Taneczne sukcesy dziewcząt z JAST-u

Taneczne sukcesy dziewcząt z JAST-u - Zdjęcie główne

Wiadomości

Dziewczęta ze Szkoły tańca JAST w Pleszewie dobrze zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Freestyle o Puchar Burmistrza Sycowa, w którym wzięły udział formacje z całej Polski.

Tancerki z Pleszewa rozpoczęły turniej od pokazów solo w stylach disco i hip-hop. Najlepiej wypadła Weronika Jańczak, zdobywając drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej 12-13 lat i klasie E disco. W tej same klasie, ale dzieci w wieku 8-9 lat, Kinga Kowalska dwukrotnie była czwarta – w disco i hip-hopie, a Julia Szkudlarek - w mocno obsadzonej konkurencji hip-hopu uczestników w wieku 10-11 lat - uplasowała się w ścisłym finale, zajmując szóste miejsce. Świetnie poradziły sobie dziewczęta, które pierwszy raz startowały w „solówkach”. Wszystkie debiutantki otrzymały piątki i szóstki za swoje występy.

Popołudniu dziewczęta ze Szkoły Tańca JAST w Pleszewie cztery razy stawały na parkiecie, prezentując się w układach grupowych. Najpierw przedstawiły publiczności taniec z kapeluszami w kategorii „innych form tanecznych” uczestników w wieku do 11 lat. Za ten występ otrzymały pierwsze miejsce. Później dołączyły starsze dziewczęta i razem wystąpiły w pozostałych układach w kategorii 12-15 lat. Za żywiołową disco-„Jamajkę” nagrodzono je drugim miejscem, a za formację jazzową – zdobyły pierwsze. Na koniec pokazały się jeszcze w hip-hopie. Ten występ został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Wszystkie układy przygotowane zostały pod kierunkiem Bogusławy Szczepanik-Zasady, dyrektor artystycznej Szkoły Tańca JAST, a wyćwiczone także pod okiem starszej i bardzo utytułowanej zawodniczki STJ Michaliny Lamprecht.