udziałowi w programie, a także wiele kontaktów biznesowych, nowe perspektywy, wspaniałych znajomych i przyjaciół. Paczka łączy ludzi na wielu płaszczyznach a lider jest takim lokalnym sercem Paczki. To bohater który wpływa na otoczenie i zmienia historie życia ludzi w potrzebie - dodaje Beata Naglak.

Co konkretnie robi lider? Tworzy zespół wolontariuszy paczki, weryfikuje osoby, zgłaszające się do roli wolontariusza, i buduje zespół, z którym będzie ściśle współpracował w poszukiwaniu najbardziej potrzebujących rodzin. Pozyskuje też historie rodzin reprezentując Paczkę w swoim rejonie, koordynuje kontakt z lokalnymi władzami, służbami mundurowymi, dyrektorami szkół czy ośrodków społecznych, aby zebrać informacje o rodzinach w potrzebie.

Zarządza zespołem. To wolontariusze odwiedzają rodziny i zbierają ich historie, które przed Finałem trafiają do internetowej bazy. Lider koordynuje plan wizyt, deleguje zadania i monitoruje pracę. Lider koordynuje życie rejonu - spotyka się z wolontariuszami, ważnymi osobami w okolicy, bierze udział w lokalnych wydarzeniach, nawiązuje współpracę z partnerami Paczki w okolicy. Organizuje też Finał Paczki w rejonie - odpowiada za to, by wszystkie rodziny z jego rejonu znalazły swoich darczyńców; pozyskuje miejsce na magazyn paczek podczas Finału oraz tworzy harmonogram przyjmowania i rozwożenia paczek do rodzin. Po zakończeniu Finału tworzy raport z pracy swoich wolontariuszy i całego rejonu; wyniki i informację o przekazanej pomocy przekazuje do centrali Paczki; otrzymuje też feedback od koordynatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE