Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Wielki miś od marszałek trafił do Pleszewa! [ZDJĘCIA]

› Aktualności ponad rok temu    7.02.2018
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Pleszew. - W domu mam mnóstwo pluszaków, ale ten będzie chyba największy – śmieje się Matylda. Jej mama – Marta Kinas – wylicytowała niedawno w ramach aukcji internetowej na rzecz WOŚP ogromnego misia ufundowanego przez marszałek województwa Marzenę Wodzińską.

 

R E K L A M A

Uroczystość wręczenia ogromnego pluszaka odbyła się dziś w siedzibie pleszewskiego Ratusza.

– Bardzo się cieszymy, że miś trafił właśnie tutaj. Pleszew gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 1994 roku. Obecnie głównym organizatorem są nasi harcerze – przypomina Marian Adamek, burmistrz Pleszewa.

Fundatorem wielkiego misia była Marzena Wodzińska.

– W sumie były dwa: jeden licytowany był na aukcji w Kaliszu, drugi na aukcji internetowej. I właśnie dzięki internetowi misiek wrócił do Pleszewa – opowiada pani marszałek.

Wrócił, bo wcześniej – przed wystawieniem na aukcje – był właśnie u nas, aby podpis mógł na nim złożyć osobiście św. Mikołaj, który odwiedził miasto w grudniu.

– Bardzo mnie cieszy, że ta hojność popłynęła właśnie z Pleszewa. Bo to, że pani Marta wylicytowała to jedno, ale drugie – wpłaciła kwotę wyższą niż wynikała z licytacji – zdradza Marzena Wodzińska. I dodaje: Najważniejszy jest cel, na jaki pieniądze są przeznaczone. Wierzyłam w hojność mieszkańców Wielkopolski i się nie zawiodłam – ze wszystkich przedmiotów, które przeznaczyłam na WOŚP udało się zebrać ponad 5,5 tys. zł. W środę poza misiem wręczyła dzieciom pani Marty także dodatkowy prezent – parasol z 26. edycji WOŚP.

Radość była oczywiście spora. A jak wyglądały kulisy samej licytacji? 

- Zobaczyłam tego misia u pani marszałek na Facebooku. I razem w domu podjęliśmy decyzję: miś będzie z nami mieszkał – opowiada z uśmiechem Marta Kinas.

 

WOŚP – jak zdradza – wspiera od początku. A wielki miś – pod czułą opieką Matyldy i Heleny – pojechał na koniec do domu…

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ trefniś
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Miś na miarę naszych czasów! Łubu dubu!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A