Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Trwa mobilizacja w jarocińskiej jednostce: "Jakby wybuchła wojna"

› Daj znać 26 dni temu    20.11.2018
Redakcja
komentarzy 76 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. Materiały 16jbrl

Jarocin. 16 jarociński batalion remontu lotnisk. Alarm w jarocińskim batalionie. Mobilizacja w jednostce w Jarocinie

 

R E K L A M A

W 16 jarocińskim batalionie remontu lotnisk ogłoszono pełną mobilizację. Od rana informują nas o tym mieszkańcy, którzy otrzymali wezwania do zgłoszenie się w jednostce wojskowej.

 

- Kilka lat temu odbyłem służbę i nie spodziewałem się żadnego wezwania, a tu nagle pismo i 24 godziny na stawienie się. Jak nie, to podobno może żandarmeria doprowadzić – tłumaczy portalowi jeden z mieszkańców.

 

Z kolei pan Tomasz napisał do nas na DAJ ZNAĆ. - Co się dzieje, że dostałem nakaz natychmiastowego stawienia się w jednostce wojskowej w Jarocinie? Jakaś mobilizacja czy coś? Przecież ja mam pracę – zauważa. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mobilizację zarządziło dowództwo. Alarm ogłoszono wczoraj i od wieczora trwa koszarowanie. Wielu żołnierzy służących na co dzień w batalionie nie przeżyło wcześniej ćwiczeń o podobnym charakterze.

 

- Ćwiczenia wyglądają, jakby naprawdę wybuchała wojna. Ściągają nie tylko ludzi z cywila, ale też np. pojazdy, które są w zagospodarowaniu wojska - tłumaczy nam anonimowo były żołnierz zawodowy.

 

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że mobilizacja dotyczy mężczyzn z roczników 1988 do 1990. Osoby, które otrzymały wezwanie z Wojskowej Komendy Uzupełnień mają 24 godziny na stawienie się w batalionie. Dotyczy to nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale również ościennych.

W batalionie rezerwiści pobierają wyposażenie i przydzielani są do poszczególnych kompanii, gdzie mają wykonywać zaplanowane ćwiczenia.

 

W ten sposób z cywila zostało powołanych kilkaset osób. Gros z nich już stawiło się w jednostce w Jarocinie. Dotyczy to nie tylko osób przeniesionych do rezerwy, ale również żołnierzy tzw. Narodowych Sił Rezerwowych. Na tę chwilę nie określono jak długo potrwa mobilizacja.

 

ZOBACZ TEŻ - Żołnierz uratował życie koledze. Został wyróżniony przez ministra [TUTAJ]

 

Portalowi nie udało się porozmawiać z rzecznikiem batalionu. Staramy się o oficjalny komentarz dowództwa w tej sprawie. Informacja będzie aktualizowana.

 

W ubiegłym tygodniu Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych przeprowadziło krajowe ćwiczenie Renegade-Sarex 18/II. Elementami przedsięwzięcia były zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie Renegade, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej [ZOBACZ TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJA 19:30]

Wojsko póki co nie udziela informacji dotyczących szczegółów prowadzonej operacji. - Na tę chwilę mogę jedynie potwierdzić, że trwają ćwiczenia - mówi ppor. Dawid Gromacki rzecznik 16 brl. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (76)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Szeregowiec Ryan
23 dni temu ocena: 50%  76
Jeżeli został zawieszony przymusowy pobór do wojska, to także zawieszone winny być ćwiczenia wojskowe dla rezerwistów. Odrywanie ludzi od rodzin i pracy, jest nietrafione i nic wojsku nie da. Powoływanie na kilkudniowe ćwiczenia to bezsens. Ktoś powie, bo każdy powinien umieć się posługiwać bronią palną. Zgoda ! Jednak nie w taki sposób, jak to cały czas się odbywa ! Z PRZYMUSU ! Ludzie winni mieć wybór ! A państwo polskie, mieniące się demokratycznym, swoim obywatelom tego nie daje ! Mi chodzi o budowę strzelnic w miastach powiatowych oraz szeroki dostęp do broni palnej dla obywateli, a nie tak jak jest teraz, tylko dla wybranych kast społecznych, w większości ludzi przy władzy. Nasi obywatele są rozbrojeni praktycznie do maksimum ! Nie ma chyba drugiego takiego państwa rozbrojonego w Europie, jak Polska ! W Polsce ukuto (szczególnie wśród kobiet polskich) ogromny MIT !, że Polacy, gdy będą mieli swobodny dostęp do broni palnej, to się pizabijają i takie podobne głupoty. Że jest wielu alkoholików i nienawiść sąsiedzka, jeden do drugiego ! Nic podobnego ! To wcale nie zostało wykazane naukowo (socjologicznie) i nie jest poparte dowodami. Dalej, nie każdy z obywateli polskich jest patriotą. A branie dzisiaj na słówka patriotyczne (w dzikim, bliżej nieokreślonym kapitalizmie) nikogo nie rusza, chyba, że debili (bez obrazy) niemyślących. Moim zdaniem rządy w Polsce (jakiejkolwiek konotacji politycznej) winny budować ogromne struktury armii zawodowej, a nie pielęgnować archaiczne badziewie rodem z PRL-u. Albo bogaci niech budują swoje prywatne wojsko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ p
20 dni temu ocena: 75%  75
1) dziadki do woja a młodzież w rurkach łazi w galeriach handlowych - to jest "po polsku" , gdzie zdrowy rozsądek i patriotyzm ? 2) jakby głupich było mniej na świecie to by było lepiej, na pewno na prowincji 3) jakby urzędników było mniej to by było jeszcze lepiej, na pewno na prowincji (gratuluję wygranych "konkursów jednego kandydata")
~ xxxx
24 dni temu ocena: 50%  74
mój komentarz usunięto, pewnie był za mądry dla lokalnej gazety
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
24 dni temu ocena: 38%  73
Telefony im zabrano.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kargul
23 dni temu ocena: 50%  72
Łooo.... to więcej jak dwie godziny nie przeżyją,,, a takie fajne byli....
R E K L A M A
~ Matka
24 dni temu ocena: 67%  71
Nie prawda byl z nimi kontakt telefoniczny
~ Berek
24 dni temu ocena: 77%  70
Ponoć pismo do domu dostałem ;) więc pozdrawiam ze słonecznej Portugalii ;) kiedyś was odwiedzę ;) póki co salut
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
20 dni temu ocena: 50%  69
No jeśli to prawda to gratuluję intelektu. Po pierwsze ktoś jednak odebrał pismo, które przychodzi poleconym ZPO, po drugie ten ktoś Ci tą informację przekazał skoro wiesz. Po trzecie mimo 2 powyższych faktów nie stawiłeś się ani jak wynika z treści nie poprosiłeś nawet o wydłużenie terminu na stawienie. Jak ktoś z WKU to czyta to będziesz mieć ciepło jak Cię skojarzą.
~ Jak nie urok to sraczka
24 dni temu ocena: 70%  68
Mogą ci skoczyć na pukiel. Ja bym nie wracał do tego szamba tutaj. Tu jest dno.
~ Kamil
24 dni temu ocena: 60%  67
Nie rozumiem tego gdybania tutaj, że jeszcze nikt nie napisał po co te cwiczenia. Wezwanych zostalo minimum ze 100osób. Wiekszosc ma zony, dzieci, rodziny. Mają tez ze sobą telefony to nie mogą napisać do rodzin po co ich tam wezwali? Co to za tajemnica w tych czasach jak przeplyw informacji jest blyskawiczny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zona
24 dni temu ocena: 60%  66
Kamil byles tam i nie napisales smsa to twoj wybor ja od meza mialam wiadomosci bez problemu
~ 123
24 dni temu ocena: 45%  65
A co tu pisać? To są ćwiczenia rezerwy. Nie ma zmiłuj bo rodzina itp. - musisz być jak dostaniesz wezwanie.
~ !!!!
24 dni temu ocena: 44%  64
wszystko jest dziwne ...mysle ze o cos w tym wszystkim chodzi! boje sie pomyśleć o co
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kati
25 dni temu ocena: 53%  63
Wszyscy by ćwiczyli tylko za pieniądze. A w razie wojny nie będziecie wiedzieć jak użyć broni. Wstyd. Widać nie ma męstwa w mężczyznach...ja jako kobieta oddałbym życie za Polskę. Bez względu na to kto rządzi....liczy się ojczyzna nie rządzący.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kawosz Piwa
13 dni temu 62
To oddaj życie i nie zawracaj głowy. Wojsko nie jest od tego, żeby oddać życie za Ojczyznę, tylko od robienia tak, żeby to wróg oddał życie za swoją. Inaczej mówiąc, zadaniem żołnierza nie jest zginąć, tylko zabić i samemu przeżyć.
~ Artur Walendowski
24 dni temu ocena: 63%  61
Głupia jesteś jak but, albo bardzo zakłamana i fałszywa niejaka Kati.
~ Tomasz
24 dni temu ocena: 70%  60
Chyba nie masz co ze sobą zrobic kobito!!!!!
~ tomaszek
25 dni temu ocena: 64%  59
w razie wojny niech ida sobie na nia ci co ja rozpetali na front kaczor i jego swita oraz miejscowe piśdzielce ja sie nignie nie wybieram
~ Kamil
25 dni temu ocena: 70%  58
Tak, one wszystkie mają takie podniosłe hasła na ustach, zwłaszcza na marszach 11listopada. Flagi, policzki na bialo-czerwono, trąbki, inne cuda wianki. Ale jak wojna to spieprzą to piwnic i będą do swoich mężczyzn wołac broncie nas. Zadnej baby bronil w zyciu nie będę, bo na codzien spotykam sie z takim chamstwem z ich strony,ze łeb pęka. Paniusie z głową zadartą wysoko, fitness, zumba, samochodzik, kosmetyki, instagramy.
~ Kamil
25 dni temu ocena: 80%  57
Przecież chciałyście i wciąż chcecie równouprawnienia? Więc sama weź karabin i sobie postrzelaj. Dla was równouprawnienie jak najbardziej ale w zawodach typu prawnik,lekarz,poseł czy burmistrz,wojewoda,prezydent. Ale już o zawód szambonurka, żołnierza czy górnika tak zaciekle nie walczycie.
~ Armia
25 dni temu ocena: 64%  56
Patriotka :) a jak by naprawdę wybuchła wojna to pewnie bys w tym monecie uciekała do Austri , żenua jak taka bohaterka wstąp do wojska i do garów
~ Żołnierz.
25 dni temu ocena: 60%  55
Myślę że mają powód że mobilizacja , napewno cos jest na rzeczy .ale my i tak nie mamy się czym bronić Nie mamy broni ani amonicji i 90% społeczeństwa ie trzymała nigdy broni w ręku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
25 dni temu ocena: 64%  54
nooo... i słownika ortograficznego też..... :)
~ Zomo
25 dni temu ocena: 45%  53
Ale dlaczego parking kościelny zajęli ?A w jednostce tyle miejsca.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AaaAuto
23 dni temu ocena: 75%  52
Państwo finansuje tą nie opodatkowaną instytucję, to i zajęli, bo Państwowe. Jak dla mnie w ramach ćwiczeń powinni zburzyć i wybudować lotnisko.
~ Kapitan rezerwy Maleńczuk
25 dni temu ocena: 77%  51
Dla zmylenia przeciwnika . Jak zbombardują jednostke to przecież parkingu kościelnego nie będą bombić ? Chyba Boga w sercu maja ? A my wtedy do nich z uśmiechem na ustach i z nie zniszczonym sprzętem - tratatata , i bach, bach , bach z kałacha . No i po nich !
~ ..
25 dni temu ocena: 56%  50
Maja do tego prawo jak kazdy inny, więc się nie przypier... Juz
~ war
25 dni temu ocena: 56%  49
Ponieważ jak widać trwa kapitalny remont batalionu. Bardzo dużo miejsca zajmują firmy budowlane i stąd te problemy.
~ Zaszex
25 dni temu ocena: 100%  48
Widzę, że nazwanie Jarocińskiej tabloidem nie spodobało się. Trzeba się najpierw dowiedzieć, o co chodzi, a później rozsyłać informacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Toryl
25 dni temu ocena: 57%  47
Czytam te komentarze i zastanawiam się nad ograniczeniem umysłowym niektórych piszących.Przypuszczam,że mają tyle pojęcia o militaryzacji i wojsku co ja o przyroßcie naturalnym Duńczyków.Dajcie sobie spokój i nie wysyłajcie się, bo sami sobiewystawiacie świadectwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaszex
25 dni temu ocena: 64%  46
Jak sama Gazeta nie ma pojęcia, to o czym tu dyskutować. Jak mawiała Babcia Wolański: I o czym tu deliberować?
~ Pers
25 dni temu ocena: 33%  45
Słuszna uwaga
~ zaszex
25 dni temu ocena: 50%  44
Dajcie podwyżki strażakom to nie będą potrzebni wam Terytorialsi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ryży
25 dni temu ocena: 79%  43
Wojsko tylko zawodowe. Chcecie ćwiczyć, dawajcie etaty na zawodowych żołnierzy! Nie z przymusu!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaszex
25 dni temu ocena: 71%  42
Z przymusu nigdy nie ma nic dobrego. Z niewolnika nie ma pracownika. Nie te czasy. Zaproponujcie tym osobom godne warunki to i będą się bić o miejsce w takich służbach. Póki co to takie szukanie za przeproszeniem "frajerów"
~ NIEPODLEGŁA
26 dni temu ocena: 30%  41
Proszę o likwidację tej informacji na portalu. Mamy obchody 100 lecia Niepodległości Polski. Wiele pokoleń, w tym mieszkańców Jarocina i Gminy oddało życie za NIEPODLEGŁĄ ,a tu taką wiadomością i komentarzami rozważa się mobilizację w razie jej obrony !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AaaAuto
23 dni temu 40
Oficjalnie obchody zakończyły się 13 listopada o godzinie 0:00:01
~ 89
25 dni temu ocena: 80%  39
Roman domniemam ze masz max 16 lat.
~ ???
25 dni temu ocena: 69%  38
Nieprawda niejaki Roman, że można się oderwać od gderającej - "baby". Tylko debil tak moze napisać. Niech przyjmują ludzi do wojska zawodowego, a nie wpier....dalają się ludziom w ich życie.
~ spr
26 dni temu ocena: 25%  37
do ~ NIEPODLEGŁA: zobacz, zapytałem , poza hejtem brak normalnej odpowiedzi: "w których jednostkach uczyli się patriotycznie bronić kraju burmistrz i wiceburmistrzowie? " Jak myślisz, dlaczego ?
~ Roman
26 dni temu ocena: 53%  36
60% z tych rezerwistów już nawet karabinu w rękach nie utrzyma, a kolejne 20% by spierdoliło z kraju. Taka prawda, nikt z tych roczników już się nie nadaje, co drugi z nadwagą i gromadką dzieci. Jedyny plus to,że się mżna od gderającej baby wyrwać.
~ Oj glupi wy !
26 dni temu ocena: 48%  35
Cyt.-"Wielu żołnierzy służących na co dzień w batalionie, nie przeżyło wcześniej ćwiczeń o podobnym charakterze". Cześć Ich Pamięci ! Niech spoczywają w pokoju! Ludzie.! Kto to wypuścił w eter ? ,,,,, Z tego co czytam, w obliczu prawdziwej mobilizacji, można już ogłosić klęskę narodową a winni by byli burmistrzowie Jarocina!!!! Boże coś Polskę !!! Wybacz bo nie wiedzą co piszą !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J, nie 23
25 dni temu ocena: 64%  34
To idź nadstawiaj łba, za tych gn...oi co rzadzą i giń w razie czego! A oni codziennie ci orzą du...pę!
~ spr
26 dni temu ocena: 29%  33
w których jednostkach uczyli się patriotycznie bronić kraju burmistrz i wiceburmistrzowie? Ciągle brak odpowiedzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirosława Pażyńska alias Srula Kundelman
25 dni temu ocena: 91%  32
Nie każdy jest patryidiotą. Choć wydaje się, że jest ich coraz mniej.
~ Edi
26 dni temu ocena: 50%  31
https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alek
26 dni temu ocena: 55%  30
https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
26 dni temu ocena: 64%  29
A oni coś płacą za te ćwiczenia? Przeszedłbym się, ale panie Ferdku, nie za darmo...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
26 dni temu ocena: 100%  28
Maliniak szkolił będzie szkolił https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rekrut
26 dni temu ocena: 51%  27
To w Jarocinie jest jednostka ? Wszyscy mówią że ochrona pilnuje jednostki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nsr
26 dni temu ocena: 47%  26
Strzelam, że byś się tam nie dostał..
~ S11
26 dni temu ocena: 43%  25
Super czekam na wezwanie kpr.rezerwy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ S11
25 dni temu ocena: 33%  24
Do takie tu realia debil cie zrobil czyli i ty jestes debilem
~ Takie tu realia czyli żadne
25 dni temu ocena: 82%  23
Debili nie powołują, jeszcze.
~ tomaszek
26 dni temu ocena: 52%  22
Na wojne niech idą ci co ją rozpętają a nie mobilizują przeniesionych do rezerwy na wypadek jak by kaczor zaniemógł wyborczo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ T-34
25 dni temu ocena: 100%  21
To nie tylko za kaczego zadu, tak samo będzie za PO, SLD, PSL, za kodziarzy i... Biedroni. Aczkolwiek platfusy zawiesiły przymusowy pobór, jedyne dobro, co zrobili dla Polaków.
~ Xd
26 dni temu ocena: 56%  20
Naucz się ortografii
~ Kowalski
26 dni temu ocena: 61%  19
A żony płaczą... bo kto śmieci wieczorem wyniesie :D Jaja Panowie. Jaja trzeba mieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HAHa
26 dni temu ocena: 58%  18
Pewnie gdzieś na szybko kostkę trzeba położyć........ Dlatego sciągają posiłki:;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomaszek 2
25 dni temu ocena: 83%  17
To niech trepy sobie ją wybudują, wszak nic nie robią, a dostają wielkie apanaże, za nic.
~ Ja
25 dni temu ocena: 27%  16
Idź tam matole i zobacz jak się tam kostkę kładzie.Ty nawet pewnie tego nie potrafisz dobrze zrobić.Akcja RUBIN już nie raz była w Jarocinie ogłaszana cieniasie.
~ spr
26 dni temu ocena: 39%  15
w których jednostkach uczyli się patriotycznie bronić kraju burmistrz i wiceburmistrzowie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szary obywatel RP
26 dni temu ocena: 79%  14
No cóż Stachu, u Twojego synalka wśród kiboli.
~ Jjj
26 dni temu ocena: 64%  13
Co roku powinno to się odbywać żeby ludzie nie zapomnieli że życie z "Pamiętników z wakacji" to jednak fikcja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ berti
26 dni temu ocena: 57%  12
Co to za rezerwa? Mobilizacja, a oni lecą do mediów. Gratuluję postawy. Tylko kto Cię obroni Polsko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...b....
25 dni temu ocena: 85%  11
Polski już dawno nie ma!
~ szary obywatel RP
26 dni temu ocena: 65%  10
I co, może na piwko. Zapominacie co jest ważne dla Nas, nie ważne czy rządzi komuna, pis, tuski lub różowiucy. Ojczyzna jest jedna dla Nas wszystkich.
~ jw 2563
26 dni temu ocena: 68%  9
byłem super sprawa spotkania kolegów po latach !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja takiej "ojczyzny" nie chcę
25 dni temu ocena: 87%  8
Ojczyzna jest tam, gdzie jest dobrze, gdzie cię szanują, a nie szmacą na codzień.
~ Ja
26 dni temu ocena: 55%  7
I z tego powodu nie można wjeżdżać na parking kościelny koło franciszkanów?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dip
25 dni temu ocena: 100%  6
Właśnie.Mało w jednostce miejsca?
~ szary obywatel RP
26 dni temu ocena: 43%  5
Ja zbudowałeś ten parking, może udostępnisz swoje ha do parkingu za darmo.
~ Deathcore
26 dni temu ocena: 43%  4
Jak to nie przeżyło? To mordują? Czy atak serca dostali?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A