Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tysiące podpisów za budową węzłów S-11 blisko Pleszewa

› Aktualności 8 miesięcy temu    16.09.2018
Redakcja
komentarzy 52 ocen 11 / 9%
A A A
Przedstawiciele Miłośników Ziemi Pleszewskiej zebrali ponad 2,6 tys. podpisów by przyszła droga S-11 - a przede wszystkim zjazdy - były blisko PleszewaPrzedstawiciele Miłośników Ziemi Pleszewskiej zebrali ponad 2,6 tys. podpisów by przyszła droga S-11 - a przede wszystkim zjazdy - były blisko Pleszewa

Pleszew. 2.621 podpisów - do tej pory - zebrali członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Pleszewskiej pod apelem w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S-11. Wyrażono w nim poparcie nie tylko dla samej budowy ekspresówki, ale przede wszystkim dla bliskiej lokalizacji zjazdów. 

 

Wielka akcja - trwająca ponad miesiąc - miała też inny cel. - Do tej pory płynął jeden przekaz z Pleszewa - że są przeciwnicy budowy tej drogi. Chcieliśmy pokazać - nie tylko GDDKiA, ale i Ministerstwu Infrastruktury - że są osoby, popierające przebieg S-11 blisko Pleszewa - komentują władze miasta.

R E K L A M A

Plany związane z budową drogi S-11 wzbudzają ogromne emocje już od kilku miesięcy - o czym regularnie piszemy na naszych łamach. Władze miasta - o czym też już pisaliśmy - preferują wariant, który jest w miarę blisko miasta i - co najważniejsze - zabezpiecza bliskość zjazdów do Pleszewa z drogi ekspresowej. Teraz - w odpowiedzi na niedawne protesty niektórych środowisk w sprawie S-11 - postanowiono uruchomić ponadto dużą akcję społeczną.

Członkowie i sympatycy Miłośników Ziemi Pleszewskiej wyszli w teren z mapami wszystkich korytarzy i zbierali podpisy pod apelem, w którym optują za budową drogi i węzła „w stosunkowo bliskiej odległości od Pleszewa”.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 11 (9%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (52)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Plastuś
7 miesięcy temu ocena: 100%  52
Lewicowym zależy na obwodnicy blisko miasta bo onegdaj wykupili wszystkie nieużytki blisko Pleszewa za bezcen ,poczem szybciutko przekształcili je w działeczki a teraz gdyby obwodnica je objęła to te ścierniska zalewowe nagle dadzą stukrotne przebicie ! A kto swoim towarzyszom tak pięknie podsuwa te okazyjki ?
~ nie
8 miesięcy temu ocena: 100%  51
to nie tysiące, to prawie milijony . Tak jak bałamucił przez dwadzieścia lat, tak i odchodząc tak samo. Cóż, natury się nie zmienia, a istotą jego tzw. polityki było zawsze manipulowanie ludźmi. W tym był najlepszy...
~ Czytelnik
8 miesięcy temu ocena: 58%  50
Przeczytałem dzisiaj artykuł w ZP o S11 i nie potrafię uwierzyć w to co tam wygadują władze. Burmistrz twierdzi, że jeśli droga ominie powiat to będzie katastrofa. A który wariant omija powiat? Przecież nie ma takiego wariantu. Są tylko nieco bliższe lub dalsze od Pleszewa ale każdy jest w granicach i powiatu i gminy Pleszew. Nie wiem, może ktoś burmistrzom dał zle mapy albo nie wiedza gdzie sa granice i mysla, ze np Suchorzew czy Fabianów to już nie ten powiat? Przeciez kazdy wariant zaklada 2 wezly blisko Pleszewa... Brak slow. Wypowiedzi tych panów to czysta propaganda i dowód na to, że nie wiedza o czym mówią. Totalna katastrofa.
~ taczanów
8 miesięcy temu ocena: 42%  49
bardzo dobrze droga powinna być blisko terenów zurbanizowanych a peryferie zostawmy w spokoju, na peryferiach można odnaleść ciszę i spokój i o to chodzi, nie po to kupowałem dom daleko od miasta żeby mi teraz budowali drogę pod nosem tym bardziej że korytarz drogi wytyczano już ponad 20 lat temu! i każdy wiedział gdzie pójdzie!
~ Kowalski
8 miesięcy temu ocena: 57%  48
Linia kolejowa też daje spokój i ciszę? W okolicach Leszna droge S5 buduje sie przy linii kolejowej, wzdłuż niej. Droga koło Taczanowa jest rozsądniejsza niż droga przez środek zabudowy.
R E K L A M A
~ Pleszewianin
8 miesięcy temu ocena: 44%  47
Tu jest przebieg wschodniej obwodnicy Pleszewa w ciągu DK12 (ze Studium): https://i.imgur.com/NqqUozy.pn... Nakupowali działek, a za parę lat będzie płacz i cały tranzytowy ruch z DK12 ma iść przez centrum miasta przez ich błędy i niedopatrzenia.
~ Pleszewianin
8 miesięcy temu ocena: 45%  46
Zgadzam się. Nie może być tak, że 17-tysięczne miasto ma być skazane na marginalizację, bo kilkadziesiąt (kilkaset?) osób postanowiło się wybudować w miejscu, gdzie od lat osiemdziesiątych wiadomo było, że będzie droga ekspresowa. Podobna sytuacja jest w pobliżu Plant i oczysczczalni, gdzie nasprzedawano i nadal się sprzedaje działki budowlane, a za kilka lat będą pretensje nowych mieszkańców do całego świata, tylko nie do siebie.
~ wyborca
8 miesięcy temu ocena: 57%  45
O aniołki burmistrza, coś mi to przypomina?PIS kiedyś też takie miał.Wstyd moje panie tak dać sobą manipulować.
~ zorientowany
8 miesięcy temu ocena: 57%  44
Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej z Towarzystwa Miłośników Pleszewa zbierała podpisy pod wnioskiem popieranym przez wiceburmistrza-kandydata na burmistrza z Towarzystwa Miłośników Pleszewa. I tylko przypadkiem dzieje się to w okresie kampanii wyborczej :-)
~ Stefek
8 miesięcy temu ocena: 6%  43
Droga redakcyjo oczekujemy informacji o kontroli CBA w magistracie w Dobrzycy. Zresztą nie pierwszej. Dlaczego tak cicho ? Mieszkańcy chcą wiedzieć.
~ Burczymucha
8 miesięcy temu ocena: 95%  42
Śledzisz CBA? A tak na poważnie, jeśli ta kontrola była i jeśli coś by wykazała to chyba już dawno niektórzy oglądaliby świat zza krat. A jeśli tak nie jest to po co na każdym forum o tym piszesz? Relację z każdej policyjnej kontroli drogowej też chcesz otrzymywać? Nie masz co robić w domu? Telewizor się zepsuł?
~ Taki taki
8 miesięcy temu ocena: 100%  41
To była czy nie ta kontrola, lepiej by weszła do pleszew.skiego banku spółdzielczego. Tam jest dopiero afera
~ NIMBY
8 miesięcy temu ocena: 38%  40
Proszę Państwa, ja to tu tylko zostawię: https://pl.wikipedia.org/wiki/...
~ Piotr
8 miesięcy temu ocena: 63%  39
OK gościu, podaj swój adres. Poproszę projektantów aby drogę przeprowadzili przez Twój dom i zobaczymy czy jesteś YIMBYem czy może też NIMBem.
~ Karol
8 miesięcy temu ocena: 97%  38
W wariancie nr 2 również są dwa węzły w okolicy Pleszewa a nie ma tyłu wyburzen co w wariancie 1. Pleszew będzie przy ważnym szlaku tak czy tak. Sytuacja się nie zmienia bo ż zaprojektowanych węzłów do Pleszewa będzie max od 2 do 6 km. To nie jest daleko. A wybrani panowie którzy chcą koniecznie węzłów przy swoich działkach niech zmienia płytę i nie opowiadają frazesow o interesie miasta. Chyba że wyznają zasadę "Miasto to ja".
~ ciuchcia
8 miesięcy temu ocena: 83%  37
Tyż prowda. Ciekawe byłoby poznać nazwiska tychże "wybranych panów".
~ adamus258
8 miesięcy temu ocena: 16%  36
Większość, która się tu wypowiada ma mniej niż 18 lat bądź są "przybyszami" do miasta. S11 to jest ekspresówka, nie droga krajowa, nieco wyższy szczebel. Im bardziej i im bliżej finału dot. wyboru wariantu to co raz to wiele osób się wypowiada. Bo ludzie są naelektryzowanie złymi bodźcami. Będą wymawiać, że działki ma jeden Pan i drugi Pan na terenach pod lub w okolicy planowanej S11. Tak, ale kogo to interesuje? Chcecie kasy, idźcie do rady, czy to miasta czy powiatu. Przecież nikt nikogo za rękę nie trzyma. Po prostu zazdrość. Ale nie patrząc kto się wzbogaci interes Pleszewa jako stolicy powiatu leży w równie bliskiej obecności S11 co grunty w/w pana. Trudno że tak to wygląda, ale nie chcąc by zarobiły 5, może 10 osób bądźmy patriotami naszego miasta i dążmy by chociaż ważny szlak S11 południe - północ miał także znaczenie dla Pleszewa!!!!!!!!!!!!!!
~ zslczyk
8 miesięcy temu ocena: 50%  35
A co w temacie czyni pleszewska PO i jej kandydat na burmistrza p.Łukasz Marciniak ? Widac, ze ślizgac się będzie na Miilosnikach Pleszewa. NIE GLOSUJE NA PLATFORME OBYWATELSKA.
~ miliony
8 miesięcy temu ocena: 96%  34
Ale tysiące (raptem 2 na 30000 mieszkańców gminy). Już nie wiadomo jakie tytuły artykułów artykułów tworzyć przed wyborami :-(
~ Xmen
8 miesięcy temu ocena: 96%  33
to chyba jakiś fake news !!! Ludzie tego to już za wiele !!! Proszę nie robić ludziom wody z mózgu. W nie dalekiej odległości od planowanej drogi pewien Pan z naszego miasta ma ziemię zapisaną na siebie lub na najbliższą rodzinę. A dlaczego idzie do powiatu ? Może dlatego, że w większości te działki leżą pod jurysdykcją powiatu? Nie wiem. Kto umie myśleć i potrafi łączyć fakty i choć trochę interesuje się tym co się dzieje w Pleszewie to sobie sam odpowie. Chyba się komuś pali grunt pod nogami. PLESZEW OD ZAWSZE MIAŁ STRATEGICZNE POŁOŻENIE I PRZEZ 25 LAT NIC TU SIĘ NIE WYBUDOWAŁO A TERAZ ZA SPRAWĄ S11 NAGLE WSZYSCY DOSTANĄ OLŚNIENIA. BEZ ŻARTÓW !!! WSZYSCY RADNI I WŁODARZE ZAWIEDLI NA CAŁEJ LINII I ZACOFALI PLESZEW. PLESZEW SIĘ ROZWIJAŁ TYLKO DLATEGO ŻE WIĘKSZOŚĆ Z PODATKÓW POCHODZI OD OSÓB KTÓRE W OGÓLE NIE PRACUJĄ NA TERENIE POWIATU PLESZEWSKIEGO. SUPER ŻE SIĘ ŚMIEJECIE NA TYM ZDJĘCIU WSZYSTKIM W TWARZ TYM KTÓRZY CZUJĄ SIĘ ZAGROŻENI. DNO I GÓWNO.
~ RAZ SIERPEM RAZ MLOTEM
8 miesięcy temu ocena: 100%  32
UUU RATUSZOWI AKTYWIŚCI POKAZUJĄ SIĘ ...PREMIA DODATKOWA GWARANTOWANA ....
~ OBIEKTYWNY
8 miesięcy temu ocena: 20%  31
Też jestem miłośnikiem Pleszewa, tzn. niezrzeszonym i chcę, by właśnie tutaj na naszych ziemiach zainwestowano. By droga - główny szlak z południa na północ - nie odbił się tylko ECHEM, że tam gdzieś jest Pleszew! NIE. Droga powinna zahaczać o nasze miasto i to w różnych celach. Niekoniecznie korytarz 1, 2, czy 3. Nie ma żadnej alternatywy dla tych wariantów. Może powinna iść od północy i łączyć się okolicach Zielonej Łąki z rozwidleniem na dk 11 i dk 12? Jedna obwodnica połączyłaby obie drogi. O kolej protestowali i co??? Komu i na co to było, żeby przez swoje nieudacznictwo za życia wszystkim kolejnym pokoleniom zrobić pod górkę??? No pytam się po co? Że kolej nie mogła przez miasto.... taak wyje.... z kilka kilometrów od centrum, a co... i teraz widzę że to jest z drogą... a co...
~ czy to nasz Pleszew
8 miesięcy temu ocena: 100%  30
słoneczko puknij się w łeb i pisz te bzdury w jakimś biuletynie dla miłośników Pleszewa. Rządzicie z Adamkiem 20 lat a olaliście własnych mieszkańców. Nie umiecie rozmawiać z mieszkańcami, broniąc obwodnicy w granicach miasta. My w Taczanowie przypomnieliśmy sobie jak chyba 25 lat temu była inicjatywa powołania gminy wiejskiej Pleszew. Postawa Adamka, Ptaka, Garstki, Hyli i Wajsnisa, tego panka z Kowalewa który odwrócił się od swojej wsi, skłania do powrotu do tego pomysłu. Obecni tzw. włodarze pochodzą z Pleszewa i w d. mają mieszkańców wsi. Przekonają się jak siła jest w sołectwach. Dość Towarzystwa Miłośników "Ziemi" Pleszewskiej w Ratuszu. Co potrafią pokazuje ta bzdurna fontanna - symbol ich oderwania od potrzeb wsi pleszewskiej. Nikt z R. Miejskiej nie protestował ! Adamek idzie do powiatu by postawić na parkingu... fontannę. Jest specjalistą !!!
~ Cement
8 miesięcy temu ocena: 0%  29
Sam się puknij i nie książką, tylko cegłą, by bolało. Pozdrawiam.
~ SłoneczkoPuka
8 miesięcy temu ocena: 20%  28
Nie starczyło miejsca więc dopiszę - jak strefy inwestycyjne pod zabudowę przemysłową powstaną na wsiach, ludzie będą się znowu domagać odszkodowań, że im kury już nie niosą jaj, a krowy nie dają mleka. Oprócz suszy dojdzie propaganda, że rolników najlepiej traktować tak, jakby na wszystkim mieli tracić i są grupą najbardziej poszkodowanych ludzi na świecie. Korytarz nr 1 jest przewidziany w prawdzie od xxx lat i to jest najbardziej alternatywne rozwiązanie. Nie ma prawie żadnych kolizji z budynkami mieszkalnymi lub tylko te które miały tymczasowe warunki zabudowy. Jest bliskości co do miasta, co do okolicznych miejscowości, są węzły bezkolizyjne. A w przyszłości można wysnuć teorię, że te S11 i inne ekspresówki będą drogami krajowymi. Odsunięcie ich to jakby odcięcie głównych szlaków komunikacyjnych od miasta, jak w przypadku kolei, choć połączenie jest i plany kolei dużych prędkości może ten stan zmienią/poprawią.
~ ja
8 miesięcy temu ocena: 91%  27
Baranów, Kowalew, Dobra Nadzieja, Ludwina, Sowina Błotna - spójrz sobie na mapę przebiegu drogi i jeśli nie widzisz kolizji to chyba jesteś ślepy. Zwłaszcza Dobra Nadzieja i Ludwina będą wyburzane. A o ulicy Koźmińskiej w Pleszewie już nie wspomnę. Fajne będą mieli jej mieszkańcy warunki po wybudowaniu w tym miejscu eski. Masa smrodu, spalin i hałasu. Ale co Ciebie to obchodzi. Najważniejsze, żeby burmistrz był zadowolony, bo przecież w Pleszewie taką drogę buduje się przez środek ulicy i przecinając wsie. Nawet projektanci to widzą i przed tym ostrzegają ale niektórzy wolą być ślepi.
~ PAJACYK z wisiorkiem
8 miesięcy temu ocena: 100%  26
Idealnie rozwiązanie jest I korytarz z modyfikacjami w południowym jej biegu - tam jest kosmos z Tacznowami I i II, Ludwiną, Sowiną tą i tą błotną itp. A szłoby wyjść przez pola do Jankowa bez ingerencji w nic!
~ demon
8 miesięcy temu ocena: 9%  25
W którym miejscu są kolizje z istniejącą budową w okolicach Kowalewa itp.? Większość zabudowy "przemysłowa" to szklarnie, które zostały postawione na mocy warunkowego pozwolenia na budowę - w przypadku wykupu gruntu który docelowo ma inne przeznaczenie o czym mowa w warunkach zabudowy - inwestor, czyli właściciel tej działki na własny koszt musi usunąć obiekt. Zabudowa mieszkaniowa to dokładnie gdzie? Dom pewnego p. elektryka który kilkadziesiąt lat temu dostał w/w pozwolenie jest skłonny odsprzedać działkę. Reszta to gdzie te mieszkania???? no gdzie?? spójrz na mapkę. Wykarczują może z 2-3 domy + szklarnie na odcinku od początku węzła Pleszew północ do łącznika na Foluszu. Więc pytanie brzmi gdzie najbardziej INGERUJE w zabudowę?????????
~ ja
8 miesięcy temu ocena: 90%  24
O czym Ty piszesz człowieku? Mylisz wszystkie możliwe pojęcia. Jaka susza? Co to ma do drogi? Nie ma kolizji z budynkami w wariancie 1? No to proszę, cytat od projektanta drogi: "...Korytarz 1 najbardziej ingeruje w istniejącą zabudowę mieszkaniową i przemysłowo-rolniczą w rejonie m. (...) Baranów, Kowalew, Dobra Nadzieja, Ludwina, Sowina Błotna (...)". I opinia projektanta o korytarzu nr 2: "Korytarz 2 najmniej ingeruje w istniejącą zabudowę mieszkaniową i przemysłowo-rolniczą...". I Wszystko w temacie bez propagandy Władz.
~ SłoneczkoPuka
8 miesięcy temu ocena: 10%  23
Jedni są za, inni przeciwni. Prawda jest taka, że droga ma iść blisko Pleszewa. Ludzie wymyślają, że zaczną uciekać stąd? Przepraszam, to tylko w tym miejscu, gdzie S11 ma być są tylko i wyłącznie działki? Pleszew jest rozległy, jeśli chodzi o budownictwo mieszkalne - tj. Zielona Łąka, Marszew, Lenartowice-Przydziałki, okolice Prokopowa, Lenartowicka, Prokopowska, nawet Baranówek, Nowa Wieś, okolice Boreczka 70 PP (jest już plan zagospodarowania). Jest tyle miejsc, żeby się budować w ciszy i w spokoju, a przeszkadza im to, że droga ma być blisko Pleszewa, bo mimo iż i tak będzie daleko od zabudowań, to uprzejmi sobie tego nie życzą. A to może być kluczem do sukcesu właśnie ta bliskość ekspresówki co do samego miasta. Lepiej by pieniądze były wydawane i płacone w naszym powiecie i gminie niż jak ktoś wpadł w sąsiednich powiatach.... A bliskość do miasta to nie jest wada, tylko zaleta. Po co ekspresówka na wsiach? W pobliżu oborników i chlewów powstaną firmy! BRAWO!
~ tak dla S11
8 miesięcy temu ocena: 25%  22
Kilku lekarzy, pseudo biznesmenów i innych cwaniaczków kupiło tanio działki i wybudowało się w pobliżu planowanej budowy S11 a teraz są przeciwko budowie S11 pogonić to dziadostwo, droga jest potrzebna dla nas wszystkich. Popieram inicjatywę władz.
~ M
8 miesięcy temu ocena: 100%  21
Naród z partią, partia z narodem. Na cześć Towarzyszy hura, hura, hura.
~ Na wybory!-Zmienić ich!
8 miesięcy temu ocena: 93%  20
A za 10 rok Pleszew znowu będzie się domagał obwodnicy - bo droga wybudowana tak blisko będzie w mieście. To nie jest w interesie Pleszewa, zrozumcie to! Tym Państwu już dziękujemy!
~ ktoś
8 miesięcy temu ocena: 100%  19
Będzie burdel i tyle
~ Zadowolona
8 miesięcy temu ocena: 24%  18
Dobrze ze władze walczą o S 11 blisko Pleszewa. Pleszew musi się rozwijać a nie stać w miejscu władze powinny dalej zbierać podpisy. władza wie co robi
~ X-men
8 miesięcy temu ocena: 100%  17
CZYLI DO TEJ PORY SIĘ NIE ROZWIJAŁ. TEŻ MAM TAKIE ZDANIE.
~ Co za głupota
8 miesięcy temu ocena: 87%  16
W jaki sposób się wg Pani Pleszew rozwinie dzięki tak bliskiemu poprowadzeniu S11?? Ilu inwestorów może ściągnąć? Jednego? Dwóch? Pleszew to nie pępek świata, nigdy nim nie będzie. Przestanie się rozwijać, powstanie tu martwa strefa a mieszkańcy gminy zaczną stąd uciekać. Nikt nie chce mieszkać w hałasie, smrodzie i zanzanieczyszczeniu. Tylko odsunięcie S11 o kilka kilometrów pozwoli na ewentualny rozwój miasta i okolicznych miejscowości.
~ sebastian
8 miesięcy temu ocena: 100%  15
hehehehe taaaaaa, doskonale wie co jej się opłaca :-)
~ Maniek
8 miesięcy temu ocena: 20%  14
Przestańcie siać propagandę na tym forum! Samoluby !
~ Zatroskana
8 miesięcy temu ocena: 93%  13
Rzadko komentuję działania władz lokalnych ale tym razem nie omieszkam. Osoby zbierające podpisy mojego głosu na wyborach nie otrzymają! Upieranie się na wariant obwodnicy na obrzeżach naszego miasta to kpina. Fakt, mieszkam na Koźmińskiej więc mnie dotyczy to bardziej niż naszych reprezentantów ale nie wierzę, że co niektórzy nie skorzystają na tych ogromnych dochodach z terenów inwestycyjnych. Taką mamy władzę! Brawo Wy! Mam nadzieję, że jakiś łącznik pójdzie przez Dobrą Nadzieję. Najlepiej pod samym domem pewnej Pani. Pozdrawiam.
~ Głos Rozsądku
8 miesięcy temu ocena: 92%  12
Kolejny anachronizm tego miasta. Podczas gdy na zachodzie buduje się drogi szybkiego ruchu, autostrady i obwodnice miast w sporej odległości od nich by umożliwia ich rozwój m.in. poprzez wchłanianie terenów podmiejskich oraz zapewnienie gruntów pod budownictwo mieszkalne (prędzej niż później skończą się grunty pod zabudowę w Pleszewie i co wtedy będziemy budować w stronę chmur jak w Japonii?)
~ Mieszkanka Gminy
8 miesięcy temu ocena: 85%  11
Władze sprawiają wrażenie jakby chciały zabezpieczyć tylko i wyłącznie swój własny prywatny interes. W nosie mają mieszkańców gminy, wioski, które S11 rozjedzie, zniszczy lokalną społeczność. Kto by dbał o ludzi, którzy z dziada pradziada mają tu swój kawałek ziemii, lub niedawno swój kawałek na tej ziemii znaleźli i z wielkim poświęceniem, często kredytem na całe życie stawiają domy w strachu, że za niedługo będą sąsiadować z drogą ekspresową. Miasto nie przestanie istnieć bez węzłów tuż przy jego granicy. Za to mniejsze miejscowości i ich społeczności już mogą przestać istnieć. Zero szacunku dla Nas - podatników i wyborców. Liczy się tylko interes własny,ponad wszystko.
~ Sebek
8 miesięcy temu ocena: 90%  10
Ciekawe czy Pani Hyla i Garsztka zbierały by podpisy za drogą, gdyby przebiegała przez ich wieś.. Fajnie drugiemu puścić koło domu, a zdala od swojego!
~ Ruch Wolny Pleszew
8 miesięcy temu ocena: 90%  9
Może ktoś z redakcji poinformuję lokalną społeczność ile jest podpisów przeciw budowie drogi S11 w pobliżu gminy i miasta. Ile jest podpisów przeciwko niszczeniu domów i wysiedleń. Pytanie dlaczego władza miasta tak napieraj żeby budować S11 przy Pleszewie, kto ma tym interes, kto ma grunty w pobliżu znajdów z planowej drogi?
~ Jan
8 miesięcy temu ocena: 93%  8
jasne, że dobro mieszkańców jest tylko wyświechtanym frazesem, którym fajnie się żongluje :-) Każdy, kto chociaż trochę interesuje się tym tematem wie, że jeżeli miasto będzie się rozwijało to "zarośnie" tę nową drogę bardzo szybko. I co wtedy? Nowa obwodnica? W tej chwili odległość pomiędzy węzłem w wariancie 1 (Kowalew/Korzkwy) a węzłem w wariantach 2 i 3 (Suchorzew) wynosi 4100 metrów. Czy to jest tak daleko? Rowerem w 15 minut się dojedzie. O samochodzie nie wspominam. Następny węzeł w Łaszewie będzie oddalony tylko o 2500 metrów od Pleszewa i to w każdym wariancie. Więc nawet w wariancie 2/3 węzły są bardzo blisko miasta. A w wariancie 2/3 jeszcze jest opcja na 3 węzeł w Fabianowie na którym może skorzystać Dobrzyca, więc dlaczego nie dać takiej możliwości? Naprawdę wariant 2 wygląda dużo lepiej jeśli chodzi o wyburzenia niż ta forsowana 1. W 3 też jest sporo wyburzeń od tego miejsca gdzie łączy się ona z 1.
~ Ruch Wolny Pleszew
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
Tak, ale jestem ciekawy czy redakcja ŻP napiszę może artykuł o tym, może uświadomi mieszkańców kto wzbogaci się na tym że S11 będzie w pobliżu zjazdów do ich gruntów. Przecież jak mówi miasto jeśli nie będzie S11, to Pleszew nie będzie się rozwijał. Jeśli S11 będzie oddalona od miasta to ktoś inny zarobi, ale to przecież nie chodzi o mieszkańców gminy.
~ Jan
8 miesięcy temu ocena: 93%  6
To chyba pytanie retoryczne. Wiadomo kto ma i kto o to tak bardzo zabiega :)
~ Pleszewianka
8 miesięcy temu ocena: 89%  5
Jakoś mnie to nie dziwi patrząc na osoby, które zbierały podpisy. P.Molska, P.Gawrońska, P.Hyla ciekawe,czy mieszkacie w tym miejscu, w którym ma przebiegać obwodnica?
~ jan
8 miesięcy temu ocena: 88%  4
Tysiące... a konkretnie dwa tysiące hehehe. Kampania Pana Ptaka trwa... Wszędzie Ptak, boję się, że jak otworzę lodówkę to też z niej wyskoczy Pan Ptak.
~ PITERR
8 miesięcy temu ocena: 95%  3
WIELKOSCI UMYSLU U PLESIEWIAN NIEWIELE ---- GDY BUDOWALI KOLEJ ---NIE CHCIELI JEJ W CENTRUM MIASTA BO BALI SIE ZE KURY IM PRZESTANA JAJA NIESC ...BLAD ....TERAZ CHCA PCHAC SMROD I HALAS W SRODEK MIASTECZKA ... nie zauwazyli ,ze uwarunkowania inne ---KOLEJNY BLAD ...
~ Adam
8 miesięcy temu ocena: 93%  2
Na 30-sto tysięczną gminę 2600 podpisów to niewielki procent. Nawet na 17-sto tysięczny Pleszew to niewiele. A co pozostali mieszkańcy? Są za innymi wariantami?
~ Pleszewianin
8 miesięcy temu ocena: 96%  1
Co oznacza blisko Pleszewa nie czasem centrum Kowalewa z szeregiem wysiedleń bo może zacznę się już pakowac
R E K L A M A
R E K L A M A