Wielki sukces Weroniki Kaźmierczak

Wielki sukces Weroniki Kaźmierczak - Zdjęcie główne

Weronika Kaźmierczak uczestniczyła w miniony weekend w Suwałkach w 70. Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Reprezentantka LKS-u OSiR Pleszew wystartowała z powodzeniem w dwóch konkurencjach.

W biegu płaskim na dystansie 3000 metrów zajęła wynikiem 10:49,79 trzynaste miejsce. Ale to była tylko uwertura do biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Podopieczna trenera Bernarda Woźniaka osiągnęła czas 7:14,55 (rekord życiowy) i zajęła szóstą lokatę! – Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu. Bieg poprowadzony został w bardzo szybkim tempie, a jego zwyciężczyni, Aneta Konieczek, uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie w kategorii juniorek – powiedziała dobrzyczanka. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobyła aż 10 punktów. W marcu wzięła już udział w Żaganiu w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Przełajowych. Zajęła wówczas na dystansie 2000 metrów dziesiątą pozycję, dającą pięć punktów. W tym roku zgromadziła zatem 15 oczek.