Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKRAFT-BOX
R E K L A M A

Żegnają siostrę Ludmiłę

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    7.11.2018
Redakcja
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

Pleszew. Uroczystości pogrzebowe s. Ludmiły - przełożonej prowincjonalnej Prowincji Świętego Józefa Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP.

Pleszewianie dziś żegnają s. Ludmiłę. W południe w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela rozpocznie się msza święta pogrzebowa. Wcześniej siostrę żegnano w kaplicy pleszewskiego domy Służebniczek. Siostra Ludmiła zmarła 3 listopada, mając 63 lata. 36 spędziła w zakonie.

Całe życie zakonne siostra Ludmiła przeżyła w domy prowincjalnym w Pleszewie. Wiele lat pracowała w Pleszewie wśród dzieci, jako katechetka i przedszkolanka (1986-2010). Kochana bardzo przez swoich wychowanków, bo uśmiech nie znikał z jej twarzy a „serce miała na dłoni”, rozśpiewana, utalentowana, potrafiła z dziećmi czynić wielkie rzeczy, ale nade wszystko z miłością je wychowywać. W kaplicy domu prowincjalnego służyła jako organistka, nawet będąc już przełożona prowincji. W latach 2006-2011 powierzono siostrze funkcję referentki powołaniowej w prowincji pleszewskiej. Wszystkie zadania z tej posługi wynikające czyniła z wielkim zaangażowaniem i dynamizmem, wskazując młodym Pana Boga i te wartości, dla których sama poświęciła swoje życie. W październiku 2011 roku została mianowana przełożoną wspólnoty domu pleszewskiego. Posługę tę pełniła z wielkim oddaniem, troszcząc się o każdą siostrę, a zwłaszcza chorą i starszą. Po trzech latach, 16 listopada 2014 roku siostra Ludmiła została mianowana na urząd Przełożonej prowincjalnej Prowincji św. Józefa z siedzibą w Pleszewie. W listopadzie 2017 roku rozpoczęła drugą kadencję, którą niespodziewanie przerwała nagła choroba i śmierć.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ NMk
  5 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Będzie na zawsze w naszych sercach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nmk
  5 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Ogromna strata, kochana siostra ❤zawsze zostanie w naszych sercach, mam nadzieję że teraz z nieba będzie patrzeć na "swoje "przedszkole jak będzie się pięknie rozwijać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A