Zginęła 7-latka. Policja apeluje o rozwagę!

Opublikowano:
Autor:

Zginęła 7-latka. Policja apeluje o rozwagę! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

7-letnia dziewczynka zginęła jadąc hulajnogą po lokalnej drodze, kilkadziesiąt metrów od domu.

Dziewczynka bawiła się z siostrą bliźniaczką. Została śmiertelnie potrącona przez samochód kierowany przez 61-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło w Roszkowie w powiecie jarocińskim. Podjęto reanimację dziewczynki, zadysponowano śmigłowiec LPR, ale wszystkie te działania nie przyniosły rezultatów. Kierowca skody był trzeźwy.

W chwili takiej tragedii przypominamy sobie o bezpieczeństwie swoim i najbliższych. Jednak później przychodzą kolejne dni, znów się spieszymy, bagatelizujemy wiele spraw, od których często zależy życie i zdrowie. - Mimo wielu przedsięwzięć podejmowanych przez policję i inne podmioty działające na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezmiennym pozostaje fakt, że przede wszystkim bezpieczeństwo zależy od samych uczestników ruchu drogowego. Lekceważenie przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, szczególnie tych najtragiczniejszych w skutkach – mówi asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy KPP w Pleszewie. I apeluje: Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.

Analiza stanu bezpieczeństwa na polskich drogach wskazuje, że pomimo podejmowania wielu przedsięwzięć, w zakresie dyscyplinowania kierowców, zwalczania piractwa drogowego i poprawy infrastruktury drogowej, nadal stan bezpieczeństwa nie jest w pełni zadowalający. - Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, to jedno z najważniejszych zadań policji. W profilaktyce ruchu drogowego, bardzo istotne jest uświadamianie, jakie zagrożenia „czyhają” na uczestników ruchu. Dlatego, oprócz bezpośrednich działań na drodze, prowadzone są też w szerokim zakresie różnego rodzaju kampanie społeczne, działania profilaktyczno - edukacyjne. Oprócz kształtowania właściwych zachowań, uświadamiają one też, jak należy postępować, kiedy np. zauważymy niepokojące sytuacje, czy też zdarzenia na drodze, których nierzadko jesteśmy świadkami – mówi asp. Kołaska.

Na polskich drogach, dziennie średnio ginie aż 10 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Wiele z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe, jak i ich rodziny, są także duchowo zranieni i odczuwają traumę, po tragicznej stracie najbliższych. Śmierć i obrażenia na drodze, to zdarzenia nagłe, gwałtowne, a ich wpływ jest długotrwały, czasem nieprzemijający. - Wbrew powiedzeniu „spiesz się powoli”, z policyjnych statystyk wynika jasno, że wielu polskich kierowców nie potrafi przełożyć tego wyrażenia na rzeczywiste działanie na drodze. To właśnie przekraczanie prędkości, często połączone z brawurą, a także niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych – podsumowuje asp. Kołaska.

11 osób zginęło na drogach naszego powiatu w 2018 roku

W tym roku do tragicznego wypadku doszło w lutym na drodze Robaków-Czołochów w gminie Gizałki. Opel uderzył w drzewo. Zginął 26-letni mężczyzna.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE