Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Wyciągnęli poszkodowanego i ugasili Poloneza

› Aktualności 6 miesięcy temu    18.08.2019
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Krzysztof Szukalski

Pełne ręce roboty mieli w niedzielne popołudnie strażacy z OSP w Dobrzycy. Najpierw musieli wyciąć poszkodowanego zakleszczonego w Polonezie, a potem ugasili pojazd, który stanął w płomieniach. Smaczku dodaje fakt, że poszkodowanego sami włożyli do samochodu, sami także auto podpalili. Dlaczego? Bo był to główny punkt programu dnia otwartego w jednostce.

Na imprezę zorganizowaną przez druhów przybyły tłumy dobrzyczan i gości. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji. Poza wspomnianym pokazem ratowniczo-gaśniczym można było zwiedzić remizę, usiąść w strażackim wozie czy przymierzyć hełm. Najmłodsi korzystali z toru przeszkód i możliwości pomalowania twarzy. Chętnie wchodzili też do specjalne przygotowanej komory dymowej.

Strażacy przekazywali także wiedzę, jaka może przydać się każdemu. Było miejsce, gdzie pod okiem fachowców można było szkolić umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz efektowny pokaz tego w jaki sposób powinno gasić się tłuszcz na patelni i niekontrolowany zapłon gazu z butli. Imprezę zakończył pokaz filmu „Tylko dla odważnych”.

Przez cały czas zbierano także środki na zakup nowego sprzętu dla jednostki.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Gazownik
  6 miesięcy temu ocena: 100%  11
  Zapraszam wieczorami na osiedle. Tam to jest dopiero emisja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobry
  6 miesięcy temu ocena: 70%  10
  Za co tu przepraszać? Za to że ktoś oczywistych rzeczy nie rozumie? Pokazy były pouczające. Nie chodzi tu w ogóle o różnicę zdań. Wymyśl coś lepszego, wstąp do straży i się wykaż kreatywnością a nie negujesz to co wymyślą inni. Na własne oczy widziałem ile zaangażowania i czasu włożyli stażacy w przygotowanie całego dnia. Robią to chętnie i nie oczekują zapłaty, robią to nie tyle dla siebie, co dla innych. Trzeba to doceniać a nie karcić głupimi komentarzami. Na szczęście tych anty jest zdecydowanie mniej. Gorąco Was pozdrawiam!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Murem za Strażą
  6 miesięcy temu ocena: 73%  9
  Głupota ludzka jednak nie zna granic. Jeden pokaz i emisji dwutlenku węgla się czepia, patrzcie go, a co Ty szanowny przyjacielu przyrody robisz żeby ją chronić? Błędy najpierw powinno się dostrzegać u siebie. Po co taki głupi pokaz pytasz? Ano po to żebyś trąbo dziadowska wiedział jak w normalnym życiu poradzić sobie z takich sytuacjach, które każdemu mogą się przydarzyć. Zrobili to po to żeby nauczyć szarego człowieka jak sobie radzić takich sytuacjach i ja osobiście jestem wdzięczna za te cenne informacje. Jeśli ktoś tego nie rozumie to już trzeba w tym miejscu zahaczyć o ludzki ciemnogród. Są tacy, którym nie dogodzisz, strażacy coś robią- źle, nie robią- też źle. Co głupiemu po rozumie skoro go nie ma???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobrzyca
  6 miesięcy temu ocena: 30%  8
  TAK dla straży pożarnej, ale NIE dla głupich pokazów. Poza tym nie rozumiem Twoich nerwów. Powinieneś udać się do psychiatry. Bardzo nieprzyzwoicie jest obrażać kogoś, kto inaczej uważa, Można mu wytłumaczyć kulturalnie a nie po chamsku. Minęły już czasy, że wszyscy musieliśmy mieć jedno zdanie. Mile widziane byłoby słowo PRZEPRASZAM
  ~ hmmm
  6 miesięcy temu ocena: 29%  7
  a co z emisją CO2 przecież taka zabawa to bardzo dużo trującego dymu, ludziom się nie każe palić tanim węglem, zakazuje robić grilla czy palić w kominkach w dużych miastach a tu straż urządza sobie pokazówkę i zanieczyszcza powietrze - wg mnie skandal!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dobrzyczanin
  6 miesięcy temu ocena: 66%  6
  Podobne pokazy odbywają się wszędzie. Pokaz zabezpieczony, strażacy cały czas czuwali czy jest ok. Ale oczywiście znajdzie się idiota, któremu źle i niedobrze. Proszę skomentować pod imieniem i nazwiskiem. Zapewne oficjalnie dłonie strażakom uścisnąłeś i stwierdziłeś, że super impreza. No cóż, jak komuś w życiu nie wyszło, to potem czerpie radość z czepialstwa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strasz
  6 miesięcy temu ocena: 34%  5
  Nie widziałem żeby pleszewscy strażacy demonstrowali tak głupi pokaz. Tutaj straż pożarna jest rozsądniejsza. I na pokazach, tym bardziej z ogniem, bezpieczeństwo może się wymknąć się z pod kontroli.
  ~ Dobrzyca
  6 miesięcy temu ocena: 33%  4
  Prawdziwe igranie z ogniem i niebezpieczeństwem i to jeszcze w wykonaniu strażaków.Niesamowicie głupi i nie rozsądny pokaz. Skandal. Ktoś powinien za to beknąć. Sprawą powinna zainteresować się Komenda Główna Straży Pożarnej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ znajomy
  6 miesięcy temu ocena: 17%  3
  Mieszkanka - jesteś niegrzeczna i nerwowa jednocześnie, a to urodzie szkodzi jeżeli jesteś płcią żeńską..
  ~ Mieszkanka
  6 miesięcy temu ocena: 79%  2
  Widać że żyłka komuś za chwilę pęknie z zazdrości że strażakom się udała impreza. Może odrazu idź podpie...ol ich na nowogrodzką, będzie szybciej. Ogarnij się "człowieku". Co mieli zrobić? pokaz gaszenia świeczki żeby było MEGA bezpiecznie? To są strażacy i na co dzień mają do czynienia nie z takim ogniem a o wiele większym i groźniejszym. A Ty jak jesteś pi...a to siedź w domu i daj żyć innym.
  ~ Strazak
  6 miesięcy temu ocena: 92%  1
  Prosimy o wypowiedź publiczna na fanpage OSP Dobrzyca. Pod anonimem każdy jest cwany a gdyby udostępnić dane to nikt nie skomenruje