Zmiana barw posłużyła

Zmiana barw posłużyła - Zdjęcie główne

Pleszewianin Piotr Kieliba udanie zadebiutował w barwach Dziewiątki-Amiki Wronki.

W eliminacjach XXVII Turnieju o Puchar Leszna w Kręglarstwie Klasycznym otarł się o rekord życiowy, strącił aż 660 kręgli i zajmował drugą lokatę. W finale zdobył kolejnych 608 punktów i łączny rezultat 1268 pozwolił mu stanąć na drugim stopniu podium. Zdobył w ten sposób 190 punktów do rankingu nowej edycji Grand Prix Polski. Zwyciężył Dawid Strzelczak (Alfa-Vector Tarnowo Podgórne) który przewrócił 1313 kręgli. Reprezentant Platana Pleszew, Janusz Jezierski, uzyskał w eliminacjach 571 punktów i w stawce 67 uczestników uplasował się na 20 miejscu.