Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-RENAULT grudzień 10-16
R E K L A M A

W niedzielę GRAMY razem! WOŚP - co, gdzie, kiedy?

› Aktualności› Wydarzenia 11 miesięcy temu    12.01.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Ewa Andersz-Wanat

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę – 14 stycznia. To będzie 26. finał. Tym razem wolontariusze będą zbierać środki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Jak gramy w Pleszewie?

R E K L A M A

No dobrze, co więc będzie się konkretnie działo w naszym regionie podczas 26. finału WOŚP? W Pleszewie wielkie granie – i to dosłownie - rozpocznie się już w sobotę 13 stycznia. Najpierw o godz. 11.00 w hali sportowej przy ZSP nr 3 odbędzie się Mecz Wielkich Serc, czyli Sztab WOŚP Pleszew kontra Urząd Miasta i Gminy Pleszew w halowej piłce nożnej, a wieczorem o 21.00 w klubie Hades przy Marszewskiej koncert rockowy. Główne wydarzenia zaplanowano jednak w niedzielę. W planach są oczywiście licytacje w kinie Hel, po raz trzeci odbędzie się także bieg „Policz się z cukrzycą”. Nie zabraknie również światełka do nieba, które zaplanowano na godz. 20.00 (szczegółowy harmonogram poniżej).

Czermin i Gizałki. Także będą zbierać!

Wolontariusze z puszkami WOŚP pojawią się również w gminach Czermin i Gizałki. – Będzie to 28 osób. Zbiórka potrwa od rana w niedzielę, 14 stycznia – mówi dyrektor GCK w Gizałkach Jolanta Roszak, szefowa tamtejszego sztabu WOŚP. Z kolei o 16.00 w sali GCK w Tomicach rozpocznie się koncert Orkiestry Dętej z parafii Królików oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Tomicach. Na zakończenie nie zabraknie tradycyjnego „światełka do nieba”.

Zagrają w Choczu!

Również w Choczu zbiórka pieniędzy do puszek rozpocznie się w niedzielny rannej, bo już od godziny 9.00. Następnie w sali Zespołu Szkół w Choczu o 16.00 będzie licytacja, którą uświetnią rozmaite występy i atrakcje dla najmłodszych. Będą prezentacje taneczne, a także popisy wokalne. Nie zabraknie również pokazu klubu Taekwondo czy piłkarzy z Akademii Reissa. Dla łasuchów panie z Kwilenia przygotują wielki tort. Ucieszą się także fani dwóch kół, którzy będą mogli podziwiać wystawę motocykli, Klubu Motocyklowego ISKRA MC POLAND. Wydarzenie zwieńczy „światełko do nieba.”

Dobrzyca. Finał w oranżerii

26. finał w Dobrzycy rozpocznie się w niedzielę o 15.30. Chętni mogą stawić się w oranżerii Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Na początek zaplanowano występy dzieci i młodzieży z miejscowych szkół, oraz wszystkich, którzy zechcą zagrać z Jurkiem Owsiakiem. Następnie zaplanowano licytację fantów oraz gadżetów a o 19.00 - finał - "światełko do nieba". Tradycyjnie też po mszach św. w kościołach w: Dobrzycy, Lutyni, Sośnicy i Koźmińcu kwestować będą wolontariusze WOŚP. W Dobrzycy będą kwestować w całym mieście.

Gołuchów. Koncerty i kawiarenka Pod Serduszkiem

Główny finał WOŚP w Gołuchowie zaplanowano w hali sportowej. W niedzielę o 16.00 ruszy w stołówce szkolnej kawiarenka "Pod Serduszkiem". A w hali (godz. 14.00-15.00) - rozgrywki sportowe oraz występy dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły (godz. 15.00-16.00). Dzień wcześniej w hali, w sobotę od godz. 13.00-16.00 w hali, będzie czynny także punkt krwiodawstwa, zaś w Powozowni na godz. 17.00 zaplanowano koncert znanych jazzmanów – Krzysztofa i Katarzyny „Pumy” Piaseckich oraz aukcję gadżetów WOŚP, dzieł plastycznych i różności. Organizatorzy zapraszają miłośników muzyki na ten koncert, na którym wystąpi także pianista Janusz Krysiak. Wolontariusze - 81 osób - wyjdą z puszkami we wszystkich miejscowościach, gdzie znajdują się szkoły - tam bowiem działają lokalne sztaby orkiestry. Gminny ma swój punkt w gimnazjum w Gołuchowie. Dzieci i młodzież będą kwestować głównie przy kościołach, ale nie tylko. Finał tradycyjnie zakończy "światełko do nieba", które zaplanowano na godz. 20.00.

IMPREZY PODCZAS 26. WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

PLESZEW 13 stycznia Hala sportowa przy ZSP nr 3 godz. 11.00-13.00 - Mecz Wielkich Serc - Sztab WOŚP Pleszew kontra Urząd Miasta i Gminy Pleszew w halowej piłce nożnej

14 stycznia ZSP nr 2 w Pleszewie 9.00 – start pleszewskiego sztabu WOŚP 14.00-16.00 – WOŚP dla najmłodszych (sala sportowa) 20.00 – światełko do nieba (boisko ZSP nr 2)

Park Leśny (Planty) 12.00-13.00 – III Pleszewski Bieg „Policz się z cukrzycą” (biuro biegu w wigwamie) 12.00-13.00 – morsowanie dla WOŚP

Kino Hel w Pleszewie 16.00-19.30 – Licytacje i inne atrakcje (koncerty, projekcja filmu o pleszewskiej WOŚP)

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A