Wojewódzki „brąz” dziewczyn z Gizałek

Wojewódzki „brąz” dziewczyn z Gizałek - Zdjęcie główne

Maja Majdecka i Ewa Mazurek do bogatej kolekcji osiągnięć dołączyły kolejne. Dziewczyny z Gizałek podczas przeprowadzonego 6 grudnia w Krzyżu Wlkp. wojewódzkiego finału XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym wywalczyły trzecie miejsce.

Podopieczne trenera Andrzeja Poźniaka pokonały 3:0 rywalki z Gimnazjum w Rokietnicy, także 3:0 przeciwniczki z poznańskiej „14”, ale w półfinale bo bardzo zaciętym pojedynku przegrały 2:3 z zawodniczkami z Obornik. W meczu o trzecią lokatę zwyciężyły 3:0 gimnazjalistki ze Śmigla, zdobywając brązowe medale i pamiątkowy grawerton. Warto podkreślić, że to kolejne medale, wywalczone w Igrzyskach przez Majkę i Ewę. Przed rokiem zdobyły bowiem w „Gimnazjadzie” srebrne krążki. Taki sam efekt przyniósł ich start w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (wówczas w kategorii szkół podstawowych) przed dwoma laty.