Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Znamy plany Dobrzycy na rok 2020. Nadchodzą trudne czasy?

› Aktualności 5 dni temu    3.12.2019
Redakcja
komentarzy 11 ocen 1 / 0%
A A A

Gmina Dobrzyca. Poznaliśmy plany budżetowe Dobrzycy na rok 2020. 

 

Rozbudowa budynku Zespołu Szkół Publicznych w Koźmińcu, budowa kilku dróg, dwóch chodników, dofinansowania do wymiany pieców czy budowy przydomowych oczyszczalni… To w zasadzie jedyne duże inwestycje - poza funduszami sołeckimi - jakie zaplanowano w gminie Dobrzyca na rok 2020. Burmistrz nie ukrywa, że nadchodzą trudne czasy dla samorządu.

- Boję się, żebyśmy nie stali się kiedyś urzędem pocztowym, gdzie będziemy tylko przybijać pieczątki i wydawać decyzje - bo zabraknie pieniędzy na inwestycje - komentuje wprost w dużej rozmowie z „Życiem Pleszewa” Jarosław Pietrzak.

DUŻY WYWIAD Z BURMISTRZEM DOBRZYCY - M.IN. O PLANACH NA 2020 ROK, O TYM CO DALEJ Z BUDOWĄ BLOKÓW, A TAKŻE PRIORYTETACH NA KOLEJNE LATA - PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA", KTÓRY MOŻNA KUPIĆ TAKŻE ONLINE

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
wczoraj 22:52 ocena: 100%  11
Ciężko mi czytać takie wypociny. Redaktor, który to pisze powinien trochę więcej wiedzieć, trochę więcej chcieć, chyba, że ma pisać, co mu przykażą. 48 tysięcy na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Karminek-Trzebowa? Żart? Bloków wójt nie buduje, pomimo, że je obiecuje od nastu lat, ale ulicę Stefańskiego trzeba zrobić, właśnie ze względu na powstanie bloków w tym rejonie? Ciekawe. Łącznik pomiędzy trasą "pleszewską" a trasą "sośnicką" jest ważny, ważniejszy niż np. ulica Śniatały? Ilu ludzi mieszka w jednym i w drugim rejonie? Cały artykuł to kpina i żart z inteligencji czytelników i z mieszkańców Dobrzycy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 dni temu ocena: 100%  10
No właśnie trzeba było zrezygnować jak przydupasy dawały podwyżkę i powiedzieć najpierw czyny pózniej kasa a nie brać do swojej kabzy pieniądze a teraz beczeć że nie ma gdzie jest ten co wnioskował o podniesienie tak ubogiej pensji dla wójta?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja gjhcjgkj
3 dni temu ocena: 89%  9
Jareczku myśl głową a nie hu...…
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prezes
4 dni temu ocena: 100%  8
Litości. Cały czas nie ma na nic kasy. Przekazanie szkół kilka lat temu stowarzyszeniom miały przynieść olbrzymie oszczędności, duże pieniądze. Pytanie tylko komu? Co jakiś czas lament i płacz, że nie ma kasy. Wszystkie inwestycje budowane są latami tzn. tylko się o nich mówi (to akurat nie kosztuje) i ludzie się cieszą, średnio co 4-5 lat jak przychodzi okres wyborów. Tyle mają naobiecywane (zalew w Lutyni, aquapark w Dobrzycy, nowy rynek, bloki, nowe drogi i chodniki, super lampy uliczne ledowe, solarne, nowe działki budowlane itd.), gmina mlekiem i miodem płynące. Przychodzi czas po wyborach ... i znowu bieda, nie ma na nic kasy. Może trzeba było lepiej gospodarować, brać mniej kredytów, mniej pożyczek. Jak ktoś nie potrafi, to się za to nie bierze i odchodzi. Jak ma honor...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
4 dni temu ocena: 100%  7
Ja zaplanowałem sobie wyremontować mieszkanie, ale muszę z remontu zrezygnować, bo pracodawca zapowiedział że nie będzie żadnej podwyżki płacy. W związku z tym z muszę zrezygnować z zamiaru. To takie normalne życie i nie lamentuje jak pan to czyni. Na wszystkie sytuacje życiowe trzeba być przygotowanym. Poza tym chciałbym kupić sobie nowy samochód i kit z tego. "Chcieć" to każdy chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kilku Dobrzyczan
4 dni temu ocena: 100%  6
Jak wg pana - panie Burmistrzu, nie da się dobrze rządzić w interesie Dobrzyczan, można zawsze złożyć rezygnację z Burmistrzostwa i odejść z honorem a nie trwać ciągle przy korycie. Czy to jasno wytłumaczyliśmy ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zaduszek mikolajowy
4 dni temu ocena: 97%  5
Nieudolność, niekompetencja, nieporadność, nieumiejętność, niewiedza, ignorancja. Dobrzyca ma dość PSLczykostwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefa
4 dni temu ocena: 96%  4
Znowu temat bloków? Nie za wczesnie ? Do wyborów jeszcze kilka lat. Przecież burmistrz juz tyle tych bloków wybudował, srednio co 4 lata je stawia. Jarek daruj sobie, błagamy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ StanBorys
5 dni temu ocena: 97%  3
Nadchodzą trudne czasy dla PSL, inni nie ucierpią. Strach wszystkim "konczynkom" zagląda w oczy. Przecież jak oni rządzili było tak dobrze, tak błogo. A teraz ? Jak teraz wyżyć za 132.000 zl rocznie ? Bieda az piszczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nn
4 dni temu ocena: 100%  2
Taaak. Brać miesięcznie prawie 11 tysi (za 2018 rok) i żałować, że najuboższym od 2020 roku wzrośnie pensja do 2600 miesięcznie i to jest jego zdaniem jedna z przyczyn trudnej sytuacji w samorządach.
~ Bhu
5 dni temu ocena: 100%  1
To trzeba sobie z pensji odebrać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji