Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Widząc wzrok ochroniarza, szybko opuścili sklep

› Społeczeństwo ponad rok temu    23.03.2017
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotosenmeer.nl - Fotolia

Policjanci z Gostynia wyjaśnili sprawę tzw. kradzieży marketowych. Zatrzymane zostały dwie osoby kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu kaliskiego.

R E K L A M A

Policjanci nad sprawą pracowali od 15 lutego tego roku, czyli od dnia, kiedy pracownik ochrony jednego z gostyńskich marketów opowiedział im o swoich podejrzeniach wobec pewnych osób, które przebywały w sklepie i prawdopodobnie chciały dokonać kradzieży towaru. - Z przedstawionej przez niego relacji wynikało, że kobieta i mężczyzna dziwnie się zachowywali i gdy zaczął im się baczniej przyglądać, ci pośpiesznie opuścili sklep. Wychodząc za nimi, zauważył w oddali, jak wsiadali do samochodu koloru białego o początkowych numerach rejestracyjnych, które wskazywały, że pojazd jest zarejestrowany w Kaliszu – relacjonuje Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. Figuranci w tym dniu byli w kilku różnych marketach i zawsze kupowali małą ilość niedrogich artykułów. Dodatkowo dzień później dzielnicowy z Piasków otrzymał niemal identyczne zgłoszenie od pracownika miejscowego marketu.

Kryminalni pracując nad sprawą ustalili dane personalne i miejsce zamieszkania osób, podejrzewanych o liczne kradzieże w marketach. Policjanci zebrali mocne dowody, świadczące o tym, że 27-letnia kobieta i jej 29-letni wspólnik okradli kilka sklepów w powiecie gostyńskim. - Z marketów wynosili czekolady, bombonierki i kawy różnych marek i gatunków. Para została zatrzymana o powiecie kaliskim przez miejscowych funkcjonariuszy – mówi rzecznik gostyńskiej policji.

Oprócz wyjaśnienia tych spraw, śledczy udowodnili im kilka innych kradzieży, których dokonali w powiatach jarocińskim, krotoszyńskim, pleszewskim i ostrowskim. Łączna wartość strat, na jakie narazili pokrzywdzonych wyniosła prawie 2 200 zł.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i zostali przesłuchani. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czytaj także: Mateusz z MasterChef Junior: Mamo, zgłoś mnie do programu!

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xd
ponad rok temu ocena: 50%  6
Rzetelna redakcjo a kiedy poinformujecie mieszkańców jak to szlachta psa traktowała https://www.facebook.com/perma...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
ponad rok temu ocena: 100%  5
Redakcja poinformowała mieszkańców o tej sprawie w dniu 15.03.2017. Informacje trzeba czytać a nie tylko przeglądać! http://www.zpleszewa.pl/artyku...
~ WSTYD WSTYD WSTYD
ponad rok temu ocena: 100%  4
To są płotki w porównaniu z pewnym znanym jarocinskiej właścicielem sklepów który regularnie okradał jedną z największych jarocinskiej hurtowni. Ten to miał tapet. A u siebie w sklepach jaki wazniak hohoho...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TRAFI..KAlika,kalika
ponad rok temu ocena: 100%  3
Zastanawiam sie co sklania ludzi ktorym sie dobrze powodzi do regularnej kradzieży ??? Nie maja wyobrazni ze wpadka jest tylko kwestia czasu a potem bedzie tylko wstyd na dlugie lata. Przeciez w Jarocinie taka slawa przechodzi z pokolenia na pokolenie a smród nigdy nie wietrzeje.
~ Klient
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jakieś bliźsze dane tego gościa ? Nie.chciałbym kupowač u złodzieja .
R E K L A M A
~ Jozef
ponad rok temu ocena: 100%  1
Niedługo święta i kradzieży będzie jeszcze więcej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A