Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wielkopolska Pyra królowała w Brzeziu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

› Aktualności 7 miesięcy temu    30.09.2018
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Podczas Festiwalu Wielkopolskiej Pyry w Brzeziu odbył się Turniej Wsi i Osiedli Gminy PleszewPodczas Festiwalu Wielkopolskiej Pyry w Brzeziu odbył się Turniej Wsi i Osiedli Gminy Pleszew

Brzezie. Gmina Pleszew. W Brzeziu odbył się Festiwal Wielkopolskiej Pyry. Cykliczna impreza połączona została z Turniejem Wsi i Osiedli. Najlepsza okazała się ekipa z Marszewa!

 

Dopisało niemal wszystko: pogoda, humory, frekwencja wśród mieszkańców. W Brzeziu odbył się Festiwal Wielkopolskiej Pyry, podczas którego była masa atrakcji.

R E K L A M A

Głównym bohaterem była oczywiście... pyra odmieniana przez wszystkie przypadki. Nie zabrakło konkurencji z nią związanych oraz degustacji za sprawą pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pleszew.

Jedną z głównych atrakcji był jednak Turniej Wsi i Osiedli, podczas którego zmierzyli się ze sobą reprezentanci poszczególnych stron gminy Pleszew. W tym roku niestety nie dopisała frekwencja uczestników - w szranki stanęły ze sobą zaledwie trzy drużyny: z Brzezia, Grodziska oraz Marszewa. 

Dopisały jednak humory, bo dobra zabawa była podstawą całej imprezy. Konkurencje były wyszukane: od rodzinnych - jak np. bieg z kołem, poprzez siłowe: jak najdłuższe trzymanie worka ziemniaków czy przeciąganie liny - aż po niestandardowe - jak rzut mopem dla pań.

Najlepsza okazała się ekipa z Marszewa, która zgarnęła 15 punktów zajmując tym samym pierwsze miejsce i zdobywając czek na 1500 zł. Drugie Grodzisko zdobyło 14 punktów i czek na 1200 zł a gospodarze - Brzezie - punktów 13, trzecie miejsce i czek na 1000 zł.

Na miejscu nie zabrakło występów dzieci z przedszkola w Brzeziu, biesiady z kapelą Pleszewioki oraz pysznej degustacji - w tym kiełbasek z ogniska. Impreza połączona została również z rowerowym rajdem... po pyrę oczywiście. Trasa biegła z Pleszewa do Brzezia. 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z IMPREZY

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ pleszewiok
  7 miesięcy temu ocena: 25%  1
  Brawo wszystkie drużyny ! Gratulację Marszew !!!
  R E K L A M A
  R E K L A M A