Trzy medale na Hidori Cup

Trzy medale na Hidori Cup - Zdjęcie główne

Trzy medale zdobyli reprezentanci UKS-u Taekwondo Pleszew podczas rozegranych w Olecku międzynarodowych zawodów Pucharu Polski P1 „ Hidori Cup”.

Julia Terpiłowska zwyciężyła w kyorugi młodziczek do 52 kg. Nasza zawodniczka pokonała dwie rywalki – 21:1 Aleksandrę Nowa z Feniksu Śrem oraz w finale 15:3 Alicję Muchowicz (Hwarand Września). Martin Łukomski zajął w kyorugi młodzików do 48 kg trzecie miejsce. Na początek pokonał 15:1 Jakuba Filipczaka (Hwarang Września), a w pojedynku o awans do finału uległ 0:3 Gabrielowi Krauze ze Startu Olsztyn. Trzecia była też Oliwia Jankowska (kyorugi kadetek -29 kg). Zawodniczka pleszewskiego klubu przegrała, co prawda, 4:22, z późniejszą triumfatorką, Michaliną Skrajny (Start Olsztyn), ale medale przypadły wszystkim czterem uczestniczkom. W zawodach ponadto wzięła udział młodziczka Anna Szymkowiak (kyorugi młodziczek do 33 kg).