Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASzkoła marszew a1 podstrona
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

„Żeby jakiś teren miał gorzej, musiałaby wybuchnąć bomba"

› Społeczeństwo ponad rok temu    17.12.2017
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
- Żeby jakiś teren miał gorzej niż Kuchary to musiałaby bomba atomowa wybuchnąć! - mówił radny Andrzej Biesiada- Żeby jakiś teren miał gorzej niż Kuchary to musiałaby bomba atomowa wybuchnąć! - mówił radny Andrzej Biesiada

Gmina Gołuchów. Sporo emocji wzbudziła niedawna dyskusja wokół przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Gołuchów na lata 2017-2023

 

R E K L A M A

Jego zarys został omówiony podczas jednej z niedawnych sesji rady gminy. Jak podkreślał wójt Marek Zdunek, wcześniej program został już pozytywnie zaopiniowany przez urząd marszałkowski, uzyskał też tam pozytywny audyt.

- Przed opracowaniem lokalnego programu odbyły się spotkania w naszej gminie, choć nie były one - jeśli chodzi o frekwencję - dość liczne - opisywał włodarz.

W wyniku analizy sytuacji w całej gminie - poszczególnych czynników społecznych, gospodarczych, związanych z infrastrukturą itd. - wyłoniono w sumie kilka obszarów, które spełniają kryteria związane z rewitalizacją. Chodzi o Gołuchów - określony przestrzennie wraz z miejscowością Przekupów - Jedlec, Karsy, Tursko oraz Kościelną Wieś.

Podczas dyskusji odnośnie przyszłości, nie zabrakło gorącej dyskusji.

- Doceniam trud i prace, nie neguję wymienionych obszarów, inwestycje tam z pewnością są zasadne. Ale… Pochodzę z Kuchar, a tu życie mamy uciążliwe: mamy „krajówkę”, trzy kompleksy szklarniowe, rozbudowującą się oczyszczalnię - a co za tym idzie każdy wie. Mamy też zjawisko depopulacji - mieszkańcy od 3 lat proszą się o wydzielenie gruntu pod zabudowę jednorodzinną - wyliczał radny.

- Żeby jakiś teren miał gorzej niż Kuchary to musiałaby bomba atomowa wybuchnąć! - twierdził obrazowo Biesiada.

Swoje uwagi wtrącił także radny Marian Wysocki.

- To nie jest program zrównoważony, ale zróżnicowany - uważam, że południowa część naszej gminy jest niedowartościowana, niedoinwestowania i zostawiona na pastwę losu od kilkudziesięcioleci - komentował rajca.

 

CO JESZCZE MÓWILI RADNI? NA JAKIE KONKRETNIE ZADANIA GMINA GOŁUCHÓW MOŻE POZYSKAĆ PIENIĄDZE? JAK NA WĄTPLIWOŚCI RADNYCH ODPOWIADAŁ WÓJT?

PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obywatel
ponad rok temu ocena: 100%  1
"Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy Gołuchów na lata 2017-2023" - z bajek z dawno wyrośliśmy, żeby w nie wierzyć!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A