Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Zmarł Edward Horoszkiewicz, lekarz, radny, poseł dyrektor szpitala...

› Aktualności ponad rok temu    21.06.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Dotarła do nas smutna wiadomość...Wczoraj zmarł Edward Horoszkiewicz, lekarz, były radny sejmiku wojewódzkiego, powiatu pleszewskiego, poseł na Sejm X kadencji. A także autor wielu książek. Przede wszystkim, kochający mąż, ojciec i dziadek. Dobry człowiek...

Edward Horoszkiewicz miał 79 lat. Urodził się 6 grudnia 1938 roku w Balarce na Wołyniu. Ukończył szkołę felczerską, a następnie Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Poznaniu (dyplom w 1968 r.) a w 1971 r. uzyskał specjalizację z zakresu ginekologii i położnictwa. Przez 22 lata kierował Zakładem Opieki Zdrowotnej w Pleszewie i miejscowym szpitalem, który za jego dyrekcji zyskał nową siedzibę przy ul. Poznańskiej 125a. 
Był posłem sejmu X kadencji, zasiadając w komisjach zdrowia oraz regulaminowej i spraw poselskich. W latach 1998-2002 był radnym sejmiku wojewódzkiego, a w latach 2002-2006 radnym powiatu pleszewskiego.
Napisał kilka książek. Najbardziej znane, to „Zamordowane dzieciństwo” - ukazująca rodzinny i osobisty dramat wynikły ze zbrodni ukraińskich nacjonalistów i „Byłem posłem sejmu kontraktowego” - odsłaniająca kulisy parlamentu. (żrodło fb Krzysztof Pierzchlewski).

Razem z "Życiem Pleszewa" Edward Horoszkiewicz wydał także książkę "Od pijawek do dializy - z kart historii pleszeskiej medycyny". Był to rok 2013. Udzielił nam też wywiadu, w którym opowiedział historię swojego dzieciństwa...

Dziękujemy i żegnamy wspaniałego człowieka. 

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę 23 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. św. Floriana w Pleszewie. Po niej odbędzie się pogrzeb na cmentarzu przy ul. Poznańskiej w Pleszewie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ janusz
ponad rok temu 3
wielki człowiek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rysiu
ponad rok temu ocena: 100%  2
wyrazy współczucia dla rodziny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tommy.g
ponad rok temu ocena: 100%  1
"Od pijawek do dializy - z kart historii pleszeskiej medycyny" ? A nie czasem pleszeWskiej Pani redaktor?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji