Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

W powiecie pleszewskim liczba nieszczepionych dzieci wzrasta [ANKIETA]

› Aktualności 9 miesięcy temu    15.11.2018
Redakcja
komentarzy 67 ocen 3 / 67%
A A A

W powiecie pleszewskim w tym roku nie zaszczepiono 35 dzieci, a to tylko dane na koniec III kwartału. W roku ubiegłym obowiązkowych szczepień nie miało 33 dzieci.


W ostatnich dniach w Polsce - w województwie mazowieckim - stwierdzono już 21 zachorowań na odrę. Początkowo chorowały tylko dzieci, teraz odra zaatakowała również dorosłych.

Odra jest jedną z najbardziej zakaźnych chorób - jeden chory może zarazić nawet 20 innych osób. Choroba przenosi się drogą kropelkową i przez styczność z wydzieliną jamy nosowo - gardłowej.

Chory na odrę ma gorączkę, kaszel, i wysypkę zaczynającą się na twarzy i rozprzestrzeniającą w dół. Leczenie jest objawowe. Po odrze często występują poważne powikłania mogące prowadzić nawet do śmierci.

Szczepionka przeciw odrze występuje w postaci połączonej jako szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce (tzw. MMR). Szczepienie przeciw odrze należy do szczepień obowiązkowych (bezpłatnych). Składa się z dwóch dawek. Pierwsza - między 13 a 14 miesiącem życia oraz druga w 10 roku życia. Skuteczność szczepienia po podaniu 2 dawek szczepionki wynosi 98-99%, utrzymuje się do końca życia.

Rośnie liczba rodziców, którzy nie poddają swoich dzieci obowiązkowym szczepieniom. Moda czy faktycznie zdroworozsądkowe podejście? Lepiej zaszczepić czy przechorować? Głosy są podzielone.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Powinno się szczepić dzieci? Czy szczepionki powinny być obowiązkowe? I co zrobić, gdy rodzice - mimo obowiązku szczepień - nie zgadzają się na zaszczepienie swojego dziecka?

Czy szczepienia dzieci powinny być obowiązkowe?

ankieta dodana 15.11.2018, ilość wszystkich głosów: 667
Tak
26%
Nie, szczepionki są niebezpieczne
11%
To powinna być decyzja rodziców
63%
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (67)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ otwórzoczy
9 miesięcy temu ocena: 70%  67
Ludzie otwórzcie oczy, nie można iść na ślepo za stadem, włącznie myślenie, jeśli jest 1% szans że mojemu dziecku może się coś stać po szczepieniu to musi być wybór, po drugie jeśli kupuje samochód mam wybór, jestem wegą mój wybór, chcę przetaczać krew przetaczam itd. ale rodzaju szczepionki nie mogę wybrać.. więc coś tu jest nie halo A po trzecie czy nasz Państwo chce nam robić dobrze?? Czyli co podatki , śmierć i szczepienia dodajemy do listy Pewniaków w życiu. Rodzice którzy stoją przed wyborem uwierzcie mi maja wielki dylemat i stres z tym związany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ crowa
9 miesięcy temu ocena: 60%  66
"jest >1% szans", że zrobisz coś zlego swoim dzieciom wożac je samochodem... Zacznij latać!
~ Brak badań
9 miesięcy temu ocena: 33%  65
https://m.facebook.com/story.p...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XD
9 miesięcy temu ocena: 92%  64
Tysiące publikacji naukowych i lata badań vs. blog inżyniera, który kosi kasę na idiotach. Zamiast szczepień proponuję witaminę C, lewoskrętną oczywiście ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
9 miesięcy temu ocena: 86%  63
Oraz tabletki z buraka kiszonego za 100 zł i strukturyzator wody za 2,5 tys. zł. ;)
~ pani maliwina
9 miesięcy temu ocena: 71%  62
Nie zaszczepionym odebrać 500 plus.plus w wypadku choroby spowodowanej brakiem szczepień. Obarczyc rodziców kosztem leczenia szpitalnego.i niech mają tą swoją upragnione poczucie wolnosci od złych szepionek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 50%  61
a to kolejne badania tej kwestii: "Nieszczepione dzieci pochodzą z rodzin, w których matki są dobrze wykształcone i nie pozwalają lekarzom wpływać na swoje decyzje. Większość nieszczepionych dzieci należy do rasy białej, ma zamężne matki z wyższym wykształceniem, wychowuje się w rodzinach o rocznym dochodzie przekraczającym 75 tysięcy dolarów, a ich rodzice wyrażali obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek i podkreślali, że lekarze mają niewielki wpływ na ich decyzje związane ze szczepieniem ich dzieci. – Prawdopodobieństwo przekonania rodziców, którzy postanowili nie szczepić swoich dzieci, do zmiany tej decyzji jest nikłe. Smith P.J., Chu S.Y., Barker L.E., Children who have received no vaccines: who are they and where do they live? (Dzieci, które nie otrzymały żadnych szczepionek: kim są i gdzie mieszkają?). Pediatrics 2004; 114: 187-95. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 0%  60
na dowód mojej tezy przesyłam wyniki badań nad amerykańskimi rodzicami, którzy nie szczepią swych dzieci: "Matki, które nie szczepią swoich dzieci, są dobrze wykształcone, cenią wiedzę naukową i dobrze orientują się w temacie szczepionek. Niski poziom wykształcenia matek i niski status socjoekonomiczny mają związek z wysoką wyszczepialnością, która jest też wysoka w czarnoskórych rodzinach o pochodzeniu latynoskim i nielatynoskim, o dochodach zbliżonych do progu ubóstwa. – Matki z wyższym wykształceniem i wysokimi dochodami najrzadziej szczepiły swoje dzieci w pełni. Matki bez średniego wykształcenia i należące do ubogich mniejszości najczęściej szczepiły swoje dzieci w pełni." Kim S.S., Frimpong J.A. i in., Effects of maternal and provider characteristics on up-to-date immunization status of children aged 19 to 35 months Am J Public Health, luty 2007; 97(2): 259-66. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p...
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 40%  59
Panie ~Ed rozbawił mnie Pana kategoryczny sąd o rodzicach, którzy nie szczepią swoich dzieci:-) Posługiwanie się takim stereotypami nie przystoi tak światłej i wykształconej osobie, za którą Pan się pewnie uważa :-) A tak na poważnie, widzę problem wręcz odwrotnie- często rodzice, jak się Pan wyraził, z nizin szczepią swoje dzieci bezrefleksyjnie, "bo nie chcą mieć problemu z urzędami", "bo boją się mandatu", "bo jaśnie oświecona pielęgniarka z przychodni kazała" :-)
~ ........
9 miesięcy temu ocena: 100%  58
niech biorą... za to składki na ubezpieczenie zdrowotne niech zostają w kieszeni. będzie można do normalnych lekarzy chodzić
~ Ed
9 miesięcy temu ocena: 63%  57
Na pewno wywodzą się z intelektualnych nizin społecznych, do tego nie mam wątpliwości
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 43%  56
Panie ~Ed jak pokazuje historia, Polacy prędzej uciekną na Zachód niż dadzą się zmusić do czegoś, czego bardzo nie chcą... I jeśli takie faszystowskie pomysły weszłyby w życie to ja gorąco trzymałabym za to kciuki :-) poza tym sugerowanie słowem "madki", że nieszczepiący wywodzą się z nizin społecznych uważam za świadczące o tym, jak nikłą wiedzę ma Pan na temat tego środowiska. Ale widać dał Pan się wpuścić w medialne szczucie jednych Polaków na drugich Polaków..
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 56%  55
pewnie:-) obarczmy też kosztami alkoholików z marskością wątroby, palaczy z rakiem płuc, cukrzyków za zły tryb życia i obżeranie się słodyczami. Tylko...ups...zapomniałam, że te wszystkie osoby już są obarczone opłacaniem tzw. służby zdrowia z podatków :-)... jak my wszyscy (rodzice nieszczepionych dzieci również). P.S. odra nie wymaga leczenia szpitalnego
~ Ed
9 miesięcy temu ocena: 60%  54
Dokładnie, madki uderzyć po portfelu i od razu zmienią zdanie
~ staruszek
9 miesięcy temu ocena: 67%  53
Od kilkunastu lat nie podają dzieciom szczepionek na dżume i cholere.tak więc mlodzieniec masz małą wiedzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ młodzieniec
9 miesięcy temu ocena: 0%  52
faktycznie jesteś wapniak skoro nie chwytasz sarkazmu. Dramat co za ludzie tu piszą
~ staruszek
9 miesięcy temu ocena: 67%  51
Ciekawe co pierwsze skosi te dzieci bez szczepionek?.odra? Dżuma?.a może.pollio.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ młodzieniec
9 miesięcy temu 50
Dżuma i cholera zapewne nie . Wszyscy są chyba na te choroby zaszczepieni łącznie z tobą staruszku hehe
~ 41 lat
9 miesięcy temu ocena: 40%  49
Kiedyś gdy byłem nastolatkiem. Dostałem tęzec.gdyby nie szczepionka podana w odpowiednim czasie.to bym już nie żył. I to tyle dla debili.co nie dyskutują o szepionkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 51 lat
9 miesięcy temu ocena: 83%  48
Dostałeś tężec ? Pomimo że byłeś zaszczepiony wcześniej czty dostałeś surowicę gdy już dostałeś ten tężec ? Proszę o precyzyjną odpowiedź panie 41 letni dyskutancie o szczepionkach. .
~ glupota rodzice
9 miesięcy temu ocena: 33%  47
Jak nie chcą to niech szczepień nie robią. Przynajmiej za jakiś czas będzie mniej debili w społeczeństwie. Albo powróci widok powykrzywianych dzieci po np polio.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ głupota
9 miesięcy temu ocena: 80%  46
i właśnie o to tylko chodzi żeby Ci co nie chcą szczepić na wszystko jak leci mieli taką możliwość i nie byli z tego powodu represjonowani. Ty w swym zaufaniu do święcie panującego nam systemu będziesz szczepić na wszystko nawet na katar i ja szanuję Twój wybór , szanuj też i mnie i moje wybory .
~ Obserwator
9 miesięcy temu ocena: 100%  45
Znowu to dziecko z banku zdjęć? Na oryginalnym zdjęciu jest zdrowe tylko ma nieudolnie naniesione jakieś plamy.Niedługo zostanie uśmiercone do celów tej chorej propagandy szczepionkowej. Czy teraz te wszystkie artykuły i reportaże w mediach są dla debili?Czy uważacie, że Polacy to debile?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A co
9 miesięcy temu ocena: 83%  44
Zawsze będą zwolennicy i przeciwnicy. Ok. Dlatego powinien być wybór. Rodzic decyduje nikt inny..Jest ryzyko musi być wybór.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mn
9 miesięcy temu ocena: 31%  43
Wolę, żeby moje dziecko miało nop niż zmarło z powodu choroby przed którą mogę je ochronić szczepiąc. Dlatego szczepię moje dzieci. Zastanowcie się co powiecie swoim nieszczepionym dzieciom gdy będą umierały z powodu powikłań po chorobie przed którą mogliście je ustrzec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
9 miesięcy temu ocena: 50%  42
Chora wypowiedź...
~ Aa
9 miesięcy temu ocena: 88%  41
Tragiczna wypowiedź. Wolę żeby dziecko miało nop (chyba nie świadoma osoba jaki może być nop) Niż umieralo z powikłań. Nie ma złotego środka może być i tak i siak. Ale to strach i niewiedza pisze te komentarze. Najprościej zastraszyc matkę ojca dziadków czy to małe dziecko
~ Matka
9 miesięcy temu ocena: 83%  40
A co się mówi dzieciom, które umieraja na nowotwory? Co to za tekst? Ile dzieci umiera obecnie na te choroby? W ogole w swiecie.. a ile na nowe jednostki chorobowe, na które nie ma szczepien i nie bedzie.
~ Nick
9 miesięcy temu ocena: 75%  39
A co byś zrobiła dziś masz piękne, cudowne i zdrowe dziecko, A po podaniu szczepionki nagle twoje dziecko staje się niepełnosprawne, wyłączone, bez siły itp. Trzeba zawsze wczuć się w rolę i wejść w skórę rodzica takiego właśnie dziecka. Większość rodziców doznała u własnego dziecka powikłań, nie życzę nikomu aby ktoś przeszedł przez takie piekło... niestety każdy madry do czasu puki nie przekona się o powikłaniach na własnym dziecku. Przykre ale prawdziwe.
~ Nick
9 miesięcy temu ocena: 80%  38
https://youtu.be/2pFyB69w-Xk... Wyłączyć myślenie... nic nie dzieje się bez przyczyny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
9 miesięcy temu ocena: 80%  37
https://youtu.be/6fVk2zHc6qs...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
9 miesięcy temu ocena: 80%  36
https://youtu.be/j5A3iI17qIk... Program który został usunięty z typ ciekawe dlaczego...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama2dzieci
9 miesięcy temu ocena: 100%  35
Jestem rodzicem szczepiacyn dzieci i będę to robić dalej, ale staram się być też osoba obiektywna. Rozumiem tych rodziców, których dzieciom coś się stało po szczepieniach. Sama mam w rodzinie takie dziecko, które niestety przed szczepieniem zdrowe, chwilę po niepełnosprawne. Sama idę z duszą na ramieniu na każde kolejne szczepienie. Wkurza mnie jak lekarz lekceważy moje obawy, kiedyś nawet powiedziała, że katar i kaszel, a nawet temp. do 37.5 to żadne przeciwwskazanie. Wkurza mnie ten nacisk żeby szczepic już mimo wszystko, chociaż ja jako rodzic mam obawy czy dziecko jest zdrowe. I wkurzam się jak lekarz olewa moja prośbę o zrobienie badania krwi przed szczepieniem, abym była pewna czy dziecko jest całkiem zdrowe. Czytałam o co chodziło w tej ustawie. Myślę, że była sprawiedliwa i na plus dla wszystkich rodziców. Niestety w naszym kraju ludzie zamiast sobie dać pomoc , robią sobie większą krzywdę. Nawet nie sobie ale dzieciom. Bo osobiście wolałabym, żeby lekarz dokładniej zakwalifikował mi dziecko a nie tak jak teraz bo on żadnej odpowiedzialności nie poniesie. Nie dziwcie się, że coraz więcej ludzi nie szczepu. Przymus rodzi sprzeciw. Gdyby wam kazali profilaktycznie podawać dziecku co jakiś czas antybiotyk nie buntowalibyscie się? W Unii europejskiej ludzie mają wybór i nie ma takiego sprzeciwu, tan rodzic też nie zostaje sam jeśli coś się stanie. Bądźcie obiektywni! Ja szczepie, ale nie wiem jaka decyzję bym podjęła gdyby moim Dzieciom coś się stało...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
9 miesięcy temu ocena: 100%  34
Fajne zdjęcie z Photoshopa...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja00
9 miesięcy temu ocena: 83%  33
Dlaczego rodzice nie szczepią? W ogromnym procencie ich dzieci doznały powikłań!! Lekkich lub bardzo ciężkich. Ludzie otwierają oczy, czytają, zasiegaja informacji co jest nie tak? Przed szczepieniem było wszystko Ok... A po dzieją się cuda... Dlaczego lekarze i pielęgniarki nie podają przed szczepieniem ulotki do czytania, nie udziela informacji co może się dziać, jak bardzo jest uszkodzona odporność. Jest nad nimi izba lekarska , sąd który może im zabrać prawo do wykonywania zawodu... ile jest takich lekarzy którzy zbyt głośno mówili o powiklaniach... Jeśli nie wiadomo o co chodzi to o pieniądze, konerny farmaceutyczne , gis itp. mają mnóstwo dochodu z tytułu szczepien... Ilu jest lekarzy i pielęgniarek którzy nie szczepia własnych dzieci... mnóstwo... czytajcie ulotki, proście o chpl. Każdy powinien mieć prawo do własnego wyboru.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 100%  32
Pani/Panie ~brr po pierwsze, kto mówi o jakiś pretensjach do lekarzy, bo dziecko zachorowało? osobiście nie spotkałam takiego rodzica (no chyba, że choroba była wynikiem NOPu). Po drugie, jakie ma Pan/ Pani dowody na to,że dziecko zaszczepione lepiej zniesie chorobę?
~ brr
9 miesięcy temu ocena: 30%  31
Chcesz decydować? decyduj to twoje dziecko. Jak zachoruje nie miej pretensji do lekarzy że nic nie zrobili to ty zadecydowałeś. Każde dziecko jest inne i inaczej przechodzi szczepionkę. Gdyby okazał się że zachoruje dziecko szczepione to bądź pewny że lepiej zniesie chorobę niż dziecko nie szczepione.
~ Włączamy.myślenie22
9 miesięcy temu ocena: 75%  30
Dwa lata temu było 133 zachorowania na odre a epidemii nikt nie ogłosił. Teraz jest głośno bo kończy się ważność MMR i trzeba to zużyć inaczej nie będzie zysku. Włączamy myślenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 0%  29
Panie ~Qwerty to skąd daty ważności na opakowaniach szczepionek? widzimisię producentów?
~ Qwerty
9 miesięcy temu ocena: 50%  28
Już dawno pokazano, że nie kończy się ważność żadnych szczepionek, ale lepiej wierzyć agentce ubezpieczeniowej niż oficjalnym raportom specjalistów. Przykre
~ Kama
9 miesięcy temu ocena: 82%  27
Hahaha zal mi wszystkich Was ktorzy wierzycie w bzdury. Widocznie szczepienia ktore zafundowali Wam wasi rodzice w latach 70,80,90 rzeczywiscie maja skutki uboczne w rodzaju braku zdrowego rozsadku. A propo skutkow ubocznych (zaznacze ze nop to tez skutek ubiczny, bo czesc widze tego nie rozumie) szczepien - nobla dla tego kto znajdzie choc jeden lek w ktorego ulotce nie znajdzie inf o skutkach ubocznych jego stosowania. A i tak lykacie na potege tabletki i inne cuda. Czemu? Bo nie chcecie chorowac. Tak wiec dlaczego pozwalacie sie manipulowac i zamiast chronic to co najcenniejsze czyli zdrowie waszycb dzieci zwiekszacie ryzyko wystepowania u nich chorob - chorob zakaznych czyli rozprzestrzeniajacych sie najszybciej? Wezmiecie odpowiedzialnosc jak dziecko wam zachoruje? Jak wystapia smiertelne skutki choroby? Wezmiecie odpowiedzialnosc jak zarazi pol grupy w przedszkolu? Kogo wtedy bedziecie obwiniac? Zacznijcie myslec. CzyWam szczepienia zaszkodzily? A gwarantuje ze mial je kazdy...myslcie a nie poddawajcie sie manipulacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
9 miesięcy temu 26
Kachna dlaczego kłamiesz? "Umieralność niemowląt w Polsce nie jest wysoka i od r. 1988 spadła z 16 do nieco ponad 4 zgonów na 1000 urodzeń żywych." PROF.DR HAB.N. MED. MIROSŁAW J. WYSOCKI dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. Podobnie jest na całym świecie. Przejdź się po pierwszym lepszym cmentarzu, pooglądaj nagrobki małych dzieci i porównaj daty. Nie istnieją żadne naukowe dowody na to, że aluminium zawarte w szczepionkach może być szkodliwe dla dziecka czy dorosłego. Natomiast niezaprzeczalnym faktem jest, że przebycie groźnych chorób stanowi większe obciążenie dla organizmu i może stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.
~ Kachna
9 miesięcy temu ocena: 50%  25
Wszczepiennosc chorób ma większy % niż zdrowe dziecko zarazi się przez kontakt. Poza tym jak zapewne mało kto słyszał zdrowy silny organizm zwalczy wszystko dlatego suplementacja jest tak ważna. Organizm osłabiony który złapie chorobę czy virus leczy antybiotyk. NIE ma innego systemu leczenia. Poza tym szczepionki z lat 70-80-90 zawierały 30%-40%mniej aluminium czy preparatów szkodliwych niż te dzisiaj. Więc nie ma co porównywać że nam d nie rozwalilo i mamy się świetnie bo ile kobiet leczy bezplodnosc? Z powietrza raczej to nie jest ale właśnie 30lat temu ktoś miał pomysł na biznes invitro. Pomijając inne dolegliwości które wogole nie kojarzy się z naszymi bezpiecznymi szczepieniami z tamtych lat. Ile było szczepionek wtedy ile jest dziś i jakiej jakości. Bez żadnych badań naukowych. I proszę porównać umieralnosc dzieci wtedy a jaka jest teraz. Ile tych biednych malenstw do roku umiera bo nie wytrzymuje syfu co im się wstrzykuje. Dlatego poglebiajmy wiedzę to nie lata 80 gdzie jedyna informacje dostawali nasi rodzice od lekarza. Jest dostęp tylko chęci brak bo przecież medycyna idzie z podstępem więc nie może szkodzić..
~ ...
9 miesięcy temu ocena: 64%  24
Tak w kazdych tabletkach sa ulotki a w nich przeciwskazania i po kazdym może byc nop tylko jak kupujesz tabletki w aptece nikt ci nie kaze łykac ich nie musisz tego robic nikt ci do gardła nie wpycha wiec ogarnij sie trohe z tym najeżdżaniem na ludzi jak nie znasz co niekturych ludzkich tragedi nie życze ci zeby twoje dziecko miało nop po szczepionce ale na niekturych ludzi tylko takie coś zadziała bo nie uwierzy dopuki nie wsadzi palca w rane chrystusa ..... gdyby takie tragiczne skutki miało to ze szczepienia sa dobrowolne to by w innych krajach były ciagle epidemie a ich nie ma tylko w 2krajach sa obowiazkowe i to akurat w naszym .
~ :)
9 miesięcy temu ocena: 24%  23
Widzę, że znachor Zięba ma coraz więcej zwolenników. Ale jak to mówią głupich nie sieją ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Walek
9 miesięcy temu ocena: 57%  22
Znachor tylko dla tych co czytaja skrutowce. I słuchają tvn. Jurek otwiera oczy na przekręty. Nie leczy tylko cały czas zwraca się do LEKARZY którzy bezpieczniej wola nazwać go znachorem niż podjąć wyzwanie badań czy suplementacji człowieka. Dobrze ze jest coraz więcej lekarzy popierających Jurka i co wyprowadza z choroby bez niszczenia zdrowia.
~ Wolny wybór
9 miesięcy temu ocena: 67%  21
Zięba nie jest znachorem, to po pierwsze. Po drugie, proszę zwrócić uwagę dlaczego ludzie szukają informacji o przychylają się do informacji przekazywanych od Jerzego Zięby? A to dlatego, że medycyna akademicka zawiodła, nie pomogła, zostawiła ich samym sobie jako tzw nieuleczalnie chorych.... A tu cyk, witaminy, minerały, zdrowy tryb życia i człowiek zdrowie odzyskuje... Aż lekarze nie wierzą i mówią, że to cud
~ crowa
9 miesięcy temu ocena: 60%  20
~ Jerzy Z. To jest pytanie retoryczne? Mimo to odpowiem: informacja, edukacja i zdrowy rozsadek. Dlatego, mimo ze nie ma obowiazku, poziom szczepien jest wyzszy niz w Polsce. My mentalnie jestesmy ciagle dziki wschod i "myslenie magiczne" [ortodoksyjny jehowizm katolicki] panie Jerzy.
~ Jerzy Z.
9 miesięcy temu ocena: 62%  19
Trochę merytoryki, bo twój komentarz do dyskusji nic nie wniósł. Dwa nic co jest obowiązkowe dla człowieka nie jest dobre. Podatek dochodowy, składki zus, szczepionki. I proszę o odpowiedź właśnie ciebie dlaczego w Belgi, Wielkiej Brytanii, Niemczech nie ma OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIEŃ. Dlaczego? Także jak sie nie znasz to lepiej sąsiadów na fb pooglądaj.
~ toskliwamama30
9 miesięcy temu ocena: 63%  18
DOBROWOLNOŚĆ - WYBÓR !!! Żyjemy, wydaje mi się, że wolnym demokratycznym kraju ... ale to co się robi ws. szczepień to już przegięcie !!! Szczepić za wszelka cenę, nawet nop nie jest tu przeciwwskazaniem, liczy się tylko kasa , a nie zdrowie naszych dzieci . Nagonka przez media , sanepidy, grzywny ,sady ... i co jeszcze musi znieść rodzic , którego dziecko doznało powikłań po szczepieniu ??? W 20 krajach UE nie ma obowiązku , pełno uchodźców w koło , a epidemii nie ma w żadnych z tych krajów , a u nas co się dzieje ?!!! POLSKO OBUDŹ SIĘ !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 0%  17
Pani crowa dopóki wszyscy łożymy na publiczną edukację dzieci nikt nie ma prawa wykluczyć tych dzieci ze szkół... Ponadto, aby wprowadzić takie rozwiązanie należałoby również znieść obowiązek szkolny...
~ crowa
9 miesięcy temu ocena: 45%  16
Pani dziecko nie ma aktualnych szczepien? Nie ma wstepu do panstwowego przedszkola, nie uczy sie w panstwowej szkole. Pani wybor.
~ Czytelniczka
9 miesięcy temu ocena: 58%  15
Jest ryzyko musi być wybór! Poczytajcie sobie o NOP ach. A nie wyzywacie od imbecyli itp. To samo możemy powiedzieć o rodzicach którzy bez zastanowienia się zaprowadzaja dzieci na szczepienia. A takie zapytanie mam czy ktoś chociaż raz przeczytał ulotkę szczepionki albo poprosił lekarza o specyfikacji ChPL? Podejrzewam, że nie bo jak te ślepe owce wierzycie, że szczepionka jest zbawieniem i działa na wszystko. Bo lekarz powiedział że jest dobra. I jeszcze jedna kwestia dlaczego rodzice dzieci szczepionych cudownymi szczepionkami tak bardzo boją się dzieci które nie są zaszczepione. Przecież Wasze otrzymały magiczna szczepionkę więc ja się pytam czego się boicie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woj
9 miesięcy temu ocena: 50%  14
a więc pytam się Pani czytelniczki czy też Pani nie wozi swojego dziecka w foteliku ? hmm ?
~ Jerzy Z.
9 miesięcy temu ocena: 57%  13
Szczepionki, to holokaust Polaków. Ile w nich rteci, aluminum. Chinscy producenci, na ulotce szczepionki masa efektow ubicznych. Ale pani w punkcie ci powie "moze miec goracze". Tak samo lekarze, idziesz z choroba i zero myslenia. Jest procedura, jest rak jest chemia itd. Na wszystko dzis tabletki. W pleszewie 15 lat temu 4 apteki, dzis razy dwa. Leczyc nie wyleczyc. Koncerny daja w lape zeby swinia przy korycie zrobila ustawe ze dana szcepionka jest obowiazkowa. Bo przeciez ktora szczepionka jest darmowa. Ktora koncern daje za darmo dla dobra ludzkosci? W punkcie nie placisz, placisz w podatku. Lacznie z łapówka. Dlaczego lekarze nie szczepia sie na grype? Dlatego ze szcepionka jest na wirus z zeszlego roku, a tylko jackowski wie jaki wirus bedzie w danym roku. Wiec nie ma prawa zadzialac. Oczyswiscie jak idziesz do lekarza z przeziebieniem jestes wciagany w statystki grypy. Bo masz niby objawy grypy. I zas sluchasz ze w roku X bylo tyle zachorowan na grype. Ale tak naprawde u nikogo wirusa grypy nie stwierdzono. Dziekuje do widzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woj
9 miesięcy temu ocena: 67%  12
Proszę Pani czytelniczki, pozwoli Pani że nie będę oceniał Pani wiedzy na ten temat ponieważ ZADEN fotelik sprzedawany na terenie naszego kraju legalnie nie może nie spełniać norm bezpieczeństwa. To po pierwsze, po drugie to wlasnie na nas rodzicach spoczywa odpowiedzialność za zdrowie naszych dzieci więc byłbym kretynem jeśli negowalbym lata badań oraz wiedzę ludzi dzieki którym wiele chorób takich jak Polio zniknęło na zawsze. Jeśli Pani potrafi spokojnie myśleć o tym co powie Pani swojemu dziecku jeśli zachoruje z pani winy i spyta Dlaczego inni na to nie chorują tylko ja to podziwiam Pani odwagę i dojrzałość...
~ crowa
9 miesięcy temu ocena: 38%  11
Co za glupia, zmanipulowana i niebezpieczna wypowiedz.
~ Czytelniczka
9 miesięcy temu ocena: 78%  10
Panie Woj. A co ma wóżenie dziecka w foteliku samochodowym do szczepień? ale jeśli już Pan pyta to ja też zadam Panu pytanie od dupy strony. Czy wróżenie dziecka foteliku samochodowym zakupionym w zestawie 3w1 jest bezpieczne? Hmm wydaje mi się że nie ponieważ ten owy fotelik nie spełnia żadnych norm bezpieczeństwa a jednak rodzice ważą w tych fotelikach swoje dzieci. No bardzo mi przykro ale to od naszej świadomości zależy zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci. Nie każdy z rodziców posiada odpowiednią wiedzę na temat ateistów i bezpiecznych fotelików i tego że fotelik powinno się jechać wybrać do danego modelu samochodu. Bo to że fotelik pasuje u kolegi nie będzie musial pasował u mnie. Ale jak widzę i w tym temacie nie jest Pan zbyt dobrze wedukowany. Przykro mi ponieważ To My rodzice odpowiadamy za swoje dzieci. I musimy swoją wiedzę poszerzać w różnych dziedzinach. Więc Panie Woj. Najpierw edukacja samego siebie później edukacja innych. Bo z taką wiedzą aż wstyd się wypowiadać.
~ Woj
9 miesięcy temu ocena: 42%  9
Panie.... tyle teorii spiskowych to nawet Macierewicz by nie wymyslił... oj przepraszam jeśli to jakiś autorytet .... bo podejrzewam że tak....
~ ld
9 miesięcy temu ocena: 60%  8
Jak to ktoś mądrze napisał: Ludzie nie musicie szczepić swoich dzieci, zaszczepcie tylko te, które chcecie zachować przy życiu... Imbecyle!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 50%  7
a jak umrze dziecko zaszczepione, bo doznało NOPu to też rodziców wyzwiesz? (odpowiem sama) nie...bo przecież dziecko umarło zgodnie z procedurami..
~ eeeeew
9 miesięcy temu ocena: 67%  6
A ja powiem tak: nie szczepcie tych które chcecie aby były zdrowe!!
~ Patryk
9 miesięcy temu ocena: 50%  5
https://youtu.be/qHSStN_fYs8... jeden film i wszystko wyjaśnia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woj
9 miesięcy temu ocena: 70%  4
liczba debili również wzrasta... ja mam jedno pytanie do każdego kto sie zastanawia czy szczepić swoje dziecko. Czy z racji tego że źle zamocowany fotelik dla dziecka w samochodzie może spowodować smierć dziecka w przypadku wypadku bądź poważny uszczerbek na zdrowiu to ktoś nie wozi swoich dzieci w fotelikach ? no pytam sie ??? Ludzie włączcie myslenie....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stara_dusza
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Panie ~Woj po pierwsze, analogia słaba, bo liczba NOPów jest dużo większa niż śmierci z powodu źle zapiętego fotelika. Po drugie, są takie miejsca, w których można przewozić dziecko bez fotelika- autobusy miejskie, taksówki itp.? Dzieci tam są bardziej bezpieczne niż w samochodach swoich rodziców? Po trzecie, tak- ta kwestia nie powinna być uregulowana prawnie (bo przerost przepisów różnego typu jest największą bolączką naszego kraju) jak w obecnej sytuacji. A i tak, jak Pan słusznie zauważył, mało który rodzic zdecydowałby się na przewożenie dziecka. Pozostaje więc pytanie, skoro szczepionki to takie dobro, jak foteliki i pasy bezpieczeństwa to po co do nich przymuszać?
~ pleszew
9 miesięcy temu ocena: 82%  2
k,to by pomyślał że człowiek sam załatwi problem przeludnienia na ziemi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Patryk
9 miesięcy temu ocena: 63%  1
Przeludnienie to mit :)