Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zerowy PIT dla młodych. Co o tym sądzicie? [SONDA]

› Aktualności 3 miesiące temu    9.07.2019
Redakcja
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A

Od sierpnia w życie mają wejść nowe przepisy, dzięki którym ludzie młodzi - do 26. roku życia - nie będą musieli płacić podatku dochodowego od swojej pensji.

 

Ponoć w życiu pewne są – śmierć i podatki. Okazuje się jednak, że te drugie – można będzie przynajmniej odwlec w czasie. A to za sprawą kolejnego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości. Otóż rządząca partia chce by młodzi ludzie - do 26. roku życia - nie płacili podatku dochodowego od swojej pensji.

Nowa ulga obejmować ma jednak tylko tych, którzy mają umowę o pracę lub zlecenie. Nie dotyczy zaś osób zakładających działalność gospodarczą czy zatrudnionych na umowę o dzieło. Nie skorzystają również osoby aktualnie pobierające zasiłki chorobowe, macierzyńskie lub świadczenie rehabilitacyjne. Przepisy mają wejść w życie 1 sierpnia i mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tego dnia. Ulgą objęte będą zarobki do wysokości 85 tys. 528 zł w danym roku podatkowym (pełne 12 miesięcy). Do tego limitu przychody młodego podatnika będą zwolnione z PIT.

Jeśli będziemy chcieli, by pracodawca zaprzestał odciągać nam co miesiąc zaliczkę na podatek dochodowy, będziemy musieli złożyć mu na piśmie oświadczenie, że nasza pensja podlega zwolnieniu z PIT-u. Jeśli tego nie zrobimy, pieniądze z tytułu ulgi skarbówka zwróci nam w zeznaniu rocznym.

Oświadczenie to nie będzie wymagane do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 roku - od tego roku z pensji nie będzie pobierana zaliczka, a zatem wynagrodzenie będzie wyższe - informuje ministerstwo finansów. Musimy jednak pamiętać, że ulga w PIT dla młodych nie będzie zwalniać z zapłaty składek emerytalnych i rentowych do ZUS-u oraz zdrowotnych do NFZ. 

- Ten program można nazwać taką „trzynastką plus”, ponieważ według naszych wyliczeń osoby, które z niego skorzystają mogą zaoszczędzić jedną pensję w skali roku - mówi poseł PiS, Piotr Kaleta. 

A MY ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI. CO SĄDZICIE O NOWYM POMYŚLE RZĄDU? CZY TO DOBRA CZY ZŁA INICJATYWA? ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA ORAZ UDZIAŁU W NASZEJ SONDZIE:

 

 

Czy młodzi ludzie do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku dochodowego?

ankieta dodana 09.07.2019, ilość wszystkich głosów: 111
NIE
54%
TAK
46%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ franek
3 miesiące temu ocena: 100%  6
Lekarz kończy edukację po 26 roku życia. Już się nie załapie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
3 miesiące temu ocena: 100%  5
PiS rozwiązuje problemy, które sam wymyśla. Tylko 12% młodych osób planuje wyjazd z Polski. Młodzi nie emigrują żeby nie płacić podatków tylko za możliwością własnego rozwoju za pewnością zatrudnienia (brak smieciòwek odprowadzanymi składkami). Łatwą i tańszą dostępnością mieszkań, opieką socjalną (dostęp do edukacji, żłobków,przedszkoli, służby zdrowia). Dodać należy, że system podatkowy w Polsce jest regresywny im mniej zarabiasz tym więcej zabierają ci w formie różnych podatków w sposób absurdalny i skrajny faworyzuje zamożnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xx2
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Młodzi będą mieli więcej za imprezy i ciuszki z Galerii. Niepotrzebne to....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
3 miesiące temu ocena: 60%  3
Albo na to by mieć lepszy start w czasie, kiedy zakładają rodzinę :-)
~ Aa
3 miesiące temu ocena: 62%  2
Świetnie, szkoda że ma wejść od października była taka mowa.. A pytanie co z tymi co kończą np w lipcu 26? Państwo takie osoby po tyłku kopie. Biednemu piach w oczy ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
3 miesiące temu ocena: 92%  1
A co Ci co robią na 500+I inne socjale A w zamian nic nie dostają