Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tursko. Kapela z nagrodą

› Aktualności 8 miesięcy temu    16.05.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Tursko - w 6-osobowym składzie - zdobyła III miejsce spośród kilkunastu kapel ludowych w czasie chojnickiej majówki "Na szlaku kultur". Muzycy wzięli udział w imprezie już po raz trzeci. W 2016 roku zajęli I miejsce.

R E K L A M A

Majkę organizuje Stowarzyszenie "Dworek Polski" od pięciu lat. W ten sposób w Chojnicach czci się Święto Konstytucji 3 Maja - w atmosferze staropolskich obyczajów. Na gości imprezy czekają zwykle występy folklorystyczne zespołów z wielu regionów Polski w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Kapel Ludowych. Nie brakuje też zabaw i konkursów dla dzieci, a także dla dorosłej publiczności. Podziwia się nie tylko stroje, muzykę i tańce, ale także smakuje tradycyjną kuchnię w staropolskim stylu. Nie brakuje też wyrobów wiejskich: kiełbaski z rożna, grochówki i gulaszu dworskiego, a także chleba ze smalcem oraz słodkości.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaskier
8 miesięcy temu ocena: 67%  1
Brawo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A