Wojewódzkie sukcesy Orłów

Wojewódzkie sukcesy Orłów - Zdjęcie główne

Pięcioro zawodników Klubu Szachowego Orły Pleszew uczestniczyło w dniach 18-22 czerwca w Skorzęcinie w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Szachach. I nie zawiedli!

Gabriel Baszczyński nie poniósł w grupie C-9 ani jednej porażki, odniósł 7 zwycięstw, dwukrotnie zremisował i z dorobkiem 8 punktów zajął drugie miejsce. Tytuł wicemistrza województwa w kategorii C-15 wywalczył Kacper Goliński, który na dystansie 9 rund zgromadził 6,5 punktu. Reprezentant Orłów wypełnił normę na I kategorię szachową. Startujący w tej samej grupie Krzysztof Markiewicz uplasował się na dziewiątej pozycji (5,5 punktu). Do samego końca o podium biła się Patrycja Golińska, która ostatecznie zajęła w grupie D-11 czwartą lokatę (6 punktów). Tomasz Żychlewicz zgromadził w kategorii C-13 5,5 punktu i zajął ósme miejsce.