Zadecydowała ostatnia akcja

Zadecydowała ostatnia akcja - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów przegrał z Lubuszaninem Trzcianka 0:1, a o wyniku zadecydował gol z rzutu wolnego w doliczonym czasie pojedynku. Szkoda, bo z przebiegu gry bardziej sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando rywali, którzy wygrywali większość pojedynków indywidualnych i często gościli na przedpolu bramki LKS-u. Stuprocentową okazję mieli jednak tylko jedną. Tomasz Szymkowiak odbił piłkę w sytuacji „sam na sam” z Jakubem Czaplińskim, a futbolówkę wybił jeszcze z linii bramkowej Marcin Wandzel. Gołuchowianie atakowali sporadycznie, a mimo tego mogli prowadzić. Paweł Stempień przymierzył z dystansu, piłka odbiła się od słupka, trafiła w plecy bramkarza Jonasza Górznego i na jego szczęście opuściła boisko. Po przerwie LKS zyskał optyczną przewagę, a bliscy zdobycia gola byli Szymon Gałczyński i po rzucie wolnym Grzegorz Kuś. Spory wpływ na ostatni kwadrans meczu miała sytuacja, po której Marcin Szymkowiak ukarany został czerwoną kartką w wyniku dwóch żółtych. Szkopuł w tym, że pierwszy kartonik absolutnie mu się nie należał. Na pewno nie próbował wymuszać rzutu karnego, a raczej został kopnięty przez Radosława Barabasza. Lubuszanin, grając w przewadze jednego gracza, zaatakował i dopiął swego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Radosław Barabasz wykonał rzut wolny na tyle szczęśliwie, że piłka po koźle wpadła pod poprzeczkę gołuchowskiej bramki.

LKS GOŁUCHÓW – LUBUSZANIN TRZCIANKA 0:1

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Majusiak Ż, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Laluk, Dawid Guźniczak, Szymon Gałczyński Ż (67’ Mateusz Szkudlarski Ż), Marcin Szymkowiak (Ż Ż C 78’), Paweł Stempień (81’ Maciej Marcinkowski), Adrian Hajdasz (67’ Patryk Cierniewski), Krystian Benuszak