Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Wakacje na Sycylii - 3 najlepsze wycieczki fakultatywne

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    26.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A

Sycylia należy do największych skalistych wysp Morza Śródziemnego. To jedno z najbardziej różnorodnych oraz najatrakcyjniejszych regionów Włoch. Przyciąga turystów nie tylko piaszczystymi plażami, lazurowym morzem i urokliwymi gajami oliwnymi, ale także wielonarodowym bogactwem kulturowym - Grecy postawili w tym miejscu wspaniałe świątynie i teatry, zaś Rzymianie upiększyli miasta mozaikami.

Wycieczki fakultatywne na Sycylii cechuje różnorodność. Oto trzy najciekawsze propozycje, dla tych, którzy planują urlop, weekend lub wakacje na Sycylii (lista sprawdzonych ofert: https://www.fostertravel.pl/wczasy/wlochy/sycylia/ ). Wycieczki fakultatywne zwykle kupowane są u rezydentów lub w lokalnych agencjach turystycznych:
    1. Agrigento - Dolina Świątyń
Trasa wiedzie do Agrigento, urokliwego miasta śmiertelników. Legenda mówi, że starożytni Grecy jedli tak, jakby mieli nie dożyć dnia następnego i budowali tak, jakby mieli żyć wiecznie. Agrigento, dawniej nazywane Akragas, było metropolią antycznego świata. Obejrzeć tutaj można jedną z najbardziej romantycznych świątyń na Sycylii - świątynię Juno. Jest ona nazywana także świątynią Hery. Ponadto jedną z najlepiej zachowanych świątyń na świecie - Concordii.  Poniżej położona jest willa Aurea oraz świątynia Herkulesa. Następnie jest świątynia Zeusa (największa wśród świątyń doryckich). Wycieczka kolejno wiedzie do Piazza Armerina. Zwiedzanie urokliwej willi z czasów rzymskich - Villa del Casale. Zdobiące ją mozaiki podłogowe uznawane są za najpiękniejsze na świecie (pod względem utrzymania, jak i kolorystyki) i wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury.
    2. Etna i Taormina
Etna jest największym aktywnym wulkanem w Europie. Jej potężne zarysy to symbol prowincji Katania. Podczas wycieczki można podziwiać nieczynne kratery Sivestri. Podróż przez miasteczka Zafferana, Santa Venerina oraz Taormina. Ponadto zwiedzanie grecko - rzymskiego amfiteatru i starówki ze słynnym Corso Umberto, Odeonem i katedrą.
    3. Lipari i Vulcano
Trasa wiedzie przez północne wybrzeże Sycylii i jej naturalną roślinność. W Miazzo przesiadka na prom, który zawiezie na wyspę Lapri. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego, największa w archipelagu Wysp Liparyjskich. Znajduje się tutaj wiele zabytków. Muzeum Eolskie mieszczące się w zamku Lipari, kościoły, pałac biskupi oraz katedra z XV w.  Następnie wyspa Vulcano z plażami, z piaskiem czarnego koloru pochodzenia wulkanicznego. Kąpiel w gorących źródłach.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!