Tilgner czyli mistrz jest tylko jeden

Tilgner czyli mistrz jest tylko jeden - Zdjęcie główne

Dziewiąta edycja halowych rozgrywek w Gołuchowie przyniosła sukces Tilgnerowi, który wyprzedził Bloki i Myjnię pod Brzozą. "Królem strzelców" rozgrywek został Konrad Mikołajczak. To najważniejsze rozstrzygnięcia zakończonej dzisiaj Futsal Ligi Gołuchów.

Tilgner w 2013 roku był wicemistrzem, ale po mistrzowski tytuł sięgnął pierwszy raz. Całkowicie zasłużenie, bo prezentował przez cały sezon wyrównaną, wysoką formę, ponosząc tylko jedną porażkę. Grał też najczyściej, „łapiąc” najmniej żółtych kartek, stąd triumfował dodatkowo w klasyfikacji fair-play. O pozostałe miejsca na podium walka toczyła się do samego końca. Myjnia pod Brzozą prowadziła do przerwy z Blokami 1:0, ale w drugiej połowie lepszy był gołuchowski zespół. Wygrał 4:1 i zajął drugą lokatę. Ostatnia kolejka wyłoniła też „króla strzelców”. Konrad Mikołajczak strzelił bramkarzowi Hondy Suzuki Kaźmierczak 11 bramek i zdystansował na finiszu Łukasza Marcinkowskiego. Gracz Ekipy Żubra zdobył w sumie 45 goli, statuetkę najlepszego strzelca zdobywając już po raz trzeci. Szerzej o lidze we wtorkowym "Życiu Pleszewa".