Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

W naszym powiecie pracuje już ponad 1200 Ukraińców

› Aktualności 2 miesiące temu    27.07.2018
Redakcja
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.pl

Powiat pleszewski. Ok. 1200 obywateli Ukrainy pracuje już w zakładach znajdujących się na terenie powiatu pleszewskiego. - Obecnie jest to większa liczba niż mamy w ogóle zarejestrowanych bezrobotnych - komentują władze Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Bezrobocie w powiecie pleszewskim jest coraz niższe. Obecnie kształtuje się na poziomie ok. 3,5 proc. Wspomniana sytuacja generalnie bardzo cieszy, z drugiej jednak strony oznacza także sporo problemów dla samych pracodawców.

R E K L A M A

Zgodnie z najnowszym raportem, jaki zaprezentował niedawno Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, doszło już do takiej sytuacji, że… przedsiębiorstwa coraz mniej chętnie składają oferty pracy w urzędzie.

- Pracodawcy uważają, że nierealne jest obecnie znalezienie w ten sposób pracownika - komentował wyniki sprawozdania za ubiegły rok działalności PUP - podczas ostatniej sesji rady powiatu - Leopold Lis, szef Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego.

Wspomniana sytuacja na rynku pracy powoduje więc, że firmy coraz chętniej zatrudniają osoby zza naszej wschodniej granicy.

- Ciekawostką jest fakt, że obecnie na naszym rynku pracy znajduje się więcej obcokrajowców niż mamy w urzędzie zarejestrowanych bezrobotnych - komentował Leszek Bierła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

Jak wyliczał, dziś zarejestrowanych w powiecie pleszewskim jest bowiem ok. 800 osób, a tymczasem zezwoleń na pracę dla osób zza granicy jest ok. tysiąc.

- Z czego de facto na naszym terenie pracuje ich więcej, ponieważ niektóre firmy zatrudniają np. Ukraińców kierowanych przez urząd z Kalisza. W sumie może być więc to ok. 1200 osób - dodaje Leszek Bierła.

Na koniec warto jednak dodać, że pleszewski urząd znajduje się w czołówce województwa i Polski jeśli chodzi o efektywność zatrudniania osób bezrobotnych. Dziś sięga ona ok. 85 proc. PUP cały czas pozyskuje ponadto pieniądze na różne formy aktywizacji osób bez pracy. W ubiegłym roku było to aż 9,5 mln zł.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tommy.g
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Redakcjo... popraw sobie błąd.. "Obecnie jest to większa liczba niż mamy w ogóle zatrudnionych bezrobotnych" - chyba raczej zarejestrowanych bezrobotnych.. z resztą nawet Pan "dyrektor" PUP mówi.. "więcej obcokrajowców niż mamy w urzędzie zarejestrowanych bezrobotnych"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nauczycielka
2 miesiące temu 7
Tak się pisze, gdy z j. polskiego miało się stopień dostateczny
~ Xd
2 miesiące temu ocena: 80%  6
Bierla na prezydenta. Albo na szefa UE. Zwalczyl bezrobocie w plesiewie. Chociaż medal albo jakis odkurzacz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pl
2 miesiące temu ocena: 67%  5
odkurzacz ;)))
~ Felek
2 miesiące temu ocena: 33%  4
Wojtek - powoli, ...i Urząd Pracy zostanie zlikwidowany lub mocno okrojony, i POWIATY również, kompetencje których przejmą gminy, i Urzędy Marszałkowskie także, no i senat .... potrzeba jest tylko wygrana kolejnych wyborów przez PiS i prezydenta Dudę. Polska musi stać się tańsza, uczciwa i dla obywateli, a nie dla mafii z pod znaku PO, PSL, N. i wszelkiej bandy złodziei.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ olo
2 miesiące temu ocena: 67%  3
Masz rację, teraz nastał czas dla złodziei z PiS!
~ Wojtek
2 miesiące temu ocena: 91%  2
Jeśli tak małe bezrobocie to po co urząd pracy ZAMKNĄĆ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mun
2 miesiące temu ocena: 90%  1
Mimo zalewo kraju przez Ukraińców lepiej jest gdy oni u nas pracują, niż mieliby "pracować" "zaproszeni" do Europy /przez Merkelową/ tzw. "uchodźcy", lewi do wszelkiej pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A