Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aklak
R E K L A M A

Wmurują kamień pod inwestycję za ponad 10 mln zł

› Aktualności 10 miesięcy temu    1.12.2017
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Budowa hali w Kościelnej Wsi rozpoczęła się w sierpniu.Budowa hali w Kościelnej Wsi rozpoczęła się w sierpniu.

Gmina Gołuchów. Kościelna Wieś. W poniedziałek odbędzie się oficjalnie wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej w Kościelnej Wsi. W „kapsule czasu” znajdzie się m.in. nasza gazeta - „Życie Pleszewa”. A potężna inwestycja - za ok. 10,4 mln zł - powinna zostać ukończona w przyszłym roku.

 

R E K L A M A

Przypomnijmy: o planowanej inwestycji w Kościelnej Wsi pisaliśmy już kilkakrotnie na naszych łamach. W sierpniu rozstrzygnięto przetarg, do którego zgłosiły się w sumie trzy przedsiębiorstwa. Ostatecznie wygrała firma „Antczak” z Kalisza, która zaproponowała najmniejszą cenę: 10 mln 397 tys. zł.

- To i tak nieco więcej niż zakładaliśmy, jednak po dyskusji z radnymi uznaliśmy, że będziemy realizować tę inwestycję - mówił wówczas w rozmowie z „Życiem Pleszewa” wójt gminy Gołuchów, Marek Zdunek.

Planowana inwestycja - która wcześniej wzbudzała spore emocje podczas sesji rady gminy - także te negatywne, związane z kosztami - cieszy jednak samych mieszkańców wsi. Nowy budynek pozwoli nie tylko na organizację większej ilości zajęć i rozgrywek sportowych (powstanie tu m.in. nowe boisko do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego oraz nowa siłownia), ale także doposaży szkołę w dodatkowe pomieszczenia - poza budową hali powstaną bowiem też nowoczesne sale do zajęć przyrodniczych, biologicznych, chemicznych, fizycznych, językowych, kółek zainteresowań oraz gabinety wspierające rozwój uczniów – logopedyczne i terapii sensorycznej.

Prace przy budowie trwają od końca sierpnia, jednak za tydzień, 4 grudnia, planowane jest oficjalnie wmurowanie tutaj kamienia węgielnego. Umieszczona zostanie tam także mała „kapsuła czasu” w której znajdzie się m.in. nasza gazeta.

- Uroczystość zaplanowana została na godz. 14.00. Zostanie podzielona na kilka części, poza poświęceniem i wmurowaniem kamienia węgielnego na placu budowy odbędzie się również część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi - informuje dyrektor placówki Katarzyna Laskander.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pomocnik murarza
10 miesięcy temu 1
Przyjdę z kielnią i rajberką
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A