"Złoto" razy siedem!

"Złoto" razy siedem! - Zdjęcie główne

Nie - jak w dwóch ostatnich latach – w Pleszewie, ale w Suchym Lesie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate nie zawiedli.

Zmiana lokalizacji zawodów w świetle ubiegłorocznych wydarzeń nie dziwi, nie dziwi też liczba medali zdobytych przez zawodników pleszewskiego klubu. To przecież krajowa czołówka. W ubiegłym roku nasi zawodnicy zdobyli cztery złote krążki, tym razem miejsc na najwyższym stopniu podium było aż siedem. Tytuły mistrzów Polski obronili: Magdalena Godlewska (kumite kadetek; +54 kg), Marta Michalewicz (kumite juniorek; -59 kg), Kacper Vogt (kumite juniorów; -76 kg) oraz Filip Vogt (kumite U’21; -75 kg). Brązowy medalista mistrzostw Europy, Dawid Sobkowiak, poprawił swoje osiągnięcie z poprzedniego krajowego championatu i tym razem stanął na najwyższym stopniu podium kumite kadetów powyżej 70 kg. Michał Florczak rewelacyjnie zadebiutował w gronie kadetów i w konkurencji do 52 kg sięgnął po „złoto”. Pierwsze miejsce zajął też Jakub Konowalczyk (kumite juniorów; +76 kg). Medalowy plon uzupełniony został brązowymi medalami przez Barbarę Sadowską (kumite U’21 kobiet; +68 kg) i Jakuba Margielę (kumite kadetów; -57 kg). Na ile przełoży się to punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego? Z tym się wstrzymajmy, bo – podobnie, jak w Pleszewie – nie wszystkie konkurencje miały minimalną obsadę 8 uczestników.