Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W Kowalewie będzie spotkanie w sprawie trasy S-11

› Aktualności 11 dni temu    15.05.2019
Redakcja
komentarzy 18 ocen 0 / 0%
A A A

Kowalew. W najbliższy czwartek - 16 maja - w sali wiejskiej w Kowalewie odbędzie sie spotkanie w sprawie drogi S-11 zorganizowane przez sołtysa i radę sołecką.

 

W najbliższy czwartek w Kowalewie odbędzie sie zebranie wiejskie - organizowane przez sołtysa i radę sołecką - w sprawie budowy drogi ekspresowej S-11. Spotkanie zaplanowano na godz. 18.00 w sali wiejskiej.

R E K L A M A

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu odbyło się duże spotkanie w Pleszewie.

Czytaj także: Pleszew. Setki osób na spotkaniu w sprawie budowy trasy S-11 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na miejscu pojawiło się ok. 300 mieszkańców z terenów gmin, przez które przyszła „eska” ma przebiegać - czyli Pleszewa, Czermina oraz Dobrzycy. 

Istnieją trzy warianty korytarzy. Ich mapę zaprezentowaliśmy m.in. w aktualnym papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

Który przebieg trasy jest najbardziej prawdopodobny w przyszłości? Jak zaznaczali przedstawiciele GDDKiA, na to pytanie nie ma dziś odpowiedzi. - Żaden z przedstawionych wariantów nie jest przez nas preferowany - zaznaczała Danuta Hryniewiecka, zastępca dyrektora oddziału ds. inwestycji w poznańskim oddziale GDDKiA. Jak dodawała, ostateczne decyzje zapaść mogą najwcześniej za rok. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (19)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ GENO.EU
8 dni temu ocena: 0%  19
Dobrze, że zbieram podpisy na wariant A :) a mam już ich więcej niż liczba mieszkańców-przeciwników KOWALEWA!!!!!!!!!!!!!!!
~ Jan
9 dni temu 18
Jan Dziedziczak do Parlamentu Europejskiego!
~ Ja
10 dni temu ocena: 100%  17
Sam węzeł Pleszew Północ to 8 budynków do wyburzenia w tym 6 mieszkalnych, inne to hale oraz budynki gospodarcze, dalej idą szklarne i budynki mieszkalne koło nich na Koźmińskiej, na węźle Pleszew Południe kolejne 4 domostwa do wyburzenia.Dalej kolejne domy następnych miejscowościach, chyba razem 18 do wyburzenia. MASAKRA !!!!! Kto lobbuje za wariantem 1? Przecież to jest jakaś masakra. W wariancie drugim tylko dwa gospodarstwa są do wyburzenia w całym powiecie. No ludzie!!!!!!!!!
~ Ja
7 dni temu ocena: 100%  16
Hey hello są dokładne plany naniesione na zdjęcia satelitarne z widocznymi budynkami które idą do wyburzenia. Wystarczy je policzyc, jest ich 8 w węźle Pleszew Północ. Wejdź sobie na stronę miasta to je znajdziesz w wariancie 1. Popieranie wariantu 1 to naprawdę szaleństwo.
~ Hey Hello
8 dni temu ocena: 0%  15
Kolego, spójrz na mapę i powiedz mi gdzie 8 budynków do wyburzenia w wariancie A i w weźle Pleszew Północ??? Dyrektorka z GDDKiA na zebraniu w Pleszewie mówiła, że każdy korytarz to ok. 100 m. Mają pole manewru na lekkie przesunięcie w prawo bądź lewo a sama droga to nie więcej niż 40-50 m!!!!
R E K L A M A
~ K.
10 dni temu ocena: 100%  14
Na zebraniu w Jarocinie padło pytanie: kto tak mocno w Pleszewie lobbuje żeby dwa zjazdy były tak blisko siebie i droga przebiegała tak blisko miasta i zabudowań ?
~ Picer
10 dni temu ocena: 0%  13
Nie rozumiem tych którzy lobbowali żeby droga w jarocinie była w odległości 30 m od najbliższych domów osiedla przy świętego ducha oraz przecinała miasto - droga ekspresowa - nonsens - przecież po drugiej stronie mamy inne ulice i nowa siedzibę policji???? KTO tam tak LOBBOWAŁ ????? A inwestycja powstała???? NO jak to jest???
~ Picer
10 dni temu ocena: 0%  12
Nie rozumiem tych którzy lobbowali żeby droga w jarocinie była w odległości 30 m od najbliższych domów osiedla przy świętego ducha oraz przecinała miasto - droga ekspresowa - nonsens - przecież po drugiej stronie mamy inne ulice i nowa siedzibę policji???? KTO tam tak LOBBOWAŁ ????? A inwestycja powstała???? NO jak to jest???
~ Pr
10 dni temu ocena: 100%  11
Wariant nr 1 - 14 budynków do wyburzenia Wariant nr 2 - 2 budynki do wyburzenia. Wniosek chyba jest dość prosty.
~ NICKI MINO
10 dni temu ocena: 0%  10
Wyburzenie a rozbiórka to dwie różne sprawy !W okolicy PLeszewa i Kowalewa jest raptem 3 domy może i rozbiórka szklarni - zaś w dalszej części wariant nr 1 może wejść w 2 lub 3 - chodzi o część PLESZEWA i KOWALEWA !!!!
~ mixer
10 dni temu ocena: 0%  9
Tak naprawdę w którym momencie droga będzie blisko Kowalewa? Przecież w jarocinie ludzie mieszkają 30 m od drogi!!! A u nas droga pójdzie od zabudowań w odległości 200 m, może 250, a nawet 300 m. To w Pleszewie pójdzie tylko obok zabudowań i to nie licznych, bo w miejsce szklarni przy ul. Koźmińskiej! Dalej biegnie w korytarzu pomiędzy wiaduktem a cukierkami! Gdzie są niby te mega wyburzenia!!!!???
~ p.
10 dni temu ocena: 100%  8
I bardzo blisko Baranowa ma też przebiegać.
~ pr.
10 dni temu ocena: 100%  7
W miejscu szklarni, przy krajówce też są obiekty do wyburzenia no i tak jak pisze K. na południe od Pleszewa, tam jest ich bardzo, bardzo dużo. A w Jarocinie na razie mieszkają przy końcówce eski i dopiero jak oddadzą dalszą część obwodnicy to odczuwalny będzie ten ruch, bo na razie samochody jeżdża tam dość wolno. Ale i tak wiem, że nie są zadowoleni z takiej bliskiej odległości od eski.
~ mixer
10 dni temu ocena: 0%  6
A z sensem jest tworzyć wiadukty nad koleją i to dwukrotnie i później wręcz obok kolei prowadzić drogę??? Wariant A można połączyć z B czy C w dalszej odległości za Pleszewem.
~ K.
10 dni temu ocena: 80%  5
Proszę spojrzeć na wariant I dalej i tam mega wyburzenia, droga przecina bez sensu wszystkie wsie na pół, na południe od Pleszewa. I to jest najbardziej bezsensu.
~ ja
10 dni temu ocena: 89%  4
Jak droga będzie blisko Kowalewa (w tym wariancie nr 1 najbliższym jest mega blisko) to hałas będzie nie do wytrzymania, zwłaszcza w nocy. Ludzie którzy mieszkają blisko takich dróg wyprowadzają się bardzo szybko.
~ Kow.
11 dni temu ocena: 93%  3
W korytarzu 1 czyli dawniej A jest najwięcej wyburzen, mówili o tym na spotkaniu sami przedstawiciele Gddkia. Wyburzenia to dramaty wielu osob. A tych wyburzen w wariancie 1 jest bardzo dużo .Wariant 1 jest nie do przyjęcia.
~ papa
11 dni temu ocena: 31%  2
Uwierzcie, że najbardziej optymalny wariant to A lub jak kto nazywa nr 1. Nikt wiecznie żyć nie będzie - chodzi o przeciwników - a inwestycja jest na lata!!! Mam piękny korytarz do wariantu I! Obudźcie się! Za nawet 20 lat, 30 będzie tyle aut hybrydowych, że a hałasu nie będziecie mieć a droga będzie!
~ Kowalewiak
10 dni temu ocena: 10%  1
Tylko wariant A.
R E K L A M A
R E K L A M A