Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aklak
R E K L A M A

Tursko. Sala sportowa ma powstać w przyszłej kadencji

› Aktualności 2 miesiące temu    10.08.2018
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Gołuchów. Sala sportowa w Tursku ma powstać. Tak orzekli gołuchowscy rajcy. I zobowiązali wójta do realizacji inwestycji. To efekt burzliwych dyskusji na ten temat – o których wielokrotnie informowaliśmy na łamach „Życia Pleszewa”. - Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - mówi przewodniczący rady Jan Sobczak.

Ok. 200 podpisów pod petycją w sprawie budowy sali sportowej w Tursku zebrała lokalna społeczność. Nikt jednak nie dawał gwarancji realizacji zadania. Zwłaszcza „od ręki”. Powód? Samorząd już prowadzi jedną dużą inwestycję sportową – budowana jest bowiem hala w Kościelnej Wsi. I to za ponad 10 mln zł.

R E K L A M A

Z drugiej strony, by uspokoić mieszkańców Turska – uznano, ze konieczna jest tzw. uchwała intencyjna. - Wychodzimy naprzeciw mieszkańcom - komentuje przewodniczący rady Jan Sobczak. Co to oznacza w praktyce? Ano, że wójt został zobowiązany do budowy sali w Tursku w kolejnych latach budżetowych.

- Inaczej do tematu nie szło podejść, myślę, że to zadowoli w jakiś sposób mieszkańców Turska. Kończy się budowa w Kościelnej Wsi, więc teraz na pewno przyjdzie czas na Tursko - dodaje Sobczak.

Takie rozwiązanie cieszy Tomasza Karonia – radnego i mieszkańca Turska. - Dziękuję za to. I czekamy - zaznacza rajca.

Sam wójt przyznaje z kolei, że to pierwsza tego typu uchwała intencyjna - odnośnie planów co do konkretnej inwestycji. - Zajmie się tym już w rada następnej kadencji. Wcześniej takiej uchwały nie było. Zobaczymy jak na nią w ogóle zareaguje wojewoda – podsumowuje Marek Zdunek.

Inwestycja cieszy także Czesława Szymoniaka z rady sołeckiej wsi Tursko i potencjalnego kandydata na wójta Gołuchowa. Na jego prośbę podczas ostatniej sesji zmieniono zapisy w uchwale, by zobowiązać wójta do realizacji tej inwestycji nie w „kolejnych latach budżetowych”, ale konkretnie - w następnej kadencji.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. W ich imieniu dziękuję - mówił Szymoniak po uchwaleniu zmian.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tutejszy
2 miesiące temu ocena: 60%  4
Brawo Panie Karoń! Niech Pan tego teraz pilnuje bo z wójtem i radnymi różnie bywa, jedno mówią drugie robią. Trzymamy kciuki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lajk
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Panie Czeslawie, był czas na to, żeby odejść z podniesioną głową. Teraz to już się Pan tylko kompromituje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opona
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Myślę że w pewnym wieku człowiek powinien być mądrzejszy rozsadniejszy a nie wyłudzenia za przeproszeniem truciem dupy załatwiać sprawy wsi. Twój czas się skończył Panie Czesławie czas dla młodych trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FIliKIli
2 miesiące temu ocena: 92%  1
Super. Czy Gołuchów będzie miastem...no bo pan Szymoniak ma na burmistrza startować - tak z tekstu wynika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A