Trzecie zwycięstwo Kosza

Trzecie zwycięstwo Kosza - Zdjęcie główne

Pleszewski Kosz odniósł trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, tym razem wysoko pokonując Turów Zgorzelec.

Najsłabszy zespół grupy D wygrywał 2:0, a później 4:2. Kosz na prowadzenie wyszedł w trzeciej minucie po akcji 2:1 Mikołaja Spały i zwycięstwa już nie oddał. Na początku trzeciej kwarty goście przegrywali tylko różnicą siedmiu punktów (47:40 po „trójce” Łukasza Zubela), ale na więcej młody zespół ze Zgorzelca nie było stać. Dochód z zawodów przeznaczony został na pomoc dla Wojtka, zmagającego się z nowotworem mózgu.

W najbliższą niedzielę pleszewska drużyna podejmie Weegree AZS Politechnikę Opolską i faworytem tego starcia nie będzie. Zanosi się na ciekawy mecz.

KOSZ PLESZEW – TURÓW ZGORZELEC 90:68 (25:18, 20:17, 24:20, 21:13)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 23, Mikołaj Spała – 20, Przemysław Galewski – 17 (1), Patryk Marek – 9 (1), Mikołaj Serbakowski – 7, Dominik Walczak – 5, Łukasz Ptak – 4, Michał Główka – 3 (1), Mateusz Zimny – 2, Szymon Dekiert – 0; najwięcej dla Turowa: Paweł Jaros – 15 (1), Mateusz Turcza – 14 (2), Łukasz Zubel – 13 (2)