Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Terytorialsi szukają chętnych. Czy takie wojsko jest potrzebne? [SONDA]

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.09.2018
Redakcja
komentarzy 8 ocen 1 / 0%
A A A
Ślubowanie w GostyniuŚlubowanie w Gostyniu fot. Bogdan Bujak "Życie Gostynia"

Wojska Obrony Terytorialnej formują brygadę wielkopolską. Poszukiwani są chętni do zostania żołnierzami obrony terytorialnej. Pierwsi terytorialsi z terenu Wielkopolski złożyli już przysięgi.

Docelowo Wojska Obrony Terytorialnej mają liczyć około 55.000 żołnierzy. Przed kim mają nas bronić? Nie wiadomo, ale z budżetu państwa ma iść rokrocznie na pomysł Macierewicza ponad miliard złotych.

Własnie trwają wizyty przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu na sesjach rad miejskich i gmin w powiecie pleszewskim. Wojskowi zachęcają do wstępowania w szeregi WOT.

Za dwudniowe, comiesięczne weekendowe szkolenie żołnierze otrzymają około 500 zł. Wcześniej trzeba przejść 16-dniowe szkolenie w koszarach. Aby się zgłosić na ochotnika do WOT wystarczy wejść na stronę WKU i tam szukać informacji.

Co sądzicie na temat tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej? Czy są potrzebne? A może lepiej za te pieniądze dofinansować armię zawodową? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Czy Wojska Obrony Terytorialnej są nam potrzebne?

ankieta dodana 11.09.2018, ilość wszystkich głosów: 135
Nie mam zdania
4%
NIE
64%
TAK
33%
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Polak
10 miesięcy temu ocena: 73%  9
Na na świecie broń hipersoniczna a my mamy Wojsko Obrony Terytorialnej w nowiótkich mundurkach za pieniądz podatników i chore pomysły bezradnych ludzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo wot
10 miesięcy temu ocena: 71%  8
Bolszewia szczeka , a karawana na szczęście jedzie dalej ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
10 miesięcy temu ocena: 67%  7
Jak i po co pakować pieniądze w obronność obywateli pokazało nam XX lecie międzywojenne. W przypadku wojny i tak liczą się polityczne interesy "niby sprzymierzeńców" a przewaga liczebna i militarna naszych sąsiadów dyskwalifikuje sens pakowania pieniędzy narodu w takie przedsięwzięcia. Kraj powinien być silny gospodarczo a nie militarnie. Dlatego pieniądze zamiast w obronność powinno się pakować w wyspecjalizowane służby ochrony i kontroli granic a w znakomitej większości w rozwój gospodarczy i politykę socjalną. A w kwestii militarnej ogłosić swoją "neutralność". Nie mamy ropy, nie mamy złota, mamy tylko resztki węgla, którego za wschodnią granicą mają pod dostatkiem. Kolonialny podbój ziem tylko dla ich posiadania już dawno nie jest w modzie. I raczej nie prędko moda na niego powróci. Gospodarczo bardziej opłaca się potencjalnym "najeźdźcom" tak jak jest. I tak już dla nich pracujemy. Dla Włochów, Niemców, Amerykanów, Francuzów. Bez konieczności świadczeń socjalnych. Tak im wygodniej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ golonka_sojowa
10 miesięcy temu ocena: 50%  6
Terytorialsi :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
10 miesięcy temu ocena: 86%  5
Wojsko nie ma mundurów podstaw wynagrodzeń a na WOT miliard złoty co roku.Maciarewicz niech da ze swoich jak na wojsko nie ma.WOT powinien być nieodpłatny ciekawe ilu by było patriotów!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ppl
10 miesięcy temu ocena: 86%  4
Tylu patriotow ile w OSP jest, zostają sami zapalency. Fajnie co miesiąc 500 dostać.
~ PITERRR
10 miesięcy temu ocena: 80%  3
DAWNO TAK PRYMITYWNEGO I ANTYPOLSKIEGO TEKSTU NIE WIDZIAŁEM -JAK TO COŚ TAM NAPISANE ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PPL
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jaki ma sens oddawanie głosu w waszej sondzie skoro widać jej wyniki ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 100
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Bo ten portal jest komediowy.absolutnie niewiarygodny, kupa w nim szmelcu, pierdół i bzdet.Wszystkie zamieszczone tutaj informacje należy traktować jako kabaret.