Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Znani pisarze, dziennikarze i aktorzy przyjadą do Pleszewa

› Aktualności 20 dni temu    9.03.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Do Pleszewa przyjedzie m.in. Katarzyna BondaDo Pleszewa przyjedzie m.in. Katarzyna Bonda fot. Ewelina Lach / www.katarzynabonda.pl

Pleszew. 36 imprez - także z udziałem znanych osób - ze świata literatury czy filmu - zorganizowanych zostanie jeszcze w tym roku przez pleszewską bibliotekę. Wszystko w ramach trzech dużych projektów, na które książnica pozyskała niedawno pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

- Już po raz kolejny nasza biblioteka pozyskała dotację z ministerstwa - cieszy się burmistrz Pleszewa, Arkadiusz Ptak. Jak dodaje, w sumie chodzi o trzy projekty.

- Udało się pozyskać 70 tys. zł, a wkład własny biblioteki to 25 tys. zł - wylicza włodarz Pleszewa.

Jak precyzuje szefowa biblioteki w Pleszewie, w sumie chodzi o trzy projekty. - Biblioteczna Akademia Rozmaitości, Biblioteczne Podróże w Czasie oraz Kreatywny Bibliotekarz - wylicza Elżbieta Mielcarek. Każdy ze wspomnianych projektów oznacza dla czytelników ciekawe imprezy.

- Biblioteczna Akademia Rozmaitości podzielona zostanie na „podakademie” - w ramach akademii literackiej planujemy m.in. spotkanie z profesorem Tomaszem Mizerkiewiczem, czy pisarką Iloną Wiśniewską. W ramach Akademii Podróżniczej będzie spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą - wylicza dyrektorka pleszewskiej biblioteki.

Spotkań będzie jednak o wiele więcej. 24 kwietnia Pleszew odwiedzi również Katarzyna Bonda - w ramach akademii detektywistycznej, a wcześniej - bo już 29 marca monodram wierszy Zbigniewa Herberta da aktor Wojciech Wysocki. Miłośnicy reportaży ucieszą się ponadto z planowanym jeszcze w tym roku spotkaniem z Cezarym Łazarewiczem.

Drugi projekt - Biblioteczna podróż czasie - zakłada organizację aż 11 spotkań. - Będzie m.in. spotkanie ze Stanisławem Małyszką, który opowie o chałupach miejskich, które podupadły czy lekcja historii w plenerze z Marcinem Czerwińskim - wyjaśnia Elżbieta Mielcarek.

Trzeci projekt zakłada z kolei działania, które pozwolą rozwijać się samym pracownikom biblioteki. Chodzi m.in. o różnego rodzaju szkolenia czy warsztaty, które pozwolą rozwijać się wszystkich pracownikom książnic z naszego powiatu.

- W sumie przez 9 miesięcy zorganizujemy 36 imprez - wylicza szefowa biblioteki.

Wśród nich nie zabraknie znany już wydarzeń - jak np. Konkurs Pięknego Czytania.

Jak dodaje na koniec z dumą Elżbieta Mielcarek, dziś przy bibliotece działa już siedem klubów, w których jest 80 osób.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!