Tomasz Stockinger z koncertem w Dobrzycy

Opublikowano:
Autor:

Tomasz Stockinger z koncertem w Dobrzycy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Recital "Już nie zapomnisz mnie", to nostalgiczne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. A wszystko to w wykonaniu znanego aktora Tomasza Stockingera. Na koncert zaprasza Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. 

Wieczór zaplanowano w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł programu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia" z 1938 roku. Wydarzenie jest więc swoistego rodzaju hołdem dla znakomitego kina przedwojennego i jego wybitnych twórców takich jak: Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyńskiego, Antoni Fertner i inni. Do tych magicznych czasów przeniosą publiczność Tomasz Stockinger oraz Stefan Gąsieniec, którzy w charakterystyczny dla pianisty i aktora sposób zaprezentują klasyczne melodie w klimacie starego kina.

Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 roku. Od tego czasu jest nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą. Dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.

Stefan Gąsieniec - to znany kompozytor, pianista, ale także menedżer kultury. W 2010 roku został wyróżniony Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę m.in. do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. "Przebudzenie", koncertując równorzędnie jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu. Koncertował także z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in. Ewą Bem, Justyną Steczkowską, Michałem Bajorem i wieloma innymi.

Koncert w muzeum ziemiaństwa w Dobrzycy - 27 lipca, o godz. 17.00.

Bilety do nabycia w kasie muzeum lub na stronie  www.dobrzyca-muzeum/sklep

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE