Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Z nożem w ręku. Chciał pieniądze i telefony

› Aktualności› Na sygnale 4 miesiące temu    10.09.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Pleszew. Z nożem w ręku. Chciał pieniądze i telefony

Chwile grozy przeżyło dwóch mężczyzn, którzy po godz. 21.00 w środę 4 września szli ulicą Zieloną w Pleszewie. Nagle w ich pobliżu znalazł się napastnik z nożem w ręku. - Groził im, żądając wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Dzięki zdecydowanej postawie mężczyzn, 26-latek nie osiągnął zamierzonego celu – mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie.

Na miejsce wezwano policję. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę. - Został przewieziony do pleszewskiej komendy. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 2,8 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – relacjonuje asp. Kołaska.

Jak się okazało, zatrzymany to 26-latek dobrze znany policjantom. - Był już karany za podobne przestępstwa, m.in. rozbój i kradzieże. Tego przestępstwa dopuścił się w warunkach tzw. Recydywy – wyjaśnia oficer prasowy pleszewskiej policji. 6 września Sąd Rejonowy w Pleszewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. - Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat – mówi asp. Kołaska.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ DONUŚ
4 miesiące temu ocena: 100%  5
3maj sie ZICO :) :D:D:D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A.
4 miesiące temu ocena: 100%  4
"Dzięki zdecydowanej postawie", czyli zwyczajny wpierd...mu spuścili :D I słusznie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ big dick
4 miesiące temu ocena: 100%  3
do paki i na cwela go
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
4 miesiące temu ocena: 67%  2
"Chwile grozy przeżyli dwóch mężczyzn" ... mam pytanie: kto to pisał i w jakim języku? Gdyby to pierwszy raz było ale to powtarza się cały czas. Ręce opadają :-(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Enej
4 miesiące temu ocena: 67%  1
Czy ten rozbójnik to znany z podobnych poczynań mieszkaniec Turska?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji