Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Wojewoda: Dyżury aptek mają być całodobowe

› Aktualności 11 miesięcy temu    24.02.2018
komentarzy 29 ocen 1 / 100%
A A A

Powiat pleszewski. Wojewoda wielkopolski uchylił uchwałę rady powiatu dotyczącą harmonogramu dyżurów aptek w porze nocnej i świątecznej na terenie powiatu pleszewskiego.

 

R E K L A M A

Jak zaznaczono w rozstrzygnięciu, harmonogram powinien być całodobowy, a tymczasem u nas godziny otwarcia rada powiatu ustaliła najpóźniej do godz. 24.00.

Co to zmieni w praktyce? 

PRZECZYTASZ O TYM W NAJBLIŻSZYM PAPEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gregor
11 miesięcy temu ocena: 25%  29
Prowadzenie apteki nie wymaga jedynie posiadania uprawnień farmaceuty, ale zezwolenia. To jest "działalność reglamentowana". Wydawana na ogólnych zasadach jakie określa Ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2004 r., nr 53, poz. 533 ze zm.) Jeśli ktoś do nich dostosować się nie potrafi, oznacza tylko tyle, że na to zezwolenie nie zasługuje. I tym powinny się kończyć pleszewskie widzimisie pt. "nie otwieram bo mi się nie opłaca". Jeśli pleszewscy farmaceuci liczą zysk z doby a nie choćby z miesiąca, to nie mają żadnego pojęcia o gospodarce wolnorynkowej. A już tym bardziej o służbie dla społeczeństwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Enty
11 miesięcy temu ocena: 75%  28
Kolega @gregor nie rozumie ustaw. Nie dziwi mnie to. Ustawa, która wymieniłeś naklada obowiązek zapewnienia dostępu do usług farmaceutycznych/apteki zgodnie z zainteresowaniem mieszkańców na radę powiatu/powiat. Ta z kolei interpretuje sobie ten przepis pod siebie i nic poza wydaniem uchwały nie proponuje. Ciekawe dlaczego w wypadku poz nie ma tego problemu? Zatem mamy sytuację problematyczna. A chodzi tylko o to by trzymać się zasady praca - wynagrodzenie. Czy radni nie pobierają diet, delegacji, kilometrowki itd podczas swej służby społeczeństwu? To aż takie proste. Wystarczy trochę pomyśleć.
~ gregor
11 miesięcy temu ocena: 36%  27
Dlaczego podnosi się tutaj argument "pracy za darmo" ? Czy Aptekarz pracuje za darmo ? Czy magister farmacji lub farmaceuta za dnia pracuje w owej aptece za darmo ? Nikt nie karze im pracować za darmo. Nakazano ustawą rozszerzyć godziny pracy apteki. Apteka to z założenia jest czymś więcej niż punktem handlu medykamentami z nastawieniem na zysk (vide stoisko na stacji benzynowej). Jeśli Apteka otrzymała zezwolenie na funkcjonowanie to zgodnie z warunkami tego zezwolenia ma postępować. Jeśli zasady otrzymania zezwolenia nie odpowiadają, właściciel powinien się przebranżowić. Na przykład na sklep z odzieżą używaną. Tam nie ma odgórnego nakazu pracy raz czy dwa w miesiącu dla pożytku publicznego w nocy. Pozdrawiam pracowników piekarni i firm transportowych. Nikt im nie nakazuje, a pracują w nocy. By aptekarz przed otwarciem miał ciepłe bułeczki i zamówione leki na czas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lepopod
11 miesięcy temu ocena: 17%  26
Świetny komentarz - gregor. Trafiłeś w "10"
~ waleriana
11 miesięcy temu ocena: 18%  25
Alin - te Twoje "pozdrawiam " brzmi fałszywie. Dokładnie idzie wyczuć w komentarzu.
R E K L A M A
~ Alin
11 miesięcy temu ocena: 67%  24
System świadczenia usług farmaceutycznych w Polsce polega na tym, że apteka utrzymuje się TYLKO z marży z leków 100%, OTC oraz tej narzuconej przez Państwo w lekach refundowanych. Tutaj farmaceuta (jak na Zachodzie) nie generuje zysku dla apteki (wypłacanego przez Państwo) za świadczenie określonych usług dla pacjentów. Zatem, jeżeli w nocy przyjdzie do apteki kilka-kilkanaście osób ta apteka nie może utrzymać tego dyżuru. Nie jest władna z marży opłacić wszystkiego i wyjść na 0. Jest to zatem, nawet nie praca za darmo, a dokładadnie do interesu. Czy zmuszanie kogoś do tego leży obszarze szerokorozumianych zasad współżycia w społeczeństwie? Nie sądzę. Abstrahując. Na miejscu pacjenta zainteresowałbym się bardziej czy w aptece właściciel (często niefarmacetua) zapewnia obecność fachowego personelu. Magister farmacji MUSI być ZAWSZE gdy apteka jest otwarta. Pytajcie zatem Państwo (jeżeli macie bardziej skomplikowane pytania) o rozmowę z magistrem. Pozdrawiam serdecznie
~ Andrzej
11 miesięcy temu ocena: 43%  23
Kolejna kasta zawodowa chce rządzić, tym razem w Pleszewie. Poczułem pogardę dla ludzi za ladą w aptece.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 38%  22
Widzę że aptekarze opanowali komentarze. Kiedy macie dyzur to macie miec otwarte i koniec! Nie obxhodzi mnie kto wam za to zaplaci wy macie sluzyc nam ludzia tak jak lekarze. Nie po to mamy 20 aptek w ppl zeby w nocy do kalisza jezdzic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alin
11 miesięcy temu ocena: 92%  21
@Obywatel Tutaj wlasnie widac podejscie ludzi do pracy innych. Jestes zenujacy. Szkoda, ze nie podpisujemy sie tutaj nazwiskami. Lekarze i farmaceuci maja wykonywac okreslona prace, za ktora musza otrzymac wynagrodzenie. Koniec krona.
~ Matka
11 miesięcy temu ocena: 38%  20
Taka sytuacja - dziecko wieczorem dostaję gorączkę. Leki przeciwgoraczkowe nie pomagają. Lekarz na pogotowiu dziecko zbadał wypisał antybiotyk i kazał niezwłocznie podać. Godzina 22.00 nie mamy dostępu do Internetu żeby sprawdzić która apteka ma dyżur więc jeździmy od apteki do apteki bo na każdej wisi inna informacja. Dojeżdżamy w końcu do apteki która ma dyżur i co? I nic. Zamknięte nikt nie reaguje na dzwonek. Godzina 22.30 - dyżur teoretycznie do 24. Pojechaliśmy do Kalisza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zetor
11 miesięcy temu ocena: 65%  19
I stało się komuś coś? Jak często potrzeba leków w nocy? Wycieczka raz, dwa razy do roku do Kalisz to tak wielki problem? Koszt na paliwo 20-30zł, ale żeby tego uniknąć mieszkańcy i starostwo żąda pracy za darmo od kogoś innego. Za pracę należy się wynagrodzenie. Lekarz na wieczorynce otrzymuje wynagrodzenie za godzinę, czy śpi, czyta, czy bada pacjentów. Dlaczego farmaceuta ma otrzymać w nocy wynagrodzenie tylko ze sprzedaży/obsługi pacjenta. Czy widzicie Państwo tutaj nieścisłość?
~ W11
11 miesięcy temu ocena: 94%  18
Klamiesz. Nie ma tabliczek z adresami aptek dyzurnych, bo przeciez nie dyzuruja. Starostwo wprowadza w blad publikujac grafik, ktory wojewoda uniewaznil.
~ Osa
11 miesięcy temu ocena: 39%  17
Dobrze byłoby znać adres tej apteki. Takie sytuacje należy piętnować i zgłaszać do pana Starosty.
~ Zyta
11 miesięcy temu ocena: 43%  16
Zagra Twoje argumenty, że mała miejscowość i mniejsza ilość klientów nie do końca do mnie trafia. Mam rodzinę w Międzychodzie miasto porównywalne wielkością i ilością mieszkańców do Pleszewa i tam apteki mają dyżury w nocy. Widać można
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zagra
11 miesięcy temu ocena: 61%  15
Problem polega na tym, ze starostwo i p. Wojewoda chca zmuszac kogos do pracy za darmo wtedy, kiedy oni smacznie spia. Dofinansowac dyzury calodobowe - prace magistra i koszty apteki, a problem sie rozwiaze. Tylko, ze u nas w Polsce jest tak, ze kazdy mysli, iz jest najwazniejszy, a reszta ma sluzyc i to najlepiej darmo jeszcze. Przykro mi, ale nikt nie bedzie spolecznie zarywal nocki, bo mama jedna z druga zapomniala syropku kupic. Stany zagrozenia zycia natomiast sie hospitalizuje. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zagra
11 miesięcy temu ocena: 89%  14
@On Pycha, bo ktoś używa tytułu adekwatnego do wykształcenia? Ktoś tu chyba ma kompleksy. A farmaceuta (farmaceutka) to właśnie magister farmacji, i taka osoba może udzielać porad i pracować w nocy w aptece. Proszę uzupełnić swoją wiedzę. Na każdej zmianie musi być magister w aptece. A że pacjenci nie wiedzą kto im porad udziela i nie proszę o rozmowę z magistrem to już inna sprawa. Na Zachodzie nie do pomyślenia. Technik farmaceutyczny to nie farmaceuta, a personel pomocniczy, również bardzo potrzebny, ale ma inne obowiązki i za takowe powinien mieć płacone. To, że technicy godzą się zostawać sami w aptece lub w nocy to już następna część patologii. A mój wywód jak najbardziej słuszny i logiczny. Praca = wynagrodzenie. Pracujesz za darmo?
~ On
11 miesięcy temu ocena: 15%  13
Zagra - co Ty masz z tymi "magistrami", a Twójj wywód wcale nas nie przekonuje. Poza tym ...Pleszewianie dot. byli przekonani, że w aptece pracuje farmaceuta /farmaceutka/ , a tu się okazuje, że magister. Więcej pokory, bo błaźnisz swoje środowisko - panie/ pani mgr. Pycha się w Ciebie wypycha.
~ anty
11 miesięcy temu ocena: 88%  12
do galerii co tydzień nie ma problemu , raz na rok do apteki wielka tragedia...
~ Zagra
11 miesięcy temu ocena: 80%  11
@On Ty chyba kpisz. W nocy mają ludzie pracować i sobie "odciągać" godziny... Błagam Umówmy się tak, że apteki będą otwarte w nocy, bez pomocy finansowej ze strony starostwa, ale wtedy magistrowie pracujący tam będą mieli prawo o każdej porze dnia i nocy poprosić pacjentów, którzy w nocy korzystają z usług apteki o wykonanie usługi z zakresu ich profesji. Oczywiście za darmo, tylko zwrot kosztów "materiału". Będzie fair wtedy? :)
~ On
11 miesięcy temu ocena: 32%  10
Skoro dana apteka będzie miała dyżur nocny, to może sobie te godziny "odciągnąć": z dziennego czasu dziennego . Tak czyni większość pracodawców: pracujesz dłużej, to możesz sobie te nadgodziny wykorzystać w inny dzień.
~ On i Ona
11 miesięcy temu ocena: 39%  9
Dostajemy coraz większego wstrętu do pleszewskich aptekarzy. Informujemy, że gdy tylko będziemy mieli możliwość wykupu leków poza Pleszewem, na pewno z tej możliwości skorzystamy
~ Zagra
11 miesięcy temu ocena: 74%  8
Sa czynne, bo to sie oplaca. W mniejszych miejscowosciach pacjentow nocnych moze byc kilku-kilkunastu maksymalnie. Z tego nie oplaci sie godzin pracy apteki, a i zaden magister nie bedzie pracowal w nocy za taka stawke jak w dzien, podobnie jak Panstwo nie chcieliby za te same stawki pracowac w nocy. Wieczorynka jest finansowana z budzetu panstwa i szpital nie ma placone od pacjenta. Jest potrzeba dyzurow? Prosze bardzo, finansowac, tak jak poz czyli wieczorynka. To az takie proste i problem znika.
~ Mmj
11 miesięcy temu ocena: 43%  7
Jakoś w innych miastach są ataki czynne cała dobę. Po drugie jeżeli ktoś idzie do POZ i dostaje antybiotyk to dobrze od razu zacząć kurację A nie rano jak jaśnie Państwo z apteki otworzy punkt.
~ Pplek
11 miesięcy temu ocena: 38%  6
Jest tylko jeden sposób na mafie aptekarska. Nie kupować u tych co nie dyżurują w nocy i święta. Od razu przez pol aptek sie zrobi w Pleszewie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klient aptecny
11 miesięcy temu ocena: 42%  5
Zadaję pytanie: kto rządzi w powiecie - Rada Powiatu czy kasta aptekarska ? To w nawiązaniu do "porozumienia" między nią a aptekarzami w sprawie "do 24". BRAWO p. WOJEWODO !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ plesiewska patologia
11 miesięcy temu ocena: 52%  4
brawo wojewoda ..tyle aptek w pleszewie - i takie dziadostwo, ze aptek calodobowych by mialo nie byc ... a monopolowe dla patologii to co -- popaprancy chcieliby calodobowo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktoś
11 miesięcy temu ocena: 62%  3
Skoro rząd jest taki wszechmocny i potrafi zakazać handlu w niedziele to co stoi na przeszkodzie aby nakazać dyżur aptek przez całą dobę? To akurat jest w interesie Polaków.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
11 miesięcy temu ocena: 43%  2
"A ja nie mam pańskiego płaszcza i co mi Pan może zrobić ?" Już to przerabialiśmy. Apteka w Pleszewie to wyłącznie sposób na drenaż kieszeni mieszkańców. Kiedy należało by dołożyć parę groszy na dyżur nocy każdej z apteki dwa razy na miesiąc (tyle ich w mieście jest !) to już nie ma takiej możliwości. Pleszewianie są dla aptek a nie apteki dla Pleszewian. Kiedy mówię o tym komukolwiek z Polski, otwiera wielkie oczy. Ustawa swoje, a biznes aptekarski pleszewski swoje. I tak już od kilku lat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W11
11 miesięcy temu ocena: 79%  1
Dolozyc pare groszy??? Czemu Ty za darmo i na swoj koszt nie chcesz pracowac w nocy? Za brak dyzurow odpowiada starostwo i kilku slabo myslacych radnych.
R E K L A M A
R E K L A M A