XV Bieg Mikołajczykowski

XV Bieg Mikołajczykowski - Zdjęcie główne

Szesnaście startów na dystansach od 400m do 1200m złożyło się na całość XV Biegu Mikołajczykowskiego, rozegranego dzisiaj w Dobrzycy.

Impreza tradycyjnie zainaugurowana została zapaleniem znicza, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Stanisława Mikołajczyka, Mazurkiem Dąbrowskiego i odczytaniem apelu olimpijskiego. Najlepsze szóstki w poszczególnych biegach uhonorowane zostały dyplomami, a czołowe trójki - medalami i nagrodami rzeczowymi. Trofea wręczali starosta pleszewski Maciej Wasielewski, burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak i jego zastępca Ewa Wasielewska. Prowadzona była klasyfikacja zespołowa szkół. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Dobrzyca, w grupie gimnazjów - Chocz, a wśród placówek ponadgimnazjalnych - LiG im. St. Staszica w Pleszewie. Wyniki indywidualne we wtorkowym "Życiu Pleszewa".